İzmir bucayı bilen var mı ?

LarkeTanner

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
2.202
2.075
33
Merhaba hanımlar , kendime yatırımlık bir daire bakıyorum. Arsa vs baktım ama aşırı uçuk fiyatlar. Daire yine az çok bildiğimiz yöntem dedim kafam o kadarına basıyor garanti diye düşündüm. Elimde az biraz yatırıma ayırmak istediğim param var. İzmir buca da uygun 0 1 artı 1 dairelere rastladım. Buca üniversite ve hastane gibi kamu alanlarının olduğu bir bölgeymiş. İnternetten Buca daki satılık daire ilanlarına baktığımda, aynı emsalde daireler arasında oldukça fiyat farkı vardı. Bir tarafta 550 bin civarındayken, diğer tarafta 1.200.000 civarı fiyatlanmış daireler gördüm. Bu daireler oda sayısı ve yaş olarak hemen hemen birbirinin bezeri idi. ben izmiri hiç bilmiyorum. Sitede izmirli hanımların olduğunu hatırladım. Buraya yazıp fikir almak istedim. Buca hakkında fikri olan ve daire fiyatlarının neden bu kadar farklı olduğunu bilen var mı acaba ? Ve diğer önemli bir husus da bucayı tavsiye eder misiniz ?

Buca ise dikkat et bende bakıyordum internetten emlak firmasını araştırdığım zaman buca da satılmak istenen evler de şikayet çok fazla

Ben doğma büyüme izmir bucalıyım. 9 Eylül üniversitesi kampusu tek yerde toplanmaya başladı ancak merkeze uzak olduğu için fiyatlar nispeten daha uygun. Aileminde yatırımlık evleri var 1+1 kiralar 5000 civarına çıktığını söyledi diğer aile bireylerimiz simdi yeni kiracı için, eski kiracı olduğu için bizim kiracılarımız o fiyatlarda değil tabikide (4-5 yıllık yeni binalar) . Bizim aile binamız olduğu için ev fiyatlarını bilmiyorum. Adatepe civarı eski hukuk fakültesinin olduğu yer ancak üniversite tke kampuse toplanmaya başladğı için adatepe nispeten biraz uzak kalıyor. Bucakop /kuruçeşme civarına bakarsanız üniversiteye yürüme mesafesinde olursunuz. Benim ailemin yatırımlık dairleri Metin Göktepe Caddesi üzerinde, haritadan o civarlara bakabilirsiniz.

Merhaba hanımlar , kendime yatırımlık bir daire bakıyorum. Arsa vs baktım ama aşırı uçuk fiyatlar. Daire yine az çok bildiğimiz yöntem dedim kafam o kadarına basıyor garanti diye düşündüm. Elimde az biraz yatırıma ayırmak istediğim param var. İzmir buca da uygun 0 1 artı 1 dairelere rastladım. Buca üniversite ve hastane gibi kamu alanlarının olduğu bir bölgeymiş. İnternetten Buca daki satılık daire ilanlarına baktığımda, aynı emsalde daireler arasında oldukça fiyat farkı vardı. Bir tarafta 550 bin civarındayken, diğer tarafta 1.200.000 civarı fiyatlanmış daireler gördüm. Bu daireler oda sayısı ve yaş olarak hemen hemen birbirinin bezeri idi. ben izmiri hiç bilmiyorum. Sitede izmirli hanımların olduğunu hatırladım. Buraya yazıp fikir almak istedim. Buca hakkında fikri olan ve daire fiyatlarının neden bu kadar farklı olduğunu bilen var mı acaba ? Ve diğer önemli bir husus da bucayı tavsiye eder misiniz ?
Buca yi ben beğenmedim.Ogrenci yeri pahalılık vs.Bucayi yakın bir ilçeye taşının

Bu arada polüler uygulamada belli emlak firmaları var, googleyın ismini aramadan bildiğiniz dolandırıcılar maalesef. ailemde ev değiştircek simdi yanımda netten bakıyorular. Ben baktıkları emlakçıları aratıyorum netten aramadan emlakçıyı.

Bu arada polüler uygulamada belli emlak firmaları var, googleyın ismini aramadan bildiğiniz dolandırıcılar maalesef. ailemde ev değiştircek simdi yanımda netten bakıyorular. Ben baktıkları emlakçıları aratıyorum netten aramadan emlakçıyı.
Çok teşekkürler ☺️ bana da inandırıcı gelmedi ilanlar aradım söyledikleri şeyeler de inandırıcı değil ben de korktum açıkçası

İzmir'i hiç bilmediginizi yazmışsınız o yüzden orada yaşamadığını düşünüyorum bu yüzden size önerim yaşamadığınız bilmediginiz bir sehirden ev almayın eğer orada çok yakınlarıniz yok ise bu tür işlere hiç girismeyin siz orda olmayinca illaki evle ilgilenen birisinin olması gerek yoksa nasılsa ev sahibi burada yok biz istediğimiz gibi evi kullanırız(hor kullanma anlamında) düşüncelere sahip insanlar da var ne yazık ki.

Çok teşekkürler ☺️ bana da inandırıcı gelmedi ilanlar aradım söyledikleri şeyeler de inandırıcı değil ben de korktum açıkçası
Aman öyle işlere girme bizde baktık torbalıdan evler ful yapılı sıfır daire 500bin diyorlardı aklıma takıldı neden 1 trlyondan başlayan evler burada 500 yada 300 diye meğerse hisseli evlermis yani bir dairenin bir çok sahibi var gözünüzle görmeden almayın hele İzmir gibi bir yerden sakın dolandırıcılık çok fazla

Buca hem üniversite hem de hastaneye yakın bir semt ama çok büyük, yani tepeleri de var merkezi de. Öğrencilere uygun yatirimlik daireler var
Sizi uyarmak istediğim konu ,Buca'da ozellikle siteye sahte ilanlar koyan emlakçılar var. İlana bakiyorsunuz ev 10 numara, fiyatı da çok çok iyi ama öyle bir ev yok.aman dikkatli olun.

Buca hem üniversite hem de hastaneye yakın bir semt ama çok büyük, yani tepeleri de var merkezi de. Öğrencilere uygun yatirimlik daireler var
Sizi uyarmak istediğim konu ,Buca'da ozellikle siteye sahte ilanlar koyan emlakçılar var. İlana bakiyorsunuz ev 10 numara, fiyatı da çok çok iyi ama öyle bir ev yok.aman dikkatli olun.
Hmm başka bir ev mi satıyolar o daire kalmadı diye ?

Merhaba hanımlar , kendime yatırımlık bir daire bakıyorum. Arsa vs baktım ama aşırı uçuk fiyatlar. Daire yine az çok bildiğimiz yöntem dedim kafam o kadarına basıyor garanti diye düşündüm. Elimde az biraz yatırıma ayırmak istediğim param var. İzmir buca da uygun 0 1 artı 1 dairelere rastladım. Buca üniversite ve hastane gibi kamu alanlarının olduğu bir bölgeymiş. İnternetten Buca daki satılık daire ilanlarına baktığımda, aynı emsalde daireler arasında oldukça fiyat farkı vardı. Bir tarafta 550 bin civarındayken, diğer tarafta 1.200.000 civarı fiyatlanmış daireler gördüm. Bu daireler oda sayısı ve yaş olarak hemen hemen birbirinin bezeri idi. ben izmiri hiç bilmiyorum. Sitede izmirli hanımların olduğunu hatırladım. Buraya yazıp fikir almak istedim. Buca hakkında fikri olan ve daire fiyatlarının neden bu kadar farklı olduğunu bilen var diğer önemli bir husus da bucayı tavsiye eder misiniz

Son düzenleme:
Ben doğma büyüme izmir bucalıyım. 9 Eylül üniversitesi kampusu tek yerde toplanmaya başladı ancak merkeze uzak olduğu için fiyatlar nispeten daha uygun. Aileminde yatırımlık evleri var 1+1 kiralar 5000 civarına çıktığını söyledi diğer aile bireylerimiz simdi yeni kiracı için, eski kiracı olduğu için bizim kiracılarımız o fiyatlarda değil tabikide (4-5 yıllık yeni binalar) . Bizim aile binamız olduğu için ev fiyatlarını bilmiyorum. Adatepe civarı eski hukuk fakültesinin olduğu yer ancak üniversite tke kampuse toplanmaya başladğı için adatepe nispeten biraz uzak kalıyor. Bucakop /kuruçeşme civarına bakarsanız üniversiteye yürüme mesafesinde olursunuz. Benim ailemin yatırımlık dairleri Metin Göktepe Caddesi üzerinde, haritadan o civarlara bakabilirsiniz.
Buca gezisine katılmıştım, levanten köşkleri falan ne kadar güzeldi.eskiden levanten zenginler Buca ve Bornovayi tercih edermiş..Demek ki heryeri aynı değil, geniş bir bölge

Biz de bir ara düşünmüştük çok da uygun evler vardı. Biraz araştırdık, bilerek uygun evleri koyuyorlarmış sonra başka yere götürüyorlarmış diye çok kişiden duyduk sonra vazgeçtik.

O zamanlar duyduğumda orası satıldı diyerek başka evlere götürüyorlarmis, ya da göstermek için kapora falan alıyorlarmış
Bugün beni aradılar dün aradığım bir emlakçıdan . Bakın dedim internette böyle böyle şeyler gördüm istanbuldan oraya gelirim bu ev kalmadı dersiniz ciddi ters düşeriz 😃 yok asla öyle bir şey yok biz inşaat firmasıyız vs bir sürü şey saydı ama tabii artık yemezler 😃

X