Rüya Yorumları İstiharede gördüğüm rüya ve ilişkim...

arkadasim istihate bir dua degildir Rabbimden kalbine bir ilham vermesini bir isaret vermesini beklemektir. Ben bes vakit namazimi kilmayayyim ama her aksam istihare namazi kilayim Rabbimle iletisime gecmeye calisayim. Once farzlari yapalim sonra nafilelere gecelim.

Namaz da bir duadir. Istihare de bir duadir. Karsiliginda aldiklarimiz da amindir. Neyse dini yorumlar yasak.
Size kolay gelsin..

Ben de o tarz rüyaları görmek için yatarım ve dikkate de alırım ama sorunsuz güzelim bir ilişkiyi de bir rüya yüzünden bitirmek çok saçma olur. Bilinçaltı olabilir, farklı bir anlamı olabilir, bilemezsiniz.

Namaz da bir duadir. Istihare de bir duadir. Karsiliginda aldiklarimiz da amindir. Neyse dini yorumlar yasak.
Size kolay gelsin..

Sizin dediginize gore o zaman herkes ben istihareye yatiyorum diyip istihareye yatsin bilinc alti ruyayi istihare ruyasi zannetsin sonra hayatini ona gore yonlendirsin. Siz gormus olabilirsiniz ben zaten olurda gercek istihareyi gorurseniz diyede ekledim zaten kesinlikle goremezsiniz demedim. Sadece bu konu basite alinacak bur konu degil alimler bile yeri gelip cekiniyorlarmis istihareye yatmaya. Yine Allah a dua etsin tabi Rabbim hayirlisini ver diye. Rabbim her duaya cevap verir zaten.

Bu da bu konudaki son mesajim.

Belki beni ayıplayanlarınız olacaktır, bu devirde hala böyle şeylere inanılır mı diye ama lütfen yargılamayın. O kadar mutsuzum ki :KK43: İstihareyi bilirsiniz. Yapanlarınız vardır belki.

Mutlu giden bir ilişkim var. Dünyanın en iyi kalpli, merhametli, efendi insanı diyebilirim. Mezheplerimiz ve kültürlerimiz farklı ama birbirimize olan saygımız sonsuz. Onun ailesi benim aileme göre çok daha modern. Bu beni rahatsız etmiyor, aksine memnun ediyor.

Dün istihare namazı kıldım, duasını okudum ve malum kişi benim için hayırlıysa yeşil ve beyaz görmeyi, ya da yüzünü görmeyi diledim. Sabah dörde kadar uyuyamadım bile, kafamda alakalı alakasız düşünceler gitmedi. Sonuçta, kırmızı beyaz Türk bayrağı örtülü bir şehit tabutuna sarılıp ağlayan bir kadın gördüm. Bu arada erkek arkadaşım Türk vatandaşı da değil, askerlikle alakası yok. Dün akşam, namaz kılmadan önce şehit haberleri görmüştüm, belki de bilinçaltımın oyunudur diye kendimi teselli ediyorum ama çok huzursuzum :KK43:

Bu gece tekrar deneyeceğim. Ve tekrar kırmızı renk görürsem ilişkimi bitirmem mi gerekiyor, herşey o kadar yolunda giderken? İstihare yapıp, hayırlı sayılmayan renklerden görüp de yine de mutlu bir evliliği ilişkisi olanlar yok mudur? O kadar mutsuzum ki anlatamam.
Zaten baya geç yatmışsın, uyumak için çok çabalamışsın. Kafan da karışık tabi ne olacak diye...
Bilinç altı diye düşünüyorum.
Diğer konular biraz daha derin. Aileler sorun çıkarmıyorsa ve sizin de ilişkiniz iyiyse ki öyle diyorsun. Neden terreddüt ediyorsun?

neden ayıplanacakmışsın, istihare ye candan inanırım ben, evlenmeden önce denedim ben de, namazını kılıp duasını edip, kimseyle konuşmadan yattım, 2. denememde de gördüm;
bir nişan'a gidecekmişim, arkadaşımın nişanıymış ama saçım başım darmadağın, ev de giydiğim pijamalarla oturuyorum, annem diyor ki kalk da üstüne bişeyler alalım, siyah bir etek , krem bir gömlek aldık bana, düğmelerini zar zor ilikledim, çok fazla düğmesi vardı, ben aynada saçımı düzeltirken annem bana yeşil bir yelek getirdi giyindim, aynada parladı resmen yelek...
gerçeklere gelirsek, bir sürü meşakkatli yoldan geçtik eşimle, sevgililik- nişanlılık ve evliliğin ilk yıllarında, aynen gömleğin düğmeleri gibi bir iyi bir kötü ama sonumuz yeşil ferah olsun inşallah.

şehit haberlerine üzülmüşsünüzdür, bilinçaltıdır bayrağımız ve tabut, bir daha yatın, allah hayırlısı neyse onu yaşatsın. sadece gördüğünüz değil uyandığınızdaki his de önemli bence. ben çok huzurlu uyanmıştım.

Belki beni ayıplayanlarınız olacaktır, bu devirde hala böyle şeylere inanılır mı diye ama lütfen yargılamayın. O kadar mutsuzum ki :KK43: İstihareyi bilirsiniz. Yapanlarınız vardır belki.

Mutlu giden bir ilişkim var. Dünyanın en iyi kalpli, merhametli, efendi insanı diyebilirim. Mezheplerimiz ve kültürlerimiz farklı ama birbirimize olan saygımız sonsuz. Onun ailesi benim aileme göre çok daha modern. Bu beni rahatsız etmiyor, aksine memnun ediyor.

Dün istihare namazı kıldım, duasını okudum ve malum kişi benim için hayırlıysa yeşil ve beyaz görmeyi, ya da yüzünü görmeyi diledim. Sabah dörde kadar uyuyamadım bile, kafamda alakalı alakasız düşünceler gitmedi. Sonuçta, kırmızı beyaz Türk bayrağı örtülü bir şehit tabutuna sarılıp ağlayan bir kadın gördüm. Bu arada erkek arkadaşım Türk vatandaşı da değil, askerlikle alakası yok. Dün akşam, namaz kılmadan önce şehit haberleri görmüştüm, belki de bilinçaltımın oyunudur diye kendimi teselli ediyorum ama çok huzursuzum :KK43:

Bu gece tekrar deneyeceğim. Ve tekrar kırmızı renk görürsem ilişkimi bitirmem mi gerekiyor, herşey o kadar yolunda giderken? İstihare yapıp, hayırlı sayılmayan renklerden görüp de yine de mutlu bir evliliği ilişkisi olanlar yok mudur? O kadar mutsuzum ki anlatamam.
Bunun devirle Alakası yok tatlım inançla alakalı. Ben önemli kararlarımı bu şekilde de sonuçlandığım olur. Ama size tavsiyem sizin yerinize hem söyle imanı kuvvetli hemde objektif olabilecek biri yatsın İstihareye. Yanlıs anlama sana imansız demiyorum ama senin bilinçaltın rüyanı etkiler.

benimde teyzem oğlu için yatmıştı yeşillikler arasında at görmüştü.yeşil beyaz her yer demişti.7 sene sonra boşandılar.artık b ilmiyorum doğru olan ne.

Canım öncelikle " bu devirde böyle şeylere inanılır " kısmını yanlış buldum dinimizde istiarenin namazı hatta duası bile var inanmayan inancını sorgulamalı. Gördüğün rüyaya gelince : rüyaya inanman ya da inanmaman senin elinde
seher vakti görülen rüyaların gerçekliği yüksektir. Ayrıca güneş doğana kadar gördüğün rüyalar geçerlidir "istiare için" bilgin olsun . Namazını ve duasını doğru yapıp baçını secdeye durduğun yöne yatağını çevirerek uyuduysan imsak vakti uyan ve düşün aklına gelenleri yorumla derim. Bu namazı 7 gece kılman eğer hiç göremediysen kalbine en yakın doğanı seçmen gerekli

X