Kadınlar Kulübü Günlük

Bugün ve bir kaç gündür garip bir huzur hakim tüm zihnime ve bedenime! Sebebini çok merak etmekle birlikte ne olduğuna karar veremiyorum da...ıstiyorum ki hiç bitmesin! Yoksa fırtına öncesi sessizlik dedikleri şey bu mu? Ne dersin günlük?

Günnüşşş ben geldimmmmmmhihoyyyt
Bugün dışarı çıktım tek başıma ohh güzelce gezdimm dolaştımmm.Bir sürü parfüm aldımmm...Makyaj malzemesi aldımm...Tüm paramı yatırdım kozmetiğeee yinee walla:1rolleyes:
Günnüş yaa bu ay yine regl olamayacam sanırım yaamafoldumbenmafoldumben
Tek iyi yönü oruç borcum olmayacakkkkaydirigubbakcemile3
Bayramdan sonra bana hastane yolları gözüküyoooo:nazar:
Bugün kafam dağılsın diye gezdim dolaştım onca şey aldımm ama yine keyifsizim yaaa:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
Neyse günnüşşşşş canım sıkkın regl olamıyorumm yaaaaaa onun bi stresi var üzerimde en iyisi ben kaçıyımmmm:a015:

günnük
büssürrüüü bişeyler oluyo da yazmaya mecalim yok...
hayatıma dair hiç bi karar almadan acaip mutluyum
rüzgar nereye atarsa oraya.
plan yapmadan yaşamak ne güzelmiş.

ps: sevgili şizofrenim bence evlenmeliyiz hemde bu sene nihauhauha

konusursam sanki bir daha hic susmucam..
konusursam sanki icimdeki zehir akip gidecek.. ama hayir biliyorum yine de gecmicek..
icimde atesi sonmus bir kor var.. yillardir yanin yanin yanmaktaydi.. taaa ki O hayatima girene kadar..
sondu mu sonmedi.. ama bir daha icimin atesi boyle yanmadi.. bambaska seyler bambaska hayatlar olumler.. yasadiklarim gorduklerim hepsi ama hepsi bende..
yorgunum.. icimdeki gel gitlerden.. hircinligimdan.. kaybettiklerimi geri alamamaktan.. kazanmaktan korkmaktan.. hayatimin bir yerinde asili kaldim resmen.. astim diyorum ama asamiyorum..
hicbir zaman ask in hayatimi dagitmasina yon vermesine izin vermek istemedim. onemsemedim deger vermedim. herkes kayiplar yasiyor dedim.. ama bunu yaparken bile yon vermisim aslinda. umudumu sevincimi kendimi benligimi herseyimi sifirlamisim.. 3 sene evveline kadar boyleydi..
sonra O geldi.. ellerimden tuttu, dagilan her bir parcami tek tek toplatti bana..
odayi toplayinca kalabaliktan gormedigin seyleri gormeye baslarsin ya oyle oldum. ortada bir bosluk, etrafinda olmasi gerekenler.. duvarin arkasinda ise olmus olanlar..
boyle bir odada skstim kaldim iste. ne yapmam gerektigini bilmiyorum.
evlenmek mi? yemin ederim gelinliklerden evlenme kelimesinden bile igreniyorum artik. hic bir zaman telli duvakli bi gelin olarak hayal etmedim kendimi. kucagimda bebegimle dusunmedim. bunlar benlik degil hem de hic degil.
ben aski icimde tasimaya aliskinim sanirim.. paylasamiyorum. sevdigimi gosteremiyorum.. gordgume inanmiyorum..
bana kalirsa ben bir mezara arada sirada ugrayan karanlik bir gunde hicbirsey olmamis gibi evine donen biriydim..
ama degismeyi tercih ettim.. neden? sorumluluklar varya o sorumluluklar.. aileme kendime en cok da Allaha karsi olan sorumluluklarim.. yapamadm.. onun pesinden gidemedim.
yasiyorum yeni bir hayat kurdum guzel mutluyum. ama icimdekiler kafamdakiler bitmiyor susmuyor.

Dünyada dert çok ömür kısa
Hayatta zevk yok aşk olmasa
Param yok pulum yok
Malım mülküm olmasın ziyanı yok
Aşk dolu şu kalbim işte budur benim servetim
Kesem boş hayat boş
Aşktan başka bu dünyada herşey boş
Kısmetim bu benim
Sevgim varya ben de zenginim:roflol:
Anam takıldı bu şarkı dilime nerden doladıysamm söylüyorum tüm gün:))))
Galiba işsizlik piskolojisinden kaynaklanıyor:))))
Yaa varya sonunda güvenlikten geçtim sınavı nabayım hiç çalışmıyorum sonuncu sınavda geçtim annem yırttı kendini çalışş kızım diye ama yookk valla içimden gelmiyor ders çalışmak:kahve:
Birde taaa aylar öncesinden almam gereken tıbbi sekreterlik belgesi vardı onada yazılmıştım ama gitmeyince devamsızlıktan kaydım silinmiştii haydeee yine sil baştan gönderdi annem beni neyseki onuda bi ay önce aldım :kahve:
Alldımdaaa noldu sanki iş mii var? sıkıldım yaa valla evde oturmaktan sıkıldımmm.Kafama göre iş istiyorumm biraz seçiciyim galiba bu iş kıtlığında:roflol: Ama nabim yaa şimdi çalışma zorunluluğum yok diye böyleyim ev geçindirsem ne iş olsa paşa paşa giderdim görürdüm o zaman ben böyle iş lüksünü :))))Ama allahtan çalışma zorunluluğum yok yani keyfim yerinde ama çalışmadan olmuyor biliyormusun ...
Yani evde otur otur nereye kadar evde oturunca para vermiyorlar... Evde oturunca insan pek bi asosyal oluyor.. Herşeye kendini kapatıyorsun e kaç yaşında oldum dilediğim kadar para harcayamıyorum çünkü bu yaşta annee para demek sürekli kötü bi durum ya... Neyse bir diğer önemli konu ise kadın kendi ayakları üstünde durmalı... o zaman eşi yada sevgilisi herneyse karşısındaki kişiye daha bi değer veriyor çünkü insan çalışınca kendine daha güveni oluyor özgüven yerine geliyor dim dik ayakta durabiliyorsun...
Evde oturan hatunlarda ben ve benim gibi bi çok kişide eşleri ve sevgilileri tarafından zaman geçtikçe merak edilmemeye başlanıyor.. Merak edilcek bi tarafın olmuyor ki ne yapıcaksın evdesindir işte neyapcan başka temizlik yaparsın yemek yaparsın ev toplarsın... Yada arkadaşın varsa en fazla oraya gidebilirsin yani merak edilcek bi yanı yok çalışmayanların bende dahil.. sıradan insanlarız bence... Ama çalışan insan farklı ya gerçekten farklı partner seni merak eder daha bi değer verir çünkü dimdik durursun kendine öyle bi güvenirsin ki seni kıskanma moduna geçer vs ... Aman neyse işte kıssadan hisse çalışmak istiyorum ben.... Çalışmak farklı birşey yaa gerçekten :))):kahve: bu arada memur olmak istiyorum kıza bak memur olmak istiyor demeyin öyle içinizden geçirmeyin haa bi çok özelliği bana uyuyor yani istediğim iş özelliklerine sahip..... seneye kpss için dersaneye gidicem... Girdiğim 2 sınavda çalışmadım salak kafaa aylak dolanırsın işte böyle...

Son düzenleyen: Moderatör:
bugün pek bi sinir harbi yaşıyorum kendimle günnük Çok üzgünüm çoook
sabah sabah tersliklerle başladım güne,
çok sinirim bozuldu çoookkkkk

karşıma çıkan ilk gık diyene dalasım var resmen kaydirigubbakcemile
ben bile kendime inanamıyorum şuan
bu siniri nasıl atarım üzerimden, ne yaparım bilmiyorum
ama güne böyle devam edersem daha fazla terslik yaşamaktan korkuyorumm

offff offffffffffff :sinifsinif::sinifsinif:

sevgili günlük,
Yine yeniden kk dayım:)))ve işdeyim:)))
midem çok bulanıyor birde seme kankamın moralı bozuk onada üzüldüm.herseyı abartmıs yine.
sağlık olsun dıyorum ama yine bana dalcak biliyırum:)))))
onu seviyrum:))))
akşam lsun eve gitmek istiyorum................

Ben de mi bir eksiklik vardı bilemiyorum…
Ama diğer genç kızlar gibi hiç evlilik hayalleri kurmadım ben.
Gelinliğimin modeli, evimin eşyaları, düğünümün şatafatı hiç süslemedi rüyalarımı.
Bir beyaz atlı prens beklemedim.
İyi ki de yapmamışım bunları.
Hiçbir hayal, hiçbir beklenti karşılaştıklarımla, bulduklarımla, bana nasip olanlarla kıyaslanamazdı herhalde.
Nereden başlasam bilemiyorum.
Şükretmek için önce nimetin farkına varmak, farkına varmak içinde bolca söylemek gerekirmiş.
En azından kendine söylemeliymiş insan bunu.
Benimki de o hesap olacak şimdi…

Tasavvurların çok ötesinde biri olarak çıktın karşıma.
Siz tam birbirinize göresiniz diye bizi bi araya getirenler aslında haksızdı.
Ben daha bunu ilk görüşmemizde anladım.
Evet, ben sana göre değildim.Sen bana “fazla”ydın..
Sense hiç kimseye göre değildin. Herkes sana “az”dı..
Bir insanın, hele ki bir erkeğin bu kadar sabırlı ve sakin olabileceğini bilemez, düşünemezdim ben senden önce.
Sözlerinin nereye gideceğini düşünmenin nasıl da güzel olduğunu sen de gördüm.
Sabrın nimetlerini sende tattım.
Ama miskince bir sabır değildi sendeki.
“aktif sabır”…
Önce elinden gelenleri eksiksiz şekilde yapıp, gerisini acele etmeden beklemek.
Sonuçlarına razı olup, tevekkül etmek…
Bir insan bu kadar tertipli, düzenli olamazdı benim bildiğim.
Pimpirik boyutunda bir düzen değildi bu.
İç hayatındaki ritmin,dışa yansımasıydı belki de..
Bu kadar şefkatli olamazdı hiç kimse.
Şımartmayı bu kadar sevemezdi bir erkek..
Ama sen öyleydin.

Daha evleneli 15 gün olmuştu ki, suçiçeği oldum.
Beni hastanelere taşıdın.
Sonra guatr,sonra bademciklerim,sonra defalarca nezle,grip,sonra bir düşük,şimdi de hamilelik..
Yıllarca okumak uğruna anne baba hasreti çeken bana, bir eşten çok daha fazlası oldun sen.
Yeri geldi anne-baba şefkatini gördüm sende..
Yeri geldi tam bir eş oldun bana,benim yarımdın,beni tamamladın..

Yeri geldi bir arkadaş gibi çılgınca oyunlar oynadın benimle a.s
Kah bilgisayarın başında,kah elimizde kağıt kalem,kah dart tahtasının önünde deli gibi eğlendik seninle..
Yine bir gün önümüzden bisikletiyle gecen bir çocuğun arkasından bakarken fark etmeden aynı hayali kurduk.
Bizim de iki bisikletimiz olsa beraber nasıl da gezerdik kim bilir a.s
Ertelemeyi hiç sevmezdin..
Ertesi gün bir bisiklet aldın.
İkincisini almayı benim hamileliğim sonrasına bıraktın, mecburen kaydirigubbakcemile3
Sen bana çılgın dedin, ben de sana…
Biz aslında çocukluğumuzu da beraber yaşadık seninle.

Sonra liseli âşıklar gibi parklar gittik.
Ankara’da gezilebilecek tek yerlerdi zaten parklar.
En uzak olanlarını seçtik.
Akşamüstleri çıkıp, 3 vasıta değiştirerek gittik arabamız yok diye.
Gece 12lerde girdik eve.
Bir dediğimi iki etmedin.
Benim bile unuttuğum isteklerimi, belki bir cümle içerisinden anlayıp beni bile şaşırttın, hiç geciktirmeden elinden geleni ardına koymadın.

Hakkımı hep gözettin.
Kimseye laf söylettirmedin, hep kolladın, hakperest oldun.
Bana benden iyi baktın, herkesten çok sahip çıktın.
Sana yaslanmayı hep çok sevdim.

Kaç kere uykularımdan ağlayarak uyandım hamileliğimde..
Hepsi de seninle ilgiliydi kabuslarımın.
Hepsi de bana sensiz olamayacağımı bir kez daha hissettiriyordu.
Şu hayatta en kıymetlimdin sen benim.
En değer verdiğimdin.
Kıyamadığım, öpmeye koklamaya doyamadığımdın.
Kollarında huzur bulduğum, sıcaklığıyla ısındığımdın.
Canımdan cansın sen benim.
Ve Allah çok şükür ki senin canından bir canı da şu an karnımda,içimde taşıyorum..
Nereye gitsem onu da götürüyorum.
Artık onsuz da olamam, bunu çok iyi biliyorum.
Sizler için yaşıyorum..
Bu nimetlere nasıl layık olucam hiç bilemiyorum..
Seni çok seviyorum kocacım..

İYİ Kİ DOĞDUN,İYİ Kİ BENİMLESİN.. MUTLU YILLAR...

bir sene önce bunları yazmıştım.
o zaman henüz 2 kişilik bi aileydik.
bebeğim henüz 7aylıktı ve karnımdaydı.
şimdi çok şükür aramızda.
seni hala çok seviyorum,
eskisinden daha çok seviyorum.
bana çok iyi bir eş,çok iyi bir arkadaş olmuştun.
kızıma kavuştuğumdan beri de çok iyi bir baba olduğunu gösterdin.
fedakarlığının boyutları olmadığını anladım ben.

hergün bir kez daha şükrediyorum Allaha..
bana seni ve kızımı verdi diye.
hayatım,ömrümsünüz benim.
iyi ki varsınız..

iyi ki doğdun kocacım,canım,can yoldaşım...

günaydın ilk kezz yazıcamm
pekk cnm sıkkın aslındaa
çok mutlu olmam lazım
eşim ve kayın babam yeni halılar almış gelmişlerr
hepsidee çok güzel halılarr
ama bende ne kadar heveslendim
kendim kullanıcam halıyı başkaları seciyoo
yerlerini kendileri belirliyoo
ben onu oraya semem diyorumm
yok o oooo tam oralıkk
hepp yanlışı ben biliyorum dogruyu onlarr

günlük artık ben de mutluluktan uçtuğunuz haberlere yazmak istiyorum....(gün 11)
canım çok sıkılıyor günlük. hangi birini diyeyim bilemiyorum. ıyisi mi susayım.. Allah'tan hayırlısı, herkes için.

işde geldımmm:)..
kac gunluk aradan sonra burdayım mutlu ve huzurlu bıcımde nedenın bılmıyom ınnankı
sadece yuzumde bı gulumseme var sokakda yolda alısverısde hep gulesım var yuzume hep bı gulme gelıyo:)..mutluyum azda heyecanlıyım zamanı gelıyo sanırım bayramda bı bıtse lady le gtsek rosumu kısmetsız kedımı mavrumu turuncumu fatolınamı bı gorsem...
KK yı sevıyom cok degerlı kısılerı tanıdım burda ıyıkı hayatımdalar ıyıkıde cılegımı despr.seher ablamı rosum ablamı ve adını heyecandan hatırlayamadıgım bı cok kısıyı ve elıfımı eylulum nerelerde aceba goremıyom onu :KK43:..mutluyum huzurluyum sevıyom sevılıyom sanaldada olsa kalbım hep sevdıceklerımle ..ıyıkı hayatımdasınız be:)..
gelelım reele:)..
gene bu kızlar reelımdede varlar :)..
ama en guzelı ne bılıyonmu cevremdekı herkes tarafından saygı duyulmak sevılmek dun akşam komsum bunu gosterdı bana şok oldum..
ıyıkı herdaım sevıyemı dusuncelerımı guzel bıcımde korumusum ıyıkı ben benmısım..
komsum benım ıcın yapdıklarından sonra saskınım hemde cok ..
canım ıslak hamburger ıstıyo dıye gıdıpde taksımden alıp gelmıs saskınım sokdayım sevılıyom :)..
dun gece ruyamda rıyadı gordum onunla denız kenarında ıdım ama denız cekıldı resmen kurudu..
ona saygım cok ama ılrıye yonuk bısı olamaz heralde cok tekrarlıyom bıde olursa agzım acıkda kalırım:)..sermestımınde buraya hep mutsuzluklarını yazan tum arkadaslarımında en kısa zmanada gulumseme mesajlarını gormek ısterım..
senı sevıyorum hayat..

günlük bugün cuma çok şükür bugün bir aksilik yok dün arkadaşımda kaldım bir başka kız arkadşaım daha vardı iyi oldu be günlük kafam dağıldı artık arkadaşlarıma daha çok vakit ayırıyorum hayatta tek kaldığımın varkına vardım bir kimseyi odak noktan yapmıcan günlük gidince tepen aşağı geliyormuşsun ama iyiki arkadaşlarım var onlar bırakmadılar çok şükür akşam gezdik patronumada yakalandım:) eve gitcem demiştim pamuk şekeri yedik çocuklar gibi güzeldi akşam eve gitik 2 ye kadar uyumadık sonra uyuyakalmışız sonra 3:da annem aradı sağolsun canım annem çok iyi günlük hayattaki en büyük şansım annem iyiki var neyse sahuru hazırladım arkadaşımı zor kaldırdım sinir etti beni yemeği hazırlamamışsındır kalmam diyo uşağı varya kızdım zorla kaldırım yemeği hazırladım yedik bira ben nete takıldım eskiyi hatırladım günlük ama herşey rağmen güzeldi dünüm bugünümde güzel geçer inş
rabbim şu mubarek günüde sorunsuz geçirmemi sağolar inş

günnükkk çok mutluyummmmdelikafadulden
sevgülüm yanımda kaldııııııııııı
saolsun beni kekledi ilk başta ben de üzüldüm baya bi:mymeka::mymeka:
sonrasında gerçekler ortaya çıktı tabi çok sevindimmmm :asigim::asigim:hihoyyythihoyyyt

Günnüşşş beeee yarın iftara misafirler gelecekk:nazar:
Bayramada az kaldı artık bayramları sevmiyorummm mafoldumbenmafoldumben
Benim için sıradan birgünn..........:sinifsinif:
Çocukluğuma geri dönmek istiyorum bennn yaaaaaa:çok üzgünüm:
Neyse günnüşş DiLaY kaçarrrrr:a015:

gunlukum!!
canim benim!! dun cok kotu hasta oldum bir anda, midem disima cikti resmen. sevgilim de turkiye'de tatilde simdi, canim benim o yaaa.. o kadar korktu ki, surekli mesajlar atip durdu, annecigi de aradi. gelip sana bakayim diye. gunlukum ya ne guzel bu kadar sevilmek biliyor musun?

gunlerdir sevgilim sana bir surprizim ve gelince gorursun deyip deyip duruyordu. dun hastalaninca dayanamadi, eger iyilesirsen soylerim surprizimi dedi. ben de iyilestim numarasi yaptim :p askim simdi emailine bak dedi. email gelir gelmez actim ve inanmiycaksin!!!! sevgilim koluna ikimizin bas harflerini ve beraberligimizin tarihini dovme yaptirmis!! inanabiliyor musun yaaa??? :sm_cool: opuyorumnanaktan bu cocuk bir deli, bu cocuk bir manyak!! ama ben onu olurcesine seviyorum be gunlukum! :asigim:
8659yeni_003.jpg

allaha sukur morzlımız daha ıyı gunluk ılaca basladık...ıkıbucuk sene kullanıcak ve gecıcekmıs ole dedı doktoru ...okudugum yan etkılerı benı cok uzmustu ama burdakı arkadaslarım benı cok ferahlattılar allah razı olsunkı...ınsallah hayrlısıyla atlatıcaz gunluk..zaten doktr ılac kullandıgı ıcın bıdaha hastalanmıcagını soledı...allahım buyuk,sıfa versın,kardesıme guc versın ıcını ferahlatsın,korkularını gıdersın...hepımzıın koruyp kollasın ..hayat cok zormus meger gunluk bız anca anladık..basa gelmeden bılınmıyo

getattachmentmi.jpg

Şair ne güzel söylemiş :nazar:

Dünyada ne var kendine dert eyleyecek
Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek

Günlük arkadaşlarımın kulağına küpe olsun kaydirigubbakcemile5

:enbuyukkk:

günlükcüğümmm ben geldimm uğrayamadım sana bi kaç gün kusura bakma :çok üzgünüm:

son 1 haftadır alerjimle uğraşıyorum günlük doktor amca tatlı yeme dedi ama e malum günlerdeyim o nedenle durduramıyorum kendimi napim kaşın kaşın bi hal oldum günlük herkezin içinde kaşınamıyomdakaydirigubbakcemile3 amann napalım allah beterinden korusun onun dışında herşey çok güzel günlük sevdiciğimle son gaz devam allah nazarlardan korusun bizii:nazar: öle işte günlük hade büşra kaçar öpüyorum seni kocaaamaannŞeniz

Son düzenleyen: Moderatör:
X