Kadınlar Kulübü Günlük

Bugun hayatta güzel şeylere sahip olmanın ne kadar zor ve meşakkatli olduğunu bir kez daha anlamış bulunmaktayım (evladım gibi) günlükçüğüm.
Kafam cok karışık,bir türlü olayları toparlayamıyorum.
hadi dedim toparlıyayım işin içinden çıkamıyorum.
İzmirden ayrılmamıza cok az kaldı
Eşim bu hafta artık hem ev bakmaya hemde işlemleri halletmeye amasya ya gidiyor.
Döndügünde küçük melegimin MR cekilmesi verilen sonuca görede orta caplı
denilebilecek bir operasyon geçirmesi gerekiyor.
Hangisine yetişeceğimi şaşırmış durumdayım,,
Bir yandan minik masum um
hem mr da hem ameliyatta anestezi ye narkoz a magruz kalıcak
öbür yandan gitmeden doktorum Allah bilir ne zamana gün verecek
Yada bu operasyon olurken ya Ferhat yanımda olmazsa nasıl dayanırım ben
nasıl beklerim..
Anne olmak ne kadar zor günlük
onun canı acısa benim yüregim yanıyor ,kahroluyorum.
Herşeyi düşünüyorum olabilecek herşeyi
Hastane kapısı ,operasyon sırası ,sonrası kızımın iyileşme süresinde cekecegi acı..
Minicik bebegim iyi olucak ama
eminim en azından şimi çektigi acı gidicek
Allahtan dr amcamız ve ekibi de cok iyi
o yönden içime su serpiliyor aklım arkada kalmıyor
ama işte
Anneyim ben
o benim etim benim canım
Benim soludugum havayla içtigim suyla varoldu.
Nasıl kıyabilirimki ben ona
cok dua ediyorum
Allahım ne olur ne olur acısını al bana ver..
ama geçicek umudumu kırmıyorum geçicek
kızım iyi olacak ve hiçbirşeyi hatırlamayacak.
bu günlük bu kadar günlükçüm..
Bakalım esen rüzgarlar neleri nerelere sürükleyecek hayatımızdan
Minik kelebegim seni cok Seviyorum
Senin için seni doya doya yaşıyorum..

gunlukum canim benim!!

dun nasil gezdim anlatamam..sabahin korunde uyandik ve atladik gittik pennsylvania'ya..babamlar amish'leri cok merak ediyorlardi, onlarin kasabalarini ziyaret ettik biz de. sen simdi diyeceksin kimdir nedir bu amishler...biraz kultur yapalim di mi gunlukum benim! amish'ler teknolojiyi tamamen reddeden (musluktan su bile kullanmazlar o derece yani), baslarinin bir kismini kapatan (bayanlar tabii) ve 1940 ve daha oncesi tarzi giyinen kapali bir toplum. kimseye zarar vermedikleri gibi cok da caliskanlar..kasabalarinda sirf fayton ve atlar vardi, hepsi tarimcilikla ugrasiyorlar. biz de onlarin pazarina gidip taze sebze, meyve falan aldik, cocuklari oyle sekerdi ki...
gamyoncuiremsu
ordan da annem ve babamla longwood diye bir bahceye goturduk...yani binbir cesit cicek ve agac vardi. gez bitiremedik, resmen cennet gibiydi gunlukum..annemlerin bir suru resmini cektik, canlarim benim ya 32 senedir evliler ama hala opusup, koklasiyorlar..resimlerini bir gorsen, oyle biciriklardi ki...Allah herkese oyle bir evlilik nasip etsin insallah gunlukum... coksekeriremsu

bir de dun Amerika'nin kurtulus gunuydu, her yerde havai fisek gosterisi vardi. tabii en buyugu benim yasadigim bolgede oluyor, baskent oldugu icin..ama biz pennsylvania'da oldugumuz icin gidemedik, saolsun benimki atlamis arabaya gitmis hemen arkadaslariyla. sonra da telefonun sarji bitmis, merak edip durdum. bir de kiziyor bana cocuk gibi bekliyormusum onu..herkes asiri ilgisizlikten sikayet eder gunlukum, benimki de ilgiden sikayetci :sm_confused: Kötü Kazen

dun gece salondaki kanepede uyuyakalmisim, saat 1 bucukta bir anda uyandim. resmen biri bogazima coktu ve ben hemen o saniye uyandim. kalbime bir korku yerlesti ve acayip urperdim. inanmazsin gunlukum babam da ruyasinda beni oldu gormus dun gece. olucek miyim ne? zaten benimkine duygu somurusu yaptim. bak dedim sen boyle bana kiziyorsun ama aslinda insanlar her gunu son gunu gibi gecirmeli ve sevdiklerini kirmamali..sonra bana guzel sozler soylemek icin vaktin olmaz dedim. tabii duygu somurusu yaptigimi anladi ya, "hey guzel Allahim nerden verdin bana bu deliyi?" dedi..ben de "merak etme veren Allah, almasini da bilir" dedim hafif tehditvari :mymeka: ...napiim gunlukum ya seviyorum ben o inatci kecimi, birbirimize bunca zit olsak da kopamiyoruz birbirimizden..Allah insallah bana, sevgilimle annem ve babaminki gibi bir sevgi ve evlilik nasip eder...amin de gunlukum!!! Aminnn!!! coksekeriremsu

Bir insan bir güne neler sığdırabilir hiç düşündünmü günlük
Dün ben kaç olay birden yaşadım be günlük belki hayatımda hiç bu kadar korkmadım..
Dün öğlen saatlerinde kardeşimin askerden temenni geldiğini artık teskere aldığını öğrendim.Daha askere gideli 1 buçuk ay olmuştu ve sol kulağı hiç duymuyor benim kardeşimin ve rapor vererek eve yollamışlar.
O anda nasıl bir hüzün kapladı içimi anlatamam.Üzüldüm çok üzüldüm..

Daha sonra eşim çok üzüldüğümü anlayınca kız kardeşim ile plan yapmışlar ve Çamlıca tepesine çıkalım azıcık hava alırsınız bu stresi üzerinizden atarsınız dedi.Tabi benim hiç bir şeyden haberim yok çıktık yola ve kardeşimin evine yakın bir yerde durduk yolun sağında ve arabaya kız kardeşim binince çok şaşırdım..Neyse açık hava hepimize çok iyi gelmişti.Ve çok güzel güle eğlene saatler geçirirken..

Bİrden kız kardeşimin telefonu çaldı acı acı sanki kötü bir haber daha verecek gibi.Telefonda ablam kız kardeşime hem heyean yapmaması için sakinleşmesi için kelimeler döküyor kız kardeşim abla ne oldu kime oldu dedi..
Ve o an hepimiz bu gibi kesildik..
Annem erkek kardeşim askerden döndüğü için balkonda ızgara yapacakmış akşama ve herkezi davet edecekmiş.Et almak için kasaba gidiyor ve karşıdan karşıya geçerken tam arkasından bir minübüs anneme çarpıyor.O an annem bilincini kaybediyor gözlerini hastahanede açıyor ve hemen herkez seferber oluyor..
Hemen koştuk hastahaneye annemin omiriliğinde zedelenme var doktorlar ameliyat diyor.Riskli bir ameliyat felç kalma ihtimalinin de olduğunu söylüyorlar.Ya bunları bile nasıl yazıyorum bilmiyorum ama çok kötüyüm..
Ne olur arkadaşlar dualarınızı esirgemeyin ve annem için sizlerden dua bekliyorum..Şu an emarı çekiliyor annemin ve bende birazdan yanına gideceğim.Hayat o kadar kısaki ne zaman başımıza neler geliceğini bilmeden yaşıyoruz işte..
Hakkınızı Helal Edin..Gitmek Var Dönmek Yok..

canım adıvarım cok üzldüm bıtanem
Allah sakınmıs daha da kötüsü olabılırdı
bunada sukur bıtanem
Insallah kısa zamanda ıyılesır annen balım
pozıtıf dusunun dualarım senınle ve annenle

offff yaaaaaaa........
yazdiklarini okudugumda sanki herseyi ben yasamis gibi oldum....
bir saniye ya bir saniye herseyin degismesi icin yeterli...
ama güclü olmak gerekiyor güclü olan dayaniyor dalga geciyor acilarla, güclü olamanyanda yok olup gidiyor acilarin altinda....
allah annenin yardimcisi olsun canim, dilerim ameliyati cok basarili gecer ve annen sagligina kavusur...

günlük adivara gecmis olasun dileklerimi ilet lütfen.
dualarimizi ederiz annesi icin,
kardesi icinde üzüldüm.ona da gecmisler olsun.
insallah düzelir annesi, benim annem icin de demislerdi,
felc kalabilecegini ve hatta ölecegini konusdu, iki dr yanimda.
ama olmadi öyle bisey cok sükür.insallah adivarin anneside en kisa zamanda sagligina kavusur.gecmis olsun adivarim,

offf...
yorgunum bitkinim,hastayımmmm
daha ne olsun işteee
hamişlik iyice zor geçmeye başladı...
herşeye ragmen karnında bir varlığın olması çok güzel bir duygu şimdiden onu korumaya çalışıyorum..aman zıplamayım aman şunuda yiyeyim aman sütümü içeyim falan filannnn
gerçekten annelik çok zor..
rabbim olmayan herkese nasip etsin..
annelerimizide başımızdan eksik etmesin...
adıvarım anneciğin için çok üzgünüm..rabbim tez zamanda şifasını versin..inşallah eskisinden dahada iyi olur ...dualarım sizlerle...

Son düzenleme:
Dün ben kaç olay birden yaşadım be günlük belki hayatımda hiç bu kadar korkmadım..
Dün öğlen saatlerinde kardeşimin askerden temenni geldiğini artık teskere aldığını öğrendim.Daha askere gideli 1 buçuk ay olmuştu ve sol kulağı hiç duymuyor benim kardeşimin ve rapor vererek eve yollamışlar.

Daha sonra eşim çok üzüldüğümü anlayınca kız kardeşim ile plan yapmışlar ve Çamlıca tepesine çıkalım azıcık hava alırsınız bu stresi üzerinizden atarsınız dedi.Tabi benim hiç bir şeyden haberim yok çıktık yola ve kardeşimin evine yakın bir yerde durduk yolun sağında ve arabaya kız kardeşim binince çok şaşırdım..Neyse açık hava hepimize çok iyi gelmişti.Ve çok güzel güle eğlene saatler geçirirken..

Bİrden kız kardeşimin telefonu çaldı acı acı sanki kötü bir haber daha verecek gibi.Telefonda ablam kız kardeşime hem heyean yapmaması için sakinleşmesi için kelimeler döküyor kız kardeşim abla ne oldu kime oldu dedi..
Annem erkek kardeşim askerden döndüğü için balkonda ızgara yapacakmış akşama ve herkezi davet edecekmiş.Et almak için kasaba gidiyor ve karşıdan karşıya geçerken tam arkasından bir minübüs anneme çarpıyor.O an annem bilincini kaybediyor gözlerini hastahanede açıyor ve hemen herkez seferber oluyor..
Hemen koştuk hastahaneye annemin omiriliğinde zedelenme var doktorlar ameliyat diyor.Riskli bir ameliyat felç kalma ihtimalinin de olduğunu söylüyorlar.Ya bunları bile nasıl yazıyorum bilmiyorum ama çok kötüyüm..
Ne olur arkadaşlar dualarınızı esirgemeyin ve annem için sizlerden dua bekliyorum..Şu an emarı çekiliyor annemin ve bende birazdan yanına gideceğim.Hayat o kadar kısaki ne zaman başımıza neler geliceğini bilmeden yaşıyoruz işte..

sevgili gunluk adivarima soyle yazdiklarini okuyunca sok oldum.ne oluyo bugun ya devamli kotu seylr okuyorum sitede allahim sen hepimizi koru cok uzuldum adivarimma sevgili gunluk adivara soyle annesine allahtan sifalar diliyorum ve bol bol dua edicem haberi olsun.bianecik arkadasim benim :KK43:(

adıvar çok geçmiş olsun canım üzülme

iyi şeyler düşünki iyi şeylerle karşılaş off... canım :KK43:(

günlük cüm eve yeni geldim
bi bakayım dedim
adıvar ın msjını gördüm
ve şok oldum çok çok geçmiş olsun
inşallah teyzemiz en kısa zamanda sağlığına kavuşacak dualarım senle

adıvar ablam çok çok geçmiş olsunnnnnn allah korumuş anneciğinizi dilerim allahtan en kısa zamanda sağlığına kavuşur...dualarımız anneciğinizle nergisle hiç konuşamadım demek msn ye bu olaydan sebep giremiyor.tekrar çok ama çok geçmiş olsun kendine çok iyi bak üzülme tez vakitte anneniz iyileşir inşallah...

canımm arkadaşım adıvarımmm annecinee acil şifalarr diliyorumm bitanemm
rabbimden duam o kii inşallahhh hiçbişeyi yokturrr evlatları içinn nelerr yapacakmışş canımm benimmmm dualarımızz annecinee canımmm

çok üzüldüm Allah acil şifalar versin dualarımız sizinle umutlu ol lütfen sakın karamsar olma inşallah atlatacaksınız bu günleride tekrar geçmiş olsun

cok gecmıs olsun..
acıl sıfalar dılıyorum..:çok üzgünüm:
dualarımız sızınle olacak
lutfen karamsarlıga kapılma herseyın eskısı gıbı olacagını dusun..:teselli:

Gunlukcum adivar a iletir misin,
dualarimla onun yaninda oldugumu
insAllah yaradan korktuklarina ugratmaz,
anneleri sag salim cikar hastaneden. :nazar:

günlüküm,

evimdeyim tekrar. insanın gerçekten evi gibisi yok değil mi? ...iznimin ilk haftası bitti bile, ne çabuk geçiyor ya, ben henüz bir şey anlamadım ....
eve gelir gelmez 1 hafta içinde nasıl yığıldığına hala akıl sır erdiremediğim çamaşırları yıkamaya başladım. kociş sağolsun evi temiz tutmuş ama illa elimi atacağım yine...bütün hafta yumurta kırmaktan, kahvaltılık yemekten öğğhk gelmiş garibime .hadi bir de bir şeyler hazırlayayım dedim ama tüp bitmiş:1shok:hah dedim pazar günü ne güzel oldu bööle...neyse kocişe dedim birşeyler al gel, yemek işinide hallettim.

yol yorgunluğu bir yana uyku gözümden akıyor günlüküm, hadi kaçtım ben. soranlara selam et olur mu?...

adoşumun annesine de acil şifalar vermesi için rabbim, dua edenlerin dualarını kabul etsin günlüküm. ben inanıyorum Allahın izniyle anneciği sağlığına kavuşacak. değil mi günlüküm...a.s

sevgili günlük,
uzun zaman oldu sana yazmayalı. son bi kaç gündür buralardayım ve yorumlarıma bakınca iyi olduğumu sanıyorsun değilmi? hayır hiç iyi değilim. başım çok ağrıyor, karnıma ağrılar giriyor.. sebebi ise yine son söylüyceklerimi en başta söylememden dolayı. ufacık bişeye kırıldığım zaman tutamıyorum işte kendimi..
aslında çok şey var yazacak ama biliyorsun bazen tükeniyor cümleler, tıpkı şimdi olduğu gibi..
görüşmek üzere, hoşçakal..

Günaydın günlük,

Pek görüşemiyoruz son zamanlarda işlerin yoğunluğu benim hastanbe işlerim vs. Forumlardanda uzağım ne var ne yok hiç haberim yok açıkçası. İnşallah herkes iyiydir herşey yolundadır.

Beni sorarsan; Canımdan çok sevdiğim sevgilim ile ayrılmak zorunda kaldık. Her zaman çok zorluklar var diyordumya tıkandık işte bir yerde. Belkide evlenip yuva kursaydık birbirimizi için hayırlı olmayacaktık. Allah bilir. Gittiğinden beri aramız bozuktu hiç olmadık şeylerden sataşıyorduk birbirimize.Çok iyi anlaşıyorduk ama sorunlar nedeniyle ikimizde çok yıprandık. Kararımı verdim dün aradım uzun uzun konuştuk. Sonrasında karşılıklı ağladık birbirimiz için iyi dileklerde bulunduk. Onu Hala çok seviyorum unutmak imkansız alışmaya çalışacağım. Güçlü olup arkadaş kalabilmeyi çok isterdim. Belli mi olur belki ilerde ikimiz için herşey daha güzel olur. Ama ne olursa olsun onun mutlu olmasını çok istiyorum. Rüce yaradan o kadar büyük ki herşeyi görüyor duyuyor bizler için hayırlısı ne ise onu istiyorum.

Güçlü olmak zorundayız buna mecburuz çünkü. Keşke birbirini seven hiç bir çift ayrılmasa hep mutlu olsa. Hani diyoruzya her şerin içinde bir hayır her hayırın içinde bir şer vardır diye. Belki zorlyıp bir şeyler yapsaydık bizim için daha kötü olacaktı. Eğer birbirimizin kaderinde varsak elbet bir gün kavuşuruz. Zor olsada başarmalıyız günlük yine bir birimizin dostuyuz kötü günde yine birbirimizin yanında oluruz. Neyse günlükçüğüm ben yazdıkça kötü oluyorum. Kötümü yapıyorum bilmiyorum ama ağlatmıyorum kendimi tutuyorum tutuyorum. Şimdi kahvaltı yapıp ilaç içmem lazım ee hayat devam ediyor hepimiz için Allah canınına bir zarar getirmesinde onun iyi olduğunu duyup yine mutlu olurum. İyiykide hayatıma girmiş tanımışım onu çok şeyim değişti onunla çok şey borçluyum ona.

Birbirinden iyi yürekli günlük müdavimi hanımlara selamlar hayırlı haftalar. Lütfen sevdiklerinizle geçirdiğiniz her günün kıymetini bilin.

Adıvar canıımmm geçmiş olsun Allah acil şifalar versin yeni gördüm çok üzüldüm. Bu hayat öyle şeyler çıkarıyorki karşımıza güçlü olmak zorundayız. Dualarım dualarımız seninle.

ben geldim...azıcık eğlendireyim arkadaşlarımı dedim ama adıvar üzdü beni günlük....çok üzüldüm...çok geçmiş olsun...dualarım onlarla...Allahım acil şifalar versin inşallahhh....
perşembe akşam gittik günlükçüm...çok akıllı ve deha ÜTÜ'lü sayesinde 4,5 saatlik yolu 8 saatte gittik...fışkırıyor adamdan zeka...kanıt...ÜTÜ...
anam popstar gibin karşıladılar bizi...teee sitenin girişindeydiler...vayyy be dedim...ne sevilirmişim...insanın inanası gelmiii...dinlendik sayılır hoş mekan çınarcık...tatil için beklentilerin tümünü cevaplayacak nitelikte...havası denizi bolluğu gece hayatı hepsi güzel...
dinlemek için çok uzaklara gitmeye gerek yok bence...hakan altunu da dinledik bu arada bir akşam...adamın hakkaten güzel sahnesi var ve bence en önemlisi kasette nasılsa canlı da öyle sesi...
aslında başka şeyler yazmak gelmişti içimden ama dedim ya adıvar büktü boynumu...
3 günlük serüvenin sonunda sadece şunu yazabilirim ne olursa olsun el kızısın...ana gibi yar olmaz...olmaz...kimse annen gibi gör kayınvalideni felan gibi düşüncelere de laflara da girişmesin bence hayatı boyunca...
kayınvalide kayınvalidedir...
emin ol en iyiylerinden biri bende...ama farketmez...
neysem gidiyorum...herbirkesleri öperim...

X