İzmir de polis 10 yasindaki çocuğu gozaltina almak istedi.

hannesli

Desert Rose
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2013
5.848
9.868
İzmir'de Soma protestosuna polis gece saatlerinde müdahale etti. Bu sırada yakınlarıyla eğlenmeye gelen 10 yaşındaki çocuğun da gözaltına alınmak istemesine çevredekiler tepki gösterdi.

İzmir’de maden işçilerin Soma faciasında yaşamını yitirmesine tepki göstermek için toplanan ve Talatpaşa Bulvarı Kıbrıs Şehitleri girişini kapatan gruba, 3 TOMA aracının desteklediği çok sayıda çevik kuvvet polisi müdahale etti.

Ara sokaklara kaçan göstericiler, gözaltına alındı. Göstericilerin kurduğu barikatlar TOMA araçlarıyla kaldırıldı. Yaklaşık bir saat trafiğe kapalı kalan yol tekrar açılırken, göstericilerin polisin müdahalesi sırasında havai fişek, taş ve içine folya kağıdı ile tuz ruhu koyup patlayıcı etki gösteren cam şise attıkları görüldü.

ÇOCUĞA GÖZALTI TEŞEBBÜSÜNE TEPKİ

Gözaltına alınan göstericiler minibüslere bindirilerek emniyete götürüldü. Gözaltı işlemini vatandaşlar tencerelere vurarak ve alkışlayarak protesto etti.

Bu sırada vatandaşlar ile polis ekipleri arasında tartışma çıktı. Alkışla protestoda bulunan bazı kişiler ile eylemde gözaltına alınan kişi sayısı da 40’a ulaştı.

Kentin en işlek caddesi Kıbrıs Şehitleri’ne yakınlarıyla eğlemeye geldiği öğrenilen 10 yaşlarındaki bir çocuğun gözaltına alınmaya çalışılmasına, çevredekiler tepki gösterdi.

Diğer polislerin de araya girmesiyle çocuk, kısa sürede bırakıldı.

http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=26434821

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Eklentiler

• $1400312802776.jpg
    $1400312802776.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 110
Çocuk altina mi yapmis korkudan bana mi öyle geldi arkadaşlar?

Linkte başka fotoğraflarda var

artık beşikte ki bebelerden bile korkacaklar:KK14:

İzmir'de Soma protestosuna polis gece saatlerinde müdahale etti. Bu sırada yakınlarıyla eğlenmeye gelen 10 yaşındaki çocuğun da gözaltına alınmak istemesine çevredekiler tepki gösterdi.

İzmir’de maden işçilerin Soma faciasında yaşamını yitirmesine tepki göstermek için toplanan ve Talatpaşa Bulvarı Kıbrıs Şehitleri girişini kapatan gruba, 3 TOMA aracının desteklediği çok sayıda çevik kuvvet polisi müdahale etti.

Ara sokaklara kaçan göstericiler, gözaltına alındı. Göstericilerin kurduğu barikatlar TOMA araçlarıyla kaldırıldı. Yaklaşık bir saat trafiğe kapalı kalan yol tekrar açılırken, göstericilerin polisin müdahalesi sırasında havai fişek, taş ve içine folya kağıdı ile tuz ruhu koyup patlayıcı etki gösteren cam şise attıkları görüldü.

ÇOCUĞA GÖZALTI TEŞEBBÜSÜNE TEPKİ

Gözaltına alınan göstericiler minibüslere bindirilerek emniyete götürüldü. Gözaltı işlemini vatandaşlar tencerelere vurarak ve alkışlayarak protesto etti.

Bu sırada vatandaşlar ile polis ekipleri arasında tartışma çıktı. Alkışla protestoda bulunan bazı kişiler ile eylemde gözaltına alınan kişi sayısı da 40’a ulaştı.

Kentin en işlek caddesi Kıbrıs Şehitleri’ne yakınlarıyla eğlemeye geldiği öğrenilen 10 yaşlarındaki bir çocuğun gözaltına alınmaya çalışılmasına, çevredekiler tepki gösterdi.

Diğer polislerin de araya girmesiyle çocuk, kısa sürede bırakıldı.

http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=26434821

Yok artık!!!

Nasıl korkmuş yavrum.. O korkuyla yapmış olabilir ki resmi büyütünce öyle görünüyor.

neyden korkup neye saldırcaklarını şaşırdılar iyice
10 yaşında çocuk...
Bu çocuğu göz altına almayan çalışan polise gerekçesini sormayı çok isterdim....
kim bilir belki çocuk da yuh demiştir
bu aralar en tehlikeli kelime bu ya...:KK47:

çocuk neye ugradigini sasirmis...

O çocuğun yakini olsam hemen dava acardim Allah bilir nasil korktu...

ne ironi.... filistinli cocukları cekistiren polislere benzemişler.
istelik eylemcilere de israil dölü diyorlarken.

bir cocugun korkudan altına işemesine neden oldunuz ya....
elbet hesabı sorulur hepsinin.

ne ironi.... filistinli cocukları cekistiren polislere benzemişler.
istelik eylemcilere de israil dölü diyorlarken.

bir cocugun korkudan altına işemesine neden oldunuz ya....
elbet hesabı sorulur hepsinin.

çok haklısın haberi görünce benimde aklıma ilk bu geldi...
ama şimdi bu polisi savunan onlarca insan çıkar...

çok haklısın haberi görünce benimde aklıma ilk bu geldi...
ama şimdi bu polisi savunan onlarca insan çıkar...

kisilerin vicdanları neye ne kadara izin veriyorsa oyle davranıyorlar,
ve maalesef öldürmekten ya da bir cocugu cekistirmekten cekinmeyecek kadar zalimlesebiliyorlar.

Kanunen 12 yaşını doldurmamış çocuklar ile 15 yaşını doldurmamış sağır ve dilsizler gözaltına alınamaz. 12 yaşını doldurmuş çocuklar ise belli şartlar altında gözaltına alınabilir.

Kanunen 12 yaşını doldurmamış çocuklar ile 15 yaşını doldurmamış sağır ve dilsizler gözaltına alınamaz. 12 yaşını doldurmuş çocuklar ise belli şartlar altında gözaltına alınabilir.

Kanunen? Bizde kanunlar silineli çok oldu asli artik devlet baba ne derse o... Yakala derse yakalar döv derse döverler

Gözlerini kin nefret bürümüş bunların.Yazık geçmişte de böyleydi şimdi de böyle.Geçmişte de 17 yaşındaki Erdal Eren'in yaşını büyütüp idam ettirmişlerdi :KK43: Acınacak haldeyiz

Kiyamam...
Ne kural, ne yasa, ne vicdan hepsi bu hukumetle artik hayal...
Gercekti hayal oldu!!!

Gözlerini kin nefret bürümüş bunların.Yazık geçmişte de böyleydi şimdi de böyle.Geçmişte de 17 yaşındaki Erdal Eren'in yaşını büyütüp idam ettirmişlerdi :KK43: Acınacak haldeyiz

Kenan Evren'in izinden gittiği belii,,, ileriye gideceğimize gün ve gün geriliyoruz

Kenan Evren'in izinden gittiği belii,,, ileriye gideceğimize gün ve gün geriliyoruz

Evet o da Türkiye'ye en kara günleri yaşattı,utanç yıllarını, bu şahsiyette.Umarım hayatı da Kenan Evren gibi olur 90 küsür yaşına gelip de sürüne sürüne, yalnız ve vicdan azabıyla,her gün kahrederek kendi pisliğinde boğulur.

Evet o da Türkiye'ye en kara günleri yaşattı,utanç yıllarını, bu şahsiyette.Umarım hayatı da Kenan Evren gibi olur 90 küsür yaşına gelip de sürüne sürüne, yalnız ve vicdan azabıyla,her gün kahrederek kendi pisliğinde boğulur.

Ben cennetin de cehennemin de bu dünyada olduğuna inananlardanım Bu dünyada yaptığı elbet bir gün karşısına çıkacak, biz de göreceğiz o günleri, umarım

Bunlar yeni değil ki yasalar silineli sandığımızdan da
da çok oldu
Başörtülü küçük kızlar da böyle sürükleniyordu işte şimdi onlar rahat etti şükür ama bu kez aynı muamele farklı kesimlere yapılıyor bunun sonu da hiç iyi olmayacak

Bunlar yeni değil ki yasalar silineli sandığımızdan da
da çok oldu
Başörtülü küçük kızlar da böyle sürükleniyordu işte şimdi onlar rahat etti şükür ama bu kez aynı muamele farklı kesimlere yapılıyor bunun sonu da hiç iyi olmayacak

Turbanlisi turbansizi yok bu isin...atletli kizlarimiz da tokat yiyordu... Yine polis tarafından okula giden eteği kisa diye yolda yürüyen kizimiza tokat atiliyordu polis tarafindan... Bunlari da unutmayiniz...

Böyle vicdansiz insanlar oldukça kesim din giyiniş fark etmez ...
İnsanin akli kalbi düzgün calismadiginda karsindaki ister turbanli ister atletli ister beşikte bebek ister 10 yasinda cocuk fark etmiyor görelim bunu artik ayrim yapmaya gerek yok

Turbanlisi turbansizi yok bu isin...atletli kizlarimiz da tokat yiyordu... Yine polis tarafından okula giden eteği kisa diye yolda yürüyen kizimiza tokat atiliyordu polis tarafindan... Bunlari da unutmayiniz...

Böyle vicdansiz insanlar oldukça kesim din giyiniş fark etmez ...
İnsanin akli kalbi düzgün calismadiginda karsindaki ister turbanli ister atletli ister beşikte bebek ister 10 yasinda cocuk fark etmiyor görelim bunu artik ayrim yapmaya gerek yok

Dikkatli okuyun anlamadıysanız tekrar tekrar okuyun
Ben eskiden dindarlar mağdurdu şimdi onlar rahat ama devir tersine döndü böyle olmayanlar şimdi o muameleyi görüyor demek istedim buna dikkat çektim olayın aletli kızla değil çocuklarla alakası var
Eskiden yasaklanan kesim rahat ama diğer kesim dışlanmış durumda sadece bunu anlatmaya çalıştım

Son düzenleme:
Dikkatli okuyun anlamadıysanız tekrar tekrar okuyun
Ben eskiden dindarlar mağdurdu şimdi onlar rahat ama devir tersine döndü böyle olmayanlar şimdi o muameleyi görüyor demek istedim buna dikkat çektim olayın aletli kızla değil çocuklarla alakası var
Eskiden yasaklanan kesim rahat ama diğer kesim dışlanmış durumda sadece bunu anlatmaya çalıştım

Olayi nasil turbanliya turbansiza bagladiniz hayret ettim...

X