İşte meşhur pembe maske tarifi !! hem selülit hem sivilceler için !!

meci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2007
161
0
Kızlar bugunlerde çok popülerleşen ve uygulama fiyatları dışarıda oldukça yüksek olan pembe maskenin tarifi bugün televizyonda hem uygulamalı gösterildi hemde tarifi verildi hem selülit için hem yüz için kullanabilirsiniz işte tarif:
gazlı bez
1 yemek kaşığı gül suyu
1 yemek kaşığı gül yağı
1 yemek kaşığı avakado yağı
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı kayısı yağı
2 yemek kaşığı kil
1 e vitamini kapsülü
öncelikle yüzümüze pieling yapıyoruz ardından tüm malzemeleri karıştırıyoruz. yüzümüze 1 kat gazlı bez örterek maskeyi gazlı bez üzerinden sürüyoruz.bu maske çıkarken yüzün tahriş olmasını engelliyor.maske kurudugunda yüzden çıkartıyoruz.gün aşrı 10 seans uyguluyoruz.
SELÜLİT İÇİN aynı malzemelere aynı oranda kekik ve biberiye yağıda ekliyoruz ve selülitli bölgeye uyguluyoruz. haydi tarif benden uygulaması hepmizden kolay gelsinnn : )

evet lekelere de iyi geldiği biliniyor,sivilce izlerini giderdiğine göre.. Denemeye değer..

aaaa kızlar o kadar kişi maskenin hazır satılanına dünya para yatırdı şimdi tarif var ama kimse ilgilenmiyoo hadi nerdesinizz

tarif için teşekkürler
fakat malzemelerin orjinalini herkes nerelerden temin edebilecek
aktarlardakine güvenmiyorum ben.
mesela hakiki gül suyunu nerden alabiliriz?
yurt dışı alışverişler yasaklandı ,y.dışındanda temin edemeyiz artık ,nerden alıcaz bu bitkiselleri, bilgisi olan varmı?
orjinallik çok önemli ,aksi halde beklenen etkiyi kimse göremez.

tarif için teşekkürler
fakat malzemelerin orjinalini herkes nerelerden temin edebilecek
aktarlardakine güvenmiyorum ben.
mesela hakiki gül suyunu nerden alabiliriz?
yurt dışı alışverişler yasaklandı ,y.dışındanda temin edemeyiz artık ,nerden alıcaz bu bitkiselleri, bilgisi olan varmı?
orjinallik çok önemli ,aksi halde beklenen etkiyi kimse göremez.

rosense gül suyunu alabilirsin hakiki gül suyuna en yakın o markanın gülsuyudur. ayrıca bu maske için hangi kili kullanacağız pembe kil mi beyaz kil mi ?bilgilendiren olursa sevinirim.birde pervin hanım bu maske tarifini verirken başta gül suyunu söylemedi seda hanım tekrar tarifi verirmisin dediğinde gül suyunu verdi gül suyu var mı yok mu tarifte.

malzemeleri en yakın zamanda temin edip denicem umarım eski lekelere iyi gelir.

rosense gül suyunu alabilirsin hakiki gül suyuna en yakın o markanın gülsuyudur. ayrıca bu maske için hangi kili kullanacağız pembe kil mi beyaz kil mi ?bilgilendiren olursa sevinirim.birde pervin hanım bu maske tarifini verirken başta gül suyunu söylemedi seda hanım tekrar tarifi verirmisin dediğinde gül suyunu verdi gül suyu var mı yok mu tarifte.
maskelerde kilin çeşiti önemlidir,kimi kuru ciltler için kimi yağlı ciltler için uygundur .
pembe kil varmı ben hiç duymadım,beyaz kilin içerisinde bişeyler karıştırıyor olmasınlar,renlendirici yada bazı bitki özleri vs gibi.(ama önemli olan hangi kilin bu bahsedilen etkide çalıştığıdır yani bu meşhur pembe maske tarifinde kullanılan kilin doğrusuna ulaşmak lazım:))
ben sanki gül yapraklarınıda ilave ettiklerini duydum bi yerlerde ,gül suyu astringenttir(sıkılaştırıcı,büzücü) ,maskede kullanılması çok iyi olur bence.

maskelerde kilin çeşiti önemlidir,kimi kuru ciltler için kimi yağlı ciltler için uygundur .
pembe kil varmı ben hiç duymadım,beyaz kilin içerisinde bişeyler karıştırıyor olmasınlar,renlendirici yada bazı bitki özleri vs gibi.(ama önemli olan hangi kilin bu bahsedilen etkide çalıştığıdır yani bu meşhur pembe maske tarifinde kullanılan kilin doğrusuna ulaşmak lazım:))
ben sanki gül yapraklarınıda ilave ettiklerini duydum bi yerlerde ,gül suyu astringenttir(sıkılaştırıcı,büzücü) ,maskede kullanılması çok iyi olur bence.

Beyaz kil temizleyici niteliği olan, iyileştirici etkisiyle bilinen bir maddedir. Kil tek başına barındırdığı özelliklerle kullanıldığı alanlar sınırsız. Tendeki ışıltıya, gözeneklerin açılmasına, biriken yağ kalıntılarının temizlenmesine yardımları büyük. Yeşil kil yağlı ciltlere iyi geliyor. Sarı kil yüzün katmanlı bölgeleri için çözüm. Pembe kil hassas ciltler için birebir, kırmızı kil kan dolaşımına katkılı, mavi kil dokuların oksijen kazanmasını sağlıyor ve beyaz kil ciltteki pürüzleri temizlemenin yanı sıra yağ moleküllerini azaltarak cilde ışıltı katıyor.
killerin özellikleri böyle ama benim ciltim yağlı e bu pembe maske her cilt için pembe renkte oluyor yeşil kil kullansak yeşil maske olur :) pembe maskeyi evde yapıp kullanan biri varsa lütfen açıklasın

pembe kil beyaz ve kırmızı kilin karışımından oluşuyormuşinternetten öyle okudum.

Bende estetisten bi arkadaşıma sordum evet bunun içerisinde ki beyaz kil sanırım kızlar pembe rengi de gül yağı veriyo heralde dedim ben valla : )) bunu yarın sizin için araştırıp dönücem hemen

Kızlar epey araştırdım bu pembe maskenin sırrını.
kesinlikle medyaya yansıyan tarif eksik verilmiş.
dikkat ettiyseniz seda sayanın programında maske yayında hazırlanmıyor,sadece uygulama yapılıyor ,kilin özelliği hakkında bilgi verilmemiş,sonrada bi tarif veriliyor,bizde hemen inanıyoruz hepsi bu diye:)
içerikteki bitkisel yağlar kişinin cilt problemine göre değiştirilebiliyor,asıl etkiyi gösteren hassas ciltler için iyi etkileri olan pembe kil(beyaz kil ve kırmızı kil karışımından oluşan fransız kili....french pink clay diye arama yapabilirsiniz)
Bu kil cilde faydalı birçok mineral içeriyor .
bu maskeyi meşhur yapan cilt problemleri yaşayan bazı ünlülerin kullanmış olması,yoksa dünyada uzun zamandır zaten kullanılagelen bir maske,ama bizler daha çok yeşil killerle maskeler yaptık bu güne kadar,pembe olması bizi cezbetti birazcık:)
yinede denememiz için çok faydalı özellikler taşıyan bu maskeyle tanışmak ,en azından denemek kimseye birşeyler kaybettirmez herhalde.
kendi kendine ısınan termal özellikte olmasıda cildi derin arındırmaya yardımcı oluyor,ciltteki komedonların atılmasına yardımcı oluyor içerisindeki aktif maddelerle (baş belası siyah noktalar ve sivilceleler için büyük savaş demek komedolitik etki)

gül suyuda gözenekleri küçültüyor,cildi sıkılaştırıyor astringent etkisiyle .

bana eksik ve yalan gibi geldi ilk başta kristal tuzlar var içinde dedi ondan sonra peeling için gül yağı ve esmer şeker kullanın dedi ama krem sürdü anlamadım ben.yani bu maske nasıl pembe oluyo hangi kili kullanıyoruz onuda söylememiş

arkadaşlar bu malzemeleri almaya kalksan en az 40 tl tutar en iyisi hazırını satın almak gibi geliyor bana çünkü bide alıp yapıp tutturamazsanız daha çok üzüleceksiniz ama hazırını alırsanız her yerde 79 tl bide vazgeçip geri çıkarken siteden 10 tl de indirim geliyor 69 tl böyle daha mantıklı gibi

Bence malzemeler temin edilirse pekala yapılabilir ev ortamındada.Tabi ben uğraşamam hazırını alıp kullanırım diyenlerede bi sözümüz olamaz,tercih ve imkan meselesi bu birazda...
Türkiye'de forumlarda bu tarz bilgiler çok fazla gelişmemiş ama yabancı forumlarda resimli videolu anlatımlar çok fazla var.
tabi öncesinde iyi araştırmak gerekiyor,hangi bitkisel öz hangi amaçlı kullanılır ,kullanım miktarı nasıl olmalıdır gibi...
ve kilin 100 gramı en fazla 3-5 TL dir.
diğer malzemelere gelince (bitkisel yağlar vs) bu yağların organik olanını bulmakta mesele ne yazıkki burda.
aktarlarda satılanlar malesef organik ve doğal yöntemlerle elde edilmiyor yani diyelimki tohum yağı alıcaksınız ve bunlar bazı tekniklerle elde ediliyor ,biz hangi teknikle elde edildiğini bilmiyoruz,çoğu ürünün sertifikası yok.
Ben bugüne kadar hep y.dışından aldım ama şimdi yeni gümrük uygulamalarından dolayı sanırım temin edemeyeceğim.
yerli tedarikçilerin organik sertifikalı ürünleri ithal etmesini bekleyeceğiz ,aksi halde verilen hiç bir tarifi deneme şansımız yok gibi :KK43:

bana eksik ve yalan gibi geldi ilk başta kristal tuzlar var içinde dedi ondan sonra peeling için gül yağı ve esmer şeker kullanın dedi ama krem sürdü anlamadım ben.yani bu maske nasıl pembe oluyo hangi kili kullanıyoruz onuda söylememiş
yalan olup olmadığını bilemeyeceğim ama eksik anlatıldığı aşikar.
pembe maskedeki kil kesinlikle pembe kildir.
pembe kilin bahsedilen etkileri gerçektir.

yalan olup olmadığını bilemeyeceğim ama eksik anlatıldığı aşikar.
pembe maskedeki kil kesinlikle pembe kildir.
pembe kilin bahsedilen etkileri gerçektir.

Beanycım çünkü o tarifin gerçeğini ya da bütün malzemelerini tam verse nasıl para kazanıcak değilmi:KK61: direk aklıma bu geldi. bugün bakayım pembe kil bulabilecekmiyim bakalım.çok sağol canım:KK71:

Beanycım çünkü o tarifin gerçeğini ya da bütün malzemelerini tam verse nasıl para kazanıcak değilmi:KK61: direk aklıma bu geldi. bugün bakayım pembe kil bulabilecekmiyim bakalım.çok sağol canım:KK71:
tabiki öyle..

seans başına 300 Tl vermekmi daha ekonomik yoksa evde 10-20 Tl ye uygulamakmı?
çok zor değil bu maskeyi evde hazırlamak,zor olan malzemeleri temin etmek..:KK34:

X