Kaçıncı denemede hamile kaldınız?

Ben ilk deneme de hamile kaldım. Ancak gebelik öncesi tahliller yaptırarak vitaminlere başladım. Eşimde çinko ve selenyum kullandı. Ovulasyonla da takip ettim. Mesleğim gereği denediğim ay hamile kalmak planlarıma daha çok uyuyordu o yüzden tedbir benden takdir Allah’tan diyerek kendi yapabileceğim her şeyi yaptım ve çok şükür o ay hamile kaldım. Tabi ben bu tedbirleri alırken stres yapmadım, olursa güzel olur olmazsa diğer aylara inşallah düşüncesindeydim. Ama eşim yaptı totalde o ay 4 kere oldu ve stresten 1 tanesi yumurtalama gününde beceremedik demek daha mantıklı okur öncesinde sadece eşim korunuyordu (3 aylık bir süreç,yeni evliyiz), hatta bir önceki ay sadece geri çekilmeyle ilişkiye girdik. Vücudumda herhangi bir korunma ilacı etkisinin olmaması da etkili bence bu kadar hızlı olmasında.

Ah ne güzel sizin adınıza çok sevindim. analı babalı büyütsün inşAllah yavrunuzu. Ben maalesef bekar zamanımda 3 yıla yakın doğum kontrol hapı kullandım. Adet için. Şimdiki zaman da da iğne vuruluyorum adetim çok sancılı geçiyor. Hastanelik dercesinde. Maalesef iğne ilaö sevmiyorum ama ilk bir veya iki gün günde bir vruluyorum sınra düzeliyor

Sizinki özel bir durum. Benim de bir sağlık problemim olsa mecbur ilaçları kullanırdım. Anlattıklarım sadece benim gibi sağlık problemi olmayan kişiler için, tabi işin içinde Allah’ın takdiri de söz konusu. Örneğin 5-6 yıllık evli olup sadece kondom kullanan arkadaşlarımda da ne yazıkki hemen olmadı. Zaman, ilaç ve nasip elbet hepsinin zamanı var. İnşallah sizin de istediğiniz zaman doğru zamandır ve Rabbim aratmadan kucağınıza verir

Geçen yıl 11 haftalık bir düşüğüm oldu oda hemen olmamıştı 5 denemede onun sebebi araştırılırken erken menepozun eşiğinde olduğum amh çok düşük tüp bebekle bile ihtimalin çok düşük olduğunu öğrendim dünyam başıma yıkıldı çok zor toparladım bunu öğrendikten sonra hemen tüp bebeğe koşmadım biraz kendi haline bırakmak istedim düşükten sonra 3 ay dinlendim daha 5.Denemede rabbim nasip etti ilk tavsiyem stres yapıp kendinizi yiyip bitirmeyin bol bol dua edin bu niyetle sadaka verin rabbimin hazinesi çok geniştir en yakın zamanda bu güzel haberleri sizlerde alısınız inşallah

Aminnn nn

Hala kalamadım 15. Ay

Merhaba kalabildinizmi merak rttim

İlk gebeliğimde sebepsiz 15 ay olmadı her yolu kürü ovulasyon testi vs denedim olmadı. En son 15.ay doktor dedi ki bu ay da deneyin olmazsa öbür ay aşılama vs başlarız dedi. Ben o ay hamile kaldım.
Ellerinden öper 5 yaşında oğlum var. Şimdi kardeşi olsun istiyoruz yine 12 aydır deniyoruz sebepsiz olmuyor. 6 günüm kaldı eğer bu ay da hamile kalmazsam ağustosta doktora gideceğim yine

6 aydır deniyorum. Kalmadim

Ultrason ve Hsg normal çıktı.

Ovulasyon testi ve jel ile 3 aydır deniyorum. Olmadı henüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…