Kaç-Ak Saray’ın gözü Gazi Orduevi’nde

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
139.883
208.222
59
Ak Saray kara delik gibi etrafındaki her şeyi yutuyor. Önündeki lojmanları yıkmışlardı. Şimdi de Gazi Orduevi'ni saray kompleksine dahil etmek istiyorlar.
gazi-orduevi-671.jpg

Ankara kulisleri son günlerde bu iddiayı konuşuyor: Atatürk Orman Çiftliği’ne 1 milyar 370 milyon liraya kaçak saray konduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin 150 odalı saraya sığamayıp gözünü Gazi Orduevi’ne dikti.

Kulislerdeki iddialara göre, Gazi Orduevi talebi, Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık dönemine kadar gidiyor. Ak Saray’ın Başbakanlık Konutu olarak yapımına başlanması sırasında, hemen yakınında bulunan Gazi Orduevi de istendi. Ancak Genelkurmay bu talebi reddetti. Ak Saray, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Başbakanlık Konutu’ndan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na dönüştürülünce Gazi Orduevi yeniden gündeme getirildi. Aydınlık’ın haberine göre, Erdoğan, Gazi Orduevi’nin Devlet Konukevi’ne dönüştürülmesi için yeniden atağa geçti. Genelkurmay Başkanlığı bir önceki talebe verdiği yanıtı tekrarladı: Hayır…
ANKARA’YA HAKİM NOKTADA

Atatürk Orman Çiftliği arazisinde bulunan Gazi Orduevi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, birkaç yıl öncesine kadar en önemli etkinliklerini yaptığı yer olarak biliniyor. Orduevi, konumlandığı tepe itibarıyla da Ankara’ya hakim noktada bulunuyor. İlk Meclis’in karşısında bulunan ve Ankara Palas olarak da bilinen mevcut Devlet Konukevi ise Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren yabancı konukların ağırlandığı yer oldu. Şu an Dışişleri Bakanlığı’nın kullanımında olan Ankara’nın Ulus semtindeki Devlet Konukevi için Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde şu bilgiler yer alıyor:

KADINLAR İÇİN SEMBOL OLDU

“Cumhuriyet’in kuruluşu ile birlikte Atatürk’ün Türk toplum hayatına getirmek istediği bazı yeniliklerin Ankara Palas’ta başlatıldığı, kadınların sosyal ortama erkeklerle eşit biçimde girmesinin ilk adımlarının Ankara Palas’ta, Atatürk’ün bizzat önayak olmasıyla düzenlenen sosyal etkinliklerle atıldığı bilinmektedir.”
http://sozcu.com.tr/2014/gundem/kac-ak-sarayin-gozu-gazi-orduevinde-673049/

Maksat başka tabiki askeri tesisleri yıkıp kendi icraatlarını yapmak..
Gaziorduevi mekan olarak güzeldir,otel kısmı,lokantası,barı,oturma alanları güzeldir..

askeri polis durumuna düşürdüler daha ne olsun....uğraşıp duruyorlar...

kimse alınmasın kimseye başka gözle bakmıyorum fakat çok büyük haksızlık var bu konuda

sanmıyorum ya. ama eskiden askeriye daha bir ağırlığını koyardı bazı şeylere. gittikçe yumuşuyor onlar da.

çünkü askeriyenin içinde bile kendi kafalarına göre kişiler var ve hukuka bile el attıkları için askerler de bir şekilde susuyorlar...

asker kökenliyim ailemde asker çok ,ankaranın askeriyle ilgili hemen hemen her yerini bilirim.

bıraksalar herkes görevini yapsa ama illa el attılar bu binalara ne gibi bir el atıcak bilmiyorum ama yapar mı yaparlar istediğim yapmasınlar...aynen çok anılarım var.

çünkü askeriyenin içinde bile kendi kafalarına göre kişiler var ve hukuka bile el attıkları için askerler de bir şekilde susuyorlar...

asker kökenliyim ailemde asker çok ,ankaranın askeriyle ilgili hemen hemen her yerini bilirim.

bıraksalar herkes görevini yapsa ama illa el attılar bu binalara ne gibi bir el atıcak bilmiyorum ama yapar mı yaparlar istediğim yapmasınlar...aynen çok anılarım var.
Orası kesin zaten. Derin ve sessiz çalışıyor bazıları.

Sonuç olarak kendince değişime ve yumuşamaya uğrayan bir kurum gibi görünmeye başladı.

Benim babam da askerdi. Ben yıllarca kışlada yaşadım. Şimdikiyle alakası yok o zamanların.

Susmasınlar diyorum bende,sustukça daha neler olacak göz göre ..

Orası kesin zaten. Derin ve sessiz çalışıyor bazıları.

Sonuç olarak kendince değişime ve yumuşamaya uğrayan bir kurum gibi görünmeye başladı.

Benim babam da askerdi. Ben yıllarca kışlada yaşadım. Şimdikiyle alakası yok o zamanların.

Allah rahmet eylesin babacığını.

Susmasınlar diyorum bende,sustukça daha neler olacak göz göre ..

Allah rahmet eylesin babacığını.

bence de susmasınlar,kimse susmasın...
benim kardeşim de asker eşinin tayini çıktı iki sene kardeşimin tayini yapmadılar oysa polisler eş durumundan faydalanabiliyorlardı..maaş konusu aynı valla hanımcığım ne desem ne yazsam bilemiyorum...

amin abla senin babanı da:cry:

allah rahmet eylesin canım kabri nurla dolsun

X