İtalya turuna katılacağım ama cebimde tur parası hariç beş para yok. çalışacağım ama ne kadar lazım?

15 gün önce gittim Italya'ya , bende çok Pahalı diye önyargıyla gitmiştim ama o kadar olmadığını gördüm. Turla gittim ben hersey ekstralar yemek içmek aldığım hediyeler Artı vize hepsi 3950 ye geldi, ama yemek konusunda abartmadım, mesela Türkiye'den biraz peynir domates falan filan götürdüm çünkü onlarda kahvaltı kültürü yok, Çerez Çubuk falan almıştım onları atıştırdım , çok Pahalı restaurantlar vardı girmedik, dilimi 3 Euro'ya pizza yedik ve baya büyük dilimdi gayette de doyduk , restoranlarda charge adı Altında oturma parası alıyorlar hiç gerek yok oturup yemeye, al eline dolaşa dolaşa ye, ya da oturmadan önce sor restorana , en ucuz hediyelikler Pisa kulesinin orda, Roma'da 25 euro olan çantayı 8 Euro'ya aldım, bütün hediyelikleri ordan alabilirsin, sormak istediğin Şeyler varsa sorabilirsin benim aklıma gelen bunlar

Gözüm korkmuştu açıkçası ama iyi geldi senin yazın. Bir de hangi turla gittin güzel miydi onu merak ediyorum. Ben etsturdan alacağım sanırım. Tavsiyelerin içinde teşekkür ederim defter tutuyorum. Unutmamak atlamamak için. Seninkileride yazacağım

ETS ile gittim bende, çok memnun kaldım mı gönül rahatlığıyla evet diyemem, rehberde de bitiyor iş, bizimki biraz yaşlıydı ve artık bıkmış gibi , hadi siz gidin dolaşın ben sizi Gölgede bekliyorum falan modundaydı, ETS ile gidersen kesinlikle ekstralarda gece turu ve alışveriş merkezi turu var onları alma, çok gereksizlerdi , bildiğin bizim Viaporta 200 liraya gitmiş gibi olduk, gece turunda zaten gündüz gezdiğiniz aynı yerleri geziyosunuz ve aşırı yorgun oluyorsun, Vatikan'a girerken yanında mutlaka uzun bişeyler olması Lazım , Napoli'ye gidildiğinde orda bi restaurant var turlar oraya gidiyo , öğle yemeğine 20 euro demişlerdi , bir Sürü şey vardı , zaten Sıcakta o kadar şeyi yiyip ne yapcaz deyip orda hemen Cafe gibi bi yer vardı , İtalya'daki en güzel pizzayı orda yedim ve 7 euro gibi bişeydi, ama benim favorim Roma oldu, kesinlikle bir daha gitmek isterim

arkadaşlar bir kaç gün için 500 euro en az demişler
insanlar 500 euro ile 1 ay interrail yapıyorlar. tüm çevrem yaptı neredeyse

ben geçen sene gittim otel uçak vs hariç ki tursuz gittim 170 euro harcadım bunun içinde alkol eğlence yemek hiç kısmadım 4 günde harcadığım para 170 euro. ki fazla bile
aklımda interrail yapmak var

perşembe günü de yine tursuz gidiyoruz sevgilimle floransa, roma 4 gün bu sefer ciddi harcama yaparız gibi geliyor cadılar bayramından dolayı
tur olayına hiç sıcak bakmıyorum ya çok gereksiz pahalı

ben gıttım bundan 3 yıl kadar önce bir tur fırmasıyla. 15 tl yurt dışı çıkış harcı ve vıze ucretını ekstra olarak oduyorsun.pasaportun yoksa defter ucretı 83 tl artı harc parası mınımum 150 falandır ona para vermen gerek... turda sadece panaromık gezıler ve oteldekı sabah kahvaltısı ucrete dahıl. tum muzeler , ekstra turlar ( milano, pisa, pompei vss.) ücretli ya ücretini verip katılacaksın ya kendin gezceksin ya da en önemli yerleri görmeden geri döneceksin...
bir tur ücreti kadar yanında para olması sart öğle ve akşam yemegı-ekstra tur- pasaport ve vıze ucretı ıcın...
ayrıca ıtalyanın mevsımı ılkbahar ya da yazdır, kışın tadı olmaz gunlerde kısa rahat rahat gezemezsın muze vs 5 dedımı hatta bazen 4 kapanıyor.
senın yanına en az 500 euro alman sart.

ayrıca tur programı dolu dolu oldugundan genelde sabah 7 gıbı kalkılır en gec 8:30 gıbı otelden ayrılınır ve genelde aksam 6-7 ye kadar turla gezılır, arada free gunler olur bulunudgun sehrı kendın gezebılırsın ozgurce, akşamları da otel merkeze yakında cıkıp gezılebılınır yada bır yerlerde bırseyler ıcılebılınır ama her aksam buna gucun olmaz...
bu arada toplu tasıma ucretsız sayılır, bılet alınıyor ama kontrol eden yok yakalanırsan cezası var ama bız hıc yakalanmadık...
hedıyelık esya ıcın floransa ve pisa uygun fiyat olarak..
yemek için yanına peynır zeytın bırde bayatlamayan ekmek al kahvaltılık, bırkaçta kraker falan oglenlerı gecıstırmek ıcın.. mumkunse akşam ye adam akıllı bırseyler, cok pahalı takılmam dersen 10 euro ya guzel bır yemek yersın..
en ıyı pızzalar sıena da , bızım cezeryeye benzeyen bır tatlıları var tavsıye ederım.
kahvelerı genelde ekspresso cok acı ben sevmedım..
makarna ve kırmızı et tabıkı kırmızı sarap tatmadan gelme...
onun ıcın colesyumun tam karsısında cadde ustunde bır restorant var kose basında yemeklerı harıka tavsıye ederım (roma sehrınde)
trafık yok denecek kadar az.. yaya kaldırımında gecıs ustunlugu yayaların..
napoli de kalacaksanız pek tekın bır yer degıl, mafya sehrı , gecelerı otelde takılın...
benden bu kadar...
ha bu arada lımoncello almayı unutmayın...!!

2014 de bi hafta italya'ya gittik. Eşim çocuğumuz ve ben. Günü birlik Roma'dan Floransa ve pisaya gittik. Uçak ve otel Hariç şehirler arası tren dahil ( 250 Euro) 820 Euro harcadık.
Biz hep kendimiz gidiyoruz. Hiç turla gitmedik. Bana hiç sıcak gelmiyor tur olayı. Koş koş sevmiyorum. Biz o şehirde doymak istiyoruz.

Bende interrail yapmaya karar verdim. Çok daha mantıklı geldi. Okuduklarım benle paylaşılanlan böyle yönlendirdi beni. Biraz ertelemek zorunda kaldım ama en azından daha çok yer gezeceğim. Bir arkadaşta buldum. Her günümüzü tek tek planlayıp aynı zamanda kendimize boş günler bırakıyoruz çılgınlıklar için. Teşekkür ederim düşünceleriniz ve yardımlarınız için

ben bütün yurtdışı seyahatlerimde yanımdan götürürüm peynir ekmek zeytin börek çay kahve kuruyemiş öğlenleri yemem akşamları da geçiştiririm suyunu götüren var ben yapmadım ama ... öğlen bir de yüründün mü 2 öğün beslenmeyle 3 kiloyu bırakıp dönersin bir iki akşam ya da öğlen oranın yemeğini yerim o kadar... hele ki utrla gezeceksen en turst kazıklama mekanlarında gezeceksin demektir sen yine bir 500 euro al muhtemelen hepsini yemzsin ama acil durum çıkabiliyor yurtdışında nakte ihtiyacın olur falan... bir de k kartını boşalt dünyanın binbir türlü hali var

İtalya genel olarak pahalı bir ülke.Yine de ne kadar harcayacağın sana bağlı.Düşük bütçeli bir tatil için yanında kraker, ton balığı, hazır çorba, çabuk makarna, çay-kahve götürebilirsin.Şu eski tip ucuz türk kahvesi makinalarından götürüp suyunu onda kaynatabilirsin.Alışveriş işini komple unut bence, her köşe başında bir armani, bir lv, bir burberry filan...Kazık yani.Matara götürürsen kahvaltı büfesinden içecek fln doldurabilirsin gün içinde içmek için.Yemek işini ayaküstü pizzacılardan dilim pizza alarak fln geçiştirebilirsin.Restaurantta oturup basit bir yemek yemek 2 kişi en az 50 eurralardaki yerel marketlerden yiyecek birşeyler almak, metrolarda fln yemek tatilini daha ucuza getirebilir.Biryere oturmadan önce menüyü ve fiyatları incelemeni öneririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…