Kadın Olmak Eziklik Mi?

kriegerin

benim can oğlum
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
8.514
11
canlarım
birkaç saattir antitaraftar sitelerine bakıyorum.anti fb,antigs ...vb
o kadar sinirliyimki
bu sitelerde -takım ayırmaksızın hepsinde- kadınlık aşağılanmış
kadın olmak eksiklik eziklik sayılmış
örneğin bir takım diğerini aşağılamak için karım ifadesini kullanmış
futbolcular kadın elbiselerine sokulmuş
ben derim ki toplu olarak bu sitelere mail atıp bu tarz resimleri kaldırmalarını isteyelim
kadınlık eksiklik değildirkötükedihüso

Bu yeni degilki toplum olarak cok aliskin oldugumuz bir durum, bizim toplumumuzda kadin
cok geri planda ve aciz olarak goruluyor...
Aklima gelen bikac sey mesela:
dobraliktan soz ederken, erkek gibi kadin derler yahut erkek sozu derler, adam sozunden caymissa
kari gibi kivirma derler...
Dahasi...
Erkekler sokakta pofuddure pofuddure sigaralarini icerken kadin icerse farkli gozle bakilir,
erkek aldatirsa elinin kiri olur kadin yaparsa o... olur,
trafikte arac kullanan kadin erkeklere gore ya korkak kullaniyodur, yada arac kullanmayi beceremiyodur!
gunumuzde halen okula gonderilmeyen kiz cocuklari vardir,
erkekler pislik yapar kiza tecavuz eder, kizin namus kirlendigi icin ya olur ya oldurulur!
Mirasta kadinin hakkina dusen ya verilmez yada hakki olani alamaz ve daha bunun gibi bicok sey...
Toplumun ilerlemesi ve kadinlarin hakettikleri sayginligi kazanmasi icin bu zihniyetin degismesi lazim lutfen cocuklarinizi yetistirirken bunlari goz onunde bulundurarak, bunlarin yanlis oldugunu gostererek buyutun....

tabikide kadinlik eksiklik degil.allah tum insanlari erkek olsun kadin olsun esit yaratmistir.hepimiz allahin kuluyuz.

Çocuklarımızı hep kadının aciz,erkeğin üstün olduğunu vurgulayarak yetiştirirsek sonuç bu oluyor malesef.

dinimiz kadına değer vermiş ve haklarını korumuştur her zaman... islam dini ne kadar güzel bir din dir. yanlış anlaşılmalar ve anlatımlar yüzünden kimi zaman karalanmaya çalışılsa da allah dinini üstün tutuyor.ayakta,dimdik...islam dininin kadın a verdiği değer hiçbir şeye denk olmaz,olamaz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…