İzmir de polis 10 yasindaki çocuğu gozaltina almak istedi.

Olayi nasil turbanliya turbansiza bagladiniz hayret ettim...

Bu kk için neden ayrım anlamına geliyor bazı meseleler
Neye hayret ettiniz
Ben konu dışı ama en büyük problemlerden biri olarak gördüğüm bir konuya değildim
Sadece dedim ki eskiden bir kesim şimdi başka bir kesim dışlanıyor
Oysa biri için hak tanınıyor ise diğerleri için kısıtlama yapmak zorunda değil devlet

Burda biri digeri yok ki, burda 10 yasinda cekistirilerek goz altina alinan bir "cocuk" var, bu kadar...

Burda biri digeri yok ki, burda 10 yasinda cekistirilerek goz altina alinan bir "cocuk" var, bu kadar...

Burda biri diğeri ayrımı yapmadım bunu yapan devlet ben de bunu anlatmaya çalıştım siz hayretler içinde okumaya devam edin
Konu çocuksa her zaman oldu bunlar dedim
Ne bu stres ya kk yanlış anlar diye ödümüz patlıyor

Benim hayret halim 3 saniyede gecti, duygu durumum oyle uzun surmuyor, sizin sinir haliniz gibi...
Cocuk cocuktur, ozel bir vurgu yapmaya gerek yok, o zaman siz de o ayrima alet olmus olursunuz cunku...
Sizin fikrinizi belirttiginiz gibi karsit gorus denen bir sey de var, sakin...

Ben karşıt görüşe değil Anlaşılamamaya kızıyorum bu halim sizinki gibi kısa sürmüyor çünkü kk hep böyle yanlış anlamaya tartışmalara meyilli
Ben devletin yaptığını görüyorum diye buna alet olduğumu sanmıyorum

Siz de hemen gerginlik yaratmaya meyillisiniz...
Burda bu vurguyu yapmaniz gereksizken yapmissaniz alet olmussunuz demektir...
Bosu bosuna ban yemeye niyetim yok, daha fazla cevap vermiyorum, iyi gerginlikler...

Son düzenleme:

Başka bir mesajınızda da yanlış anlamaktan muzdarip olduğunuzu yazmışsınız

Belki farklı bir üslupla derdinizi anlatarak ve biraz daha geniş bir çerçeveden olaylara bakarak daha iyi anlaşılır olabilir ve kendinizi anlatabilirsiniz

Saygılar,

Yaw he he biz zaten hep yanlış anlıyoruz
O aslında öyle demek istemedi
Tamamını okusam anlarım
Tamam aferin

Son düzenleme:
Siz de hemen gerginlik yaratmaya meyillisiniz...
Burda bu vurguyu yapmaniz gereksizken yapmissaniz alet olmussunuz demektir...
Bosu bosuna ban yemeye niyetim yok, daha fazla cevap vermiyorum, iyi gerginlikler...

Güle güle.......

İyi de alıntıladığınız mesaj benim konuya ilk yorumumdu
Orada bir şeyden yakınmadım ironi yaptım bir nevi
Kaldı ki konuyla benim kişisel durumum ne alaka?
Ben de sizin için aynı tavsiyelerde bulunuyorum
Sevgiler

Son düzenleme:

Konuya ilk yorumuzun değil Yılmaz Özdil başlığı altında yaptığınız son yorumunuz yaptığım ikinci alıntı

Teşekkür ederim

burda bahsedilen çocuk. Allahaşınna tekrar ediyorum çocuk,sübyan... daha nasıl farkettireyim farkı.
nasıl.
yetişkin insanlara yapılanlarla, çocuklara yapılannı bir tutmayın.
Bazı mesajlar beni benden aldı yine..
eğer konu oysa sayısız örnek veririm polisin suçsuz ,günahsız insanlara yaptığı davranışlardan geçmişte de ,konu o değil işte.

Son düzenleme:

yani gecenin o saatinde çocuğun sokakta olması normal öyle mi, annesi babası sütten çıkmış ak kaşık. belki polis başıboş çocuk diye aldı başına bişey gelmesin diye, ne yapacak küç ük cocuğu polis allah aşkına . sizleri mantığa davet ediyorum

onu bana değil korkudan altına yapacak duruma gelecek hale getiren polise sor sorunu. ne yapacaktı bu sübyana ?
. annesi yanındaydı belki.eminmisin olmadığına..

Son düzenleme:
onu bana değil korkudan altına yapacak duruma gelecek hale getiren polise sor sorunu. ne yapacaktı bu sübyana
entin en işlek caddesi Kıbrıs Şehitleri’ne yakınlarıyla eğlemeye geldiği öğrenilen 10 yaşlarındaki bir çocuğun gözaltına alınmaya çalışılmasına, çevredekiler tepki gösterdi.
buyur. yalnız değilmiş

onu bana değil korkudan altına yapacak duruma gelecek hale getiren polise sor sorunu. ne yapacaktı bu sübyana

yani oraya götürmesi normal 10 yaşındaki çocuğu annesi babası. bu mudur. o karışıklıkta herşey başına gelebilir. küçük bir çocuk o ne işi var . sen götürürü müsün çocuğunu merak ettim.

arkadaşım anlatamıyorum semtin en işlek caddesi. ve eğlenmeye gelmiş yakınlarıyla. sen çocuğunu şehrin en bilinen yerine eğlenmeye götürmez misin. karışıklık bir anda oldu demekki.. insanları suçlamaya yer aramayın yeter gerçekten

Son düzenleme:

Bu; kadınlar tecavüze uğradığında,kimi insanların aaa ama gece vakti kadın kısmının ne işi varmış dışarıda demelerine benzemiş.Hırsızın hiç mi suçu yok?Çocuk ailesiyle dışarı eğlenmeye gitmiş.Olayı büyütüp,millete saldıran polis.Çocuğu elinden tutup karakola götürmeye çalışan polis.Suçlu aile.Sizi bilmiyorum ama ben doğma büyüme İzmirliyim.Kıbrıs Şehitleri güvenli ve nezih,insanların çoluğuyla çocuğuyla gezdiği,alışveriş yaptığı,kafelerde geç saatlere kadar oturduğu bir yerdir.Yani ailesi çocuğu Şemdinli'ye ya da Cudi Dağı'nın eteğine pikniğe götürmemiş.Kaldı ki öyle olsaydı da bu söz konusu polisin hareketini meşru kılmazdı.

Son düzenleme:
Yahu insan çocuğunu biyere götürürken sizden izinmi alıcak yuhh diyorum
siz götürürmüsünüz nedir arkadaş neyani gece diye çocuğumla gezemem mi

Biraz sakin olun ya
iyi okuyun ben de çocuk üzrinden örnek verdim!!
Sanki aksi bi durum savundum,çocuğa ohh olsun falan dedim(!)
Hassas noktalardan,normal bir şekilde örnek vermek neden bu kadar zorunuza gidiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…