İstihare

Askihafizhafza

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2016
356
160
Herkeze selamlar . Hepsini okuyunuz .

Hanımlar istihareye yatan oluyormu özellikle rüyası çıkan ,gördüğü rüyayı unutmayan ,sık rüya rüya görenler var mı aramızda .

Mülk istiharesi diye kolay bir formüllü bir istihare var belki daha önceden biliyorsunuzdur .ben diyorumki birbirimiz adına merak ettiklermiz varsa istihare yapalım mı ?

Şöyleki: " uyumadan önce abdestli olarak tövbe istiğfar edip 1 ayetel kürsü bir felak bir nas okuyup şeytani ve nefsani rüyalardan sığınarak ardından 9 defa ""ELE YALEMÜ MEN HALAK VE HÜVEL LATIYFÜL HABİYR "" Ayeti kerimesi okunup sonrasında da uyuyana dek ""YA LATİF ,YA HABİR cc"" okunur . Bu kadar .

İhlas ile okuyup neye niyet edersek Allahu teala ondan haberdar edermiş rüyamızda biiznillah .

Kaynak muhtelif kitaplar ve Cübbeli a. hoca efendi . .

ilgilenenler var ise burada beraber müzakere edelim .İstiharesini akibetini olmasını isteğimiz birşeyin sonunun hayrmı şermi oldugunu merak ettiğimiz şeyler var ise beraber birbirimizin istiharelerine yatalım .Hepimiz biliyoruz ki İstihare Dinimizde peygamberimizin (sav) ,sünneti olarak bilinir .

Not : Aslında benim rüyalarımda genelde çıkar .hamdolsun .sık sık rüya görürüm ama son istihareye yattığım sey benim için kesnlikle imkansız zannetiğim birşey ama olumlu görünüyo rüyamda ,emin olmak için buradan yardım alabilirim diye düşündüm . Bir başkasıda benim adıma yattığı vakitte ona nasıl görünecek merak ediyorum . Bende aynı şekilde istiharesini merak edenler için yatabilirim .
(Kuran kursunda okudugum sıralarda arkadaslarımızla aramızda çeşitli mevzularda yapardık bunu sık sık...)

Ben de ruyamda bu konunun kapanacagini gorduydum zati
Ha bi de banlancam
Dini konu yasak hanimefendi

Millet aya çıkıyor demiş birisi... Dini neden küçümsersiniz din bilime engel mi? İslam zaten bilimle bütün bir dindir. Abdestin bilimsel Faydalarını araştırdınız mı hic? Neden belli bölgeler yıkanır abdest alırken? Neden insanı rahatlatır? Neden Peygamber'imiz suyu oturarak içmemizi tavsiye etmiştir? Bu gün bu bilimsel olarak açıklanıyor ama o Zaman bunu ne açıklayabilir di?

boşver canım ya .

Ben evleneceğim kişi için yatmıştım canım ne gördüğümü hatırlamak için kalktığımda hemen yazıyorum sende öyle yapabilirsin

Ama ilk gece hemen göremeyebilirsin rüyanı bir hafta kadar bir süresi var o süreye dikkat et ve kıbleye doğru yat her zaman bir de ben konuyu araştırırken bana kişinin kendisinin yatmasının daha iyi olacağını söylemişlerdi

haşa Taşladıkları şey sünneti seniyye ,Allah affetsin .
Ayriyeten rüya ilmi diye birşey var .
iyice bilmeden konuşmak cehaletin alametidir .
cnm ne yazarsan yaz at gözlüklüler.... eleştirecekte, dalgada geçecek, hakaret bile edecekler bırak o yüzden,ALLAH affetsin cümlemizi....biraz önce bir konu kapandı seninkide kapanır şimdi....

Millet aya çıkıyor demiş birisi... Dini neden küçümsersiniz din bilime engel mi?
Tamam dini konu açmak yasak diye uyarırsın da, alay eden arkadaş dönüp bir kendi açtığı konularına baksa.
Millet uzaya giderken, o da her erkek genel eve gidermi diye dert edinmiş o zaman.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…