K-Carnitin, CLA, Thernator

_kybele_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
537
373
34
Merhaba arkadaşlar,
Özellikle spor yapanlara sorum carnitin, cla ya da termonator dediğimiz ürünleri kullanan var mı?
Kullananlar nasıl kullandı?
Sonuç nasıl değişti? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Carnitine kullandım ama düzenli değildi. Termocarnitine kullandım ciddi terletiyordu ancak benim mideme çok dokundu istifra ettim sonrasında. Clayı da çok aldım ancak ikisini de düzensiz kullandım. O yüzden herhangi bir sonuç alamadım. Clayı üç ay düzenli kullanmanız lazım diye okudum nette maalesef ben hiçbir şeyi düzenli kullanamıyorum. Son yazdığınızda termojenik bir şeydir diye düşünüyorum ancak bence ona pek girişmeyin kalp rahatsızlığı çarpıntı olmasın diye, siz bilirsiniz tabii. En son geçen aylarda cla için araştırma yaptığımda kullanımının çok etkisi olmadığı yazıyordu bazı fitness spor sitelerinde. Bence en iyisi hareket ve bol su , bir de düzenli yaşam. Metabolizmayı en iyi canlandıran bınlar bence ama tabii karar sizin 😊

Son yazdıgım cla ve karnitin karışım

L carnitin kullanıyorum yaklaşık 10 gündür. Egzersize başlamadan yarım saat önce alıyorum tek hissettiğim fark kaslarımda. Yani eskidende çok yoğun olmayan egzersizler yapardım (pilates gibi) ama kaslarım bu denli şişmez ve sertleşmezdi. Son dönemde aldığım 4-5 kilo fazlam var bunu vermeye çalışıyorum yine eskiden diyet +sporla 10 günde en az iki kilo verirdim. Bu kez tartıda gram oynama yok. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki l-carnitin kilo verdirmiyor ama kas yoğunluğunu artırıryor ve kas gelişimini hızlandırıyor. Bir daha kullanır mıyım, hayır. Çünkü ben kasların verdiği o halterci görüntüsünden hiç hoşlanmıyorum. Spor yaparken ki hedefiniz kalınlaşmak değil de incelmekse kullanmayın.

Ek olarak mide bulantısı çarpıntı vs.. yaşamadım. Egzersiz esnasında öyle aşırı bir terleme sıcak basması durumlarıda olmadı. Kullandığım marka venatura L-carnitin.

Teşekkür ederim. Duraklama dönemi oldugu için düşünmüştüm öneren kişi bigjoyu önermişti. Ama cesaret edip sipariş vermedim tabiki. Daha önce kullandığım bir bitki çayı vardı onu aldım üç gün içinde iki gün yürüyüş yapabildim. Ve kırdım o duraklamayı çok şükür.

Teşekkür ederim. Duraklama dönemi oldugu için düşünmüştüm öneren kişi bigjoyu önermişti. Ama cesaret edip sipariş vermedim tabiki. Daha önce kullandığım bir bitki çayı vardı onu aldım üç gün içinde iki gün yürüyüş yapabildim. Ve kırdım o duraklamayı çok şükür.
Ne mutlu size :) kullandığınız bitki çayı nedir?

Soppia daha önce bir kutu kullanmıştım yine aldım. Ya çok bahsediyorum kendimi reklam yapıyor gibi hissediyorum sürekli. Ama gerçekten mucize bir ürün resmen belki de benim bünyemde böyle çünkü gerçekten dikkatte edince resmen tartı -500 gösteriyor günde ve beden olarakta inceliyorum.

Soppia daha önce bir kutu kullanmıştım yine aldım. Ya çok bahsediyorum kendimi reklam yapıyor gibi hissediyorum sürekli. Ama gerçekten mucize bir ürün resmen belki de benim bünyemde böyle çünkü gerçekten dikkatte edince resmen tartı -500 gösteriyor günde ve beden olarakta inceliyorum.
Çok teşekkürler yanıt için. Biraz araştırayım bende 🤗✌🏻

Ya emin olmamakla birlikte ben içindeki otları araştırdım marka değil de amaranth tohumu olan hepsi aynı işi görür bence

L carnitin kullanıyorum yaklaşık 10 gündür. Egzersize başlamadan yarım saat önce alıyorum tek hissettiğim fark kaslarımda. Yani eskidende çok yoğun olmayan egzersizler yapardım (pilates gibi) ama kaslarım bu denli şişmez ve sertleşmezdi. Son dönemde aldığım 4-5 kilo fazlam var bunu vermeye çalışıyorum yine eskiden diyet +sporla 10 günde en az iki kilo verirdim. Bu kez tartıda gram oynama yok. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki l-carnitin kilo verdirmiyor ama kas yoğunluğunu artırıryor ve kas gelişimini hızlandırıyor. Bir daha kullanır mıyım, hayır. Çünkü ben kasların verdiği o halterci görüntüsünden hiç hoşlanmıyorum. Spor yaparken ki hedefiniz kalınlaşmak değil de incelmekse kullanmayın.
Ya bişey söyleyeceğim iç bacagım bıngıl bıngıl sallanıyor resmen bundan kullansam orası kaslanır mı peki

Ya bişey söyleyeceğim iç bacagım bıngıl bıngıl sallanıyor resmen bundan kullansam orası kaslanır mı peki
Kesinlikle kaslanır, bacaklardaki yumuşamaya karşı gerçekten etkili ama önceki mesajda da belirttiğim gibi bacaklarınız bir miktar kalınlaşabilir. Kas yoğunluğunun artması sebebiyle. Kilo kaybı ise asla beklemeyin 🤦🏻‍♀️

Kesinlikle kaslanır, bacaklardaki yumuşamaya karşı gerçekten etkili ama önceki mesajda da belirttiğim gibi bacaklarınız bir miktar kalınlaşabilir. Kas yoğunluğunun artması sebebiyle. Kilo kaybı ise asla beklemeyin 🤦🏻‍♀️
O zaman önce kilo vereyim sonra kas için çalışayım

X