Kaç yaşında topuklu ayakkabı giymeye başladınız?

• Konu Sahibi missfener19o7
valla o kadar küçüktümki hatırlamıyorum, annem işe gittiği zaman onun ayakkabılarını kıyafetlerini giyip evde oyun oynardım. önce annemin ayakkabılarını giydim yanii yaşımda 5 veya 6 idi herhalde. kendime ait topuklu ayakkabıya ise 11 yaşında sahip oldum. annemin o kadar çok başının etini yedimki bana kalın kısa topuklu bir ayakkabı almıştı kaydirigubbakcemile3

16 yasinda topuklu giymeye basladim .ama ara ara tabikii.gunluk hayatimda spor ayakkabidan vazgecmem.topuklu cok sagliksiz

16 yasinda iken su plateau'lardan giymistim.
Ama babetlerimden ve spor ayakkabilarimdan hic vazgecemedim,dönüsüm cabuk oldu yani :ecrin_bebek:

Sanirim 19-20 ile topuklu giymeye basladim.

Yorumları okuyunca ben ne kadar küçük yaşta başlamışım bu işe kaydirigubbakcemile3 dedim. 12 yaşımda, o zamanlar spice girls hayranıydım, onların giydiği kalın topuklu yada tabanlı spor ayakkabılar vardı , onalrdan aldırmıştım babaanneme ( nur içinde yatsın :gitme: ) . sonra bir süre o tarz kalın topuk , mantar topuk, kare topuk, dolgu topuk hepsini giydim zemuszemus, ama üniversitede sivri burun sivri topuk meselesi yok muydu:1shok:? Allah'ım sana şükürler olsun ki modası geçti, yoksa benim ayaklar yaradan bereden geçilmiyordu. Üniversitede hep topuklu topuklu, çok eziyet etmişim ayaklarıma :umursamaz:, şimdi arada sırada zor giyiniyorum , yinede dolabım topuklu ayakkabı dolu hihoyyyt

Son düzenleme:
ben tam bir topuklu ayakkabı tutkunuyum ve inanmazsınız ama ilk topuklu ayakkabımı 8.sınıfa giderken yani 12 yaşımda ağlaya ağlaya aldırmıştım anneme...
ama topuklu ayakkabı hep kullanmaya 16 yaşında başladım.......
şuanda ayağımda topuklu ayakkabı var ve çoook rahat ediyorum çoook seviyorum ..........:)))))

22 yaşındayım halen giyemiyorum bi 50sene kadarda giyemem herhalde ondan sonrada gerek kalmaz zaten :)evlenirken bile babet almayı düşünüyorum gelinliğimin altına o derece yani

ilk defa düğünümde giydim 25 yaşında o da yüksek değildi topukları zaten gelinlik ayakkabılarımın bikaç kere de dolgu topuk deneyimim ayağımın burkulmasıyla sonuçlanınca vazgeçtim bu işten ben de gamyoncuiremsu

18 yasındaym bu sene basladım.sadece özel gunlerde...

Ben genelde pek topuklu giymem ihtiyaç duymam çünkü 1 75 boyum var, genelde düğünlerde çok çok özel günlerde tercih ederim..
Bana göre uzun boyluları dahada uzun yapıyor yani beni öyle yapıyor bu seferde tepeden bakıyormuşum gibi geliyor insanlara... velhasıl birdaki ay 26 yaşına giriyorum ve 23 yaşında giymeye başladım diyiyorum ben..

Topuklu giyeceksen de hakkını vereceksin.Topuklu giydiğin halde hala görünmüyorsan o tehlikeli bir durum işte.kaydirigubbakcemile3
21 yaşında sevdiğim bir ablamın tavsiyesi üzerine giymeye başladım.İyi de ettim.kaydirigubbakcemile3 Hakkını veriyorum çünkü kaydirigubbakcemile3

Topuklu giyeceksen de hakkını vereceksin.Topuklu giydiğin halde hala görünmüyorsan o tehlikeli bir durum işte.kaydirigubbakcemile3
21 yaşında sevdiğim bir ablamın tavsiyesi üzerine giymeye başladım.İyi de ettim.kaydirigubbakcemile3 Hakkını veriyorum çünkü kaydirigubbakcemile3

e buda doğru liriğim.. sen zaten her halinle güzelsin arkadaşım ms'de çok gördüm senii biliyorsun kamerada ve bence boyunla fiziğinle özellikle yüzünle harikasın hakkını veriyorusun yanii:)

11akannehir
çok erken ama napiim o kadar modaydı ki... 5. sınıfta topuklu postallarım vardı:) şimdi olsa gene giyerim:KK66:
bir de 9 cm topuğu 3 cm kadar da platformu olan bi yazlık ayakkabım vardı, şimdi giymem tabi. ama o zamanlar çok modaydı, çılgın bedişi hatırlayanlar bilir, mükü, bediş... hepsinde vardı platformlu ayakkabı:))

e buda doğru liriğim.. sen zaten her halinle güzelsin arkadaşım ms'de çok gördüm senii biliyorsun kamerada ve bence boyunla fiziğinle özellikle yüzünle harikasın hakkını veriyorusun yanii:)

Oo,belinay nerelerdesin sen ? Utandım şimdi canım ,senin güzelliğin hepsi.Kalbinin temizliği,güzelliği yüzüne yansımış.Şeniz Giy giy topuklu bol bol.Uzunlar giysinler,daha güzel taşıyorlar,diyorlar.yerimseniben

Oo,belinay nerelerdesin sen ? Utandım şimdi canım ,senin güzelliğin hepsi.Kalbinin temizliği,güzelliği yüzüne yansımış.Şeniz Giy giy topuklu bol bol.Uzunlar giysinler,daha güzel taşıyorlar,diyorlar.yerimseniben

burlardayım şekerimmm zemuszemus öylemi diyorlar ee giyelim barii hem boyumuz uzunhemde zayıfız artık mankenlere taş çıkartırızz tepeden bakarız bizde napalım artık... yaş oldu 25 26olcakk bu yaştan sonra giymemek olmaz kaydirigubbakcemile3

Yaşım 21 hatta 22 olcam nerdeyse ve hiç giymedim topuklu ayakkabı giysemde yürüyemem gibi geliyo ya bilmiyorum CADIARZU

2 seneden beri sadece düğünlerde topuklu ayakkabı giyiyorum onun haricinde giymiyorum.
Belki daha sonraları giyerim...

topukluu muuu :1shok: hiç giymedim giyeceğimde yok boyum zaten uzun bide topuklu giyincee kendimii diğer insanların yanında tuhaf hissediorumm çok aşağıda kalıolarrrrrrrr :roflol: acayip acayip bakıolarr anammmmm delikafadulden

Küçüklükten beri topuklu ayakkabılara meraklıyımdır.
Ortaokuldayken ablamın topuklu postallarından giyerdimkaydirigubbakcemile3. O yaşımdan beri topuklu giyiyorum
Topuklu ayakkabıyla çok düzgün yürürüm...sengözlerimebaksanab
Yürüyemeyen giymesin bencevereliniortak

21:) hala da 21im :) daa önceleri giyme düşüncesi garip geliodu kendime yakıştıramıodm ama artk yakştırıorm 1 senede bi sürü topuklu aldım hehe =) ama ayaklarım alışamadı hala bacak kaslarım çok ağrıooo :KK43: bi çare de bulamadım buna henüz

X