Kaç ay sonra hamile kaldınız

simsim507

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2024
458
216
26
Kızlar, korunmayı bıraktıktan kaç ay sonra hamile kaldınızz acaba? Benim bu ay 9. Ayım olacak adeti bekliyorum 9 gun var bakalim .. belki yazacaklariniz bana umut olur

Bana hep olmaz diyorlardı pcos olduğu için. Doktorlar çocuk düşününce gel, tüp bebeğe başlayalım diyorlardı. Ben de kabullenmiştim olmayacağını. 11 aylık evliydim korunmayı bıraktım. Eşime de dedim ki 1 sene de böyle geçsin. Sonra 2.senemizde tüp bebeğe başlarız. Anca dedim. 0 umutla korunmayı bıraktım. Ve ben korunmayı bıraktığım ay gebe kaldım… olacak mı olmayacak mı stresine girseydim belkide olmayacaktı. Bilmiyorum onu. Ama stres bence hastalıklardan daha çok etkiliyor. Biraz da salmak, akışına bırakmak gerek. Rabbim isteyen herkese nasip etsin

Ben 3 ay sonra gebe kaldım. Ama bu süreç kişiden kişiye göre çok değişiyor elbette. En yakın arkadaşım 7 aydır deniyor ve olmadı diye çok stres oldu. Doktora gitti. Doktor da muayene etmiş bir sorunun yok demiş. Bir seneye kadar denemenin gayet normal olduğunu, bir seneyi geçtikten sonra kontrol için gelebileceğini söylemiş. Ayrıca buradaki başlıklarda da görüyorum, yıllarca deneyip en sonunda yine kendi imkanlarıyla hamile kalan pek çok kadın da var. Bence bu süreçteki psikoloji çok önemli. Tüm hastalıklarda olduğu gibi gebe kalma sürecinde ve gebelikte de stresin zararları inkar edilemez. Bu yüzden rahat olmaya çalışın. Daha 7 ay olmuş zaten. En kısa sürede hamile kalırsınız inşallah 😍

Bana hep olmaz diyorlardı pcos olduğu için. Doktorlar çocuk düşününce gel, tüp bebeğe başlayalım diyorlardı. Ben de kabullenmiştim olmayacağını. 11 aylık evliydim korunmayı bıraktım. Eşime de dedim ki 1 sene de böyle geçsin. Sonra 2.senemizde tüp bebeğe başlarız. Anca dedim. 0 umutla korunmayı bıraktım. Ve ben korunmayı bıraktığım ay gebe kaldım… olacak mı olmayacak mı stresine girseydim belkide olmayacaktı. Bilmiyorum onu. Ama stres bence hastalıklardan daha çok etkiliyor. Biraz da salmak, akışına bırakmak gerek. Rabbim isteyen herkese nasip etsin
Yaa maşallah canimm saglikla kavuşun inşallah.. ya belkide bende korunmayi bıraktığımız ilk aydan beri her ay beklenti her ay stres bu ay dusunmeyecegim diyorum kendimi yine burada buluyorum

Ben 3 ay sonra gebe kaldım. Ama bu süreç kişiden kişiye göre çok değişiyor elbette. En yakın arkadaşım 7 aydır deniyor ve olmadı diye çok stres oldu. Doktora gitti. Doktor da muayene etmiş bir sorunun yok demiş. Bir seneye kadar denemenin gayet normal olduğunu, bir seneyi geçtikten sonra kontrol için gelebileceğini söylemiş. Ayrıca buradaki başlıklarda da görüyorum, yıllarca deneyip en sonunda yine kendi imkanlarıyla hamile kalan pek çok kadın da var. Bence bu süreçteki psikoloji çok önemli. Tüm hastalıklarda olduğu gibi gebe kalma sürecinde ve gebelikte de stresin zararları inkar edilemez. Bu yüzden rahat olmaya çalışın. Daha 7 ay olmuş zaten. En kısa sürede hamile kalırsınız inşallah 😍
Cook teşekkür ederim canimmm evet inşallah bende kontrole gittim her sey normal görünüyor dedi doktorum kan tahlilleride yapti bir sorun yok dedi inşallah zamani vakti gelince çokta bekletmeden olur 🥹

En yakin zamanda mujdeli haberi alirsin inşallah canimmm bir sorun var mi sağlığınızla ilgili yoksa normal bi surecte bekleme icinde misiniz
Eşimde ileti harekette biraz düşüklük var ama başka bir sorun yok. Aşılama için başvurduk. İnşallah canım hepimiz kavuşuruz çok beklemeyiz

İnşallah canim pekte engel bir durum yokmuss , benim eşim henuz kontrol edilmedi bir yıl dolmasini bekliyoruz
Vallahi aşılama için hastane arayana kadar eşime proxeed , keciboynuzu, macun falan aldık. Bu ay da onları bi denesin bakalım. Çok önemsememiştik çok engel bi durum değil demişti dr ama olmadı bi türlü gebelik. Belki düzelir

6.aydir istiyoruz olmadı bekliyoruz. Stresimde yoktu hormonlarim guzel degerlerim guzel esimdede sorun yok.. nasip birazcikta. Allahim hayirli gebelikler versin sagliik her seyden önemli saglikli.bebek nasip etsin. Cok duyuyorum 2 dis gebelik 1 düşük v.s yasayanlari allahim sabirlar versin saglikli gebelikler versin diyorum nasipten oteye yol yok..

X