Kaçıncı tüp bebek denemesi

turuncukutu1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
48
39
25
Merhaba arkadaşlar, size bişey sormak istiyorum. Tüp bebek merkezleri bizim kendi beyanimiz olmadan kaçıncı denememiz olduğunu e nabizdan vs görebiliyor mu? Yani ben mesela 1. Denemem negatif sonuçlandı. 2. Denemede 2 tane embriyo transferi yapmak istiyorum. Ama anladığım kadarıyla 3. Denemeden sonra 2 embriyo transferi yapılıyor. Görüşmeye gideceğim doktora 2 denemem oldu desem, bu 3. Olacak desem bu yalanım ortaya çıkar mı?

Devlette yaptiriyorsaniz gozukur bence. Ilac rapor hakkiniz, tup bebek hakkiniz hepsi gözüküyor. Devlet destegi yoksa belki gozukmuyordur. Ozeldeyse zaten bence 2 embriyo koyabilir

Yani konuya cevap değil ama söylemek istiyorum. Son dönemde ikiz hamileliklerle ilgili korkutucu şeyler duydum hep. Israrcı olmayın bence.

Devlette yaptiriyorsaniz gozukur bence. Ilac rapor hakkiniz, tup bebek hakkiniz hepsi gözüküyor. Devlet destegi yoksa belki gozukmuyordur. Ozeldeyse zaten bence 2 embriyo koyabilir
Özelde yaptıracağız. Bazı doktorlar yasak diyip yapmıyorlar. Hep çok istemişimdir ikiz çocuk. Ne benim ne de eşimin genetiginde ikiz çocuk yok. Hatta bazen doğal yolla çocuğumun olmamasını buna bağlıyorum. O kadar çok istedim ki ikiz anca tedaviyle olur gibisinden

Riskli ikiz gebelik hikayeleri burda da çok denk geldi. Gerçek hayatta da duydum. Hayırlısını isteyin tek transfer de tutar hemen inşallah.
Tabii ki hayırlısıyla olsun da ikiz ya da tek artık farketmiyor. Tek çizgi girmeye o kadar çok alıştım ki. Rabb'im hayırlısını nasip etsin inşallah

Bende e nabizdan baktım da sadece ilk muayene görünüyor. Bu arada bahcecide yaptırdım. Ama negatif sonuçlandı. Siz nerde yaptırdınız? İkiz mi ?
Sonradan mağdur olmamak için sistemde görünmesi gerekiyor aslında, isterseniz bir görüşün merkezle. Benim ilk denemem tek embriyoydu negatif oldu, ikinci denemem iki embriyoydu çok şükür teki tuttu. İkiz gebelik çok riskli ve çok zor, tekil gebelik daha iyi her zaman ama biraz da kısmet tabi. İnsan negatif sonucu alınca tutsun diye göze alıyor ikizi. Benim doktorumun özel kliniği var, işlemleri Liv Hospital Ulus’ta yapıyor. Umarım yakın zamanda alırsınız güzel haberi.

Benim yumurtlamadan 14.gun geçti dündu adet olmadim da test yaptım o yüzden sordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…