İstanbul'da Diş Hekimiyim..Sorularınız varsa yardımcı olabilirim..

Merhaba,

Estetik diş hekimliği ile ilgili bir şey duydum. Azı dişleri yükseltilerek yüze çok daha genç bir ifade veriliyormuş. Fazla değil 1-2 şer mm yükseltilmeleri için illa kaplama mı yaptırmak gerekir yoksa bunun için başka bi yöntem var mı?

merhabalar. ben dişlerimi günde 2 kez fırçalıyorum. oldukça özen gösteriyorum fakat sabah uyandığımda yatmadan önce fırçalamış olmama rağmen ağzımda bir koku oluyor. dişlerim kanıyor hafif sanırım o koku yapıyor. bunun sebebi nedir ne yapmalıyım?

mrb benim de bir sorum olacak dişlerim inci gibi beyazdı son zamanlarda sarımtrak bir görünüm aldı fırçalamama ragmen bir çözüm bulamadım sanırım beyazlatıcı kullanacagım dişimin renginin sarıya dönme sebebi ne olabilir .birde dişimin arka kısmında tabakalar olustu kşrec gibi ara ara kırılıyor vs çok sert diş aralarında bunun olusma nedeni nedir nasıl kurtula bilirim abimin dişini inceledim kafama takılıyor ya onda öyle bir sorun yok soruma yanıt verirseniz çok memlun olurum şimdiiden tsskrler

merabalar,benim ortodontik tedaviye ihtiyacım var fakat metale karşı alerjim de var teflon kaplı teller varmış galibaa bunlar alerji yapar mı? veya metal alerjisi olan hastalarda hangi teknikler uygulanıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
siz bir ortodontiste gidin olmadı size kullanılan malzemeleri verir ve alerji testi yaptırırsınız hangisi alerji yapmazsa onu kullanır.

merhabalar. ben dişlerimi günde 2 kez fırçalıyorum. oldukça özen gösteriyorum fakat sabah uyandığımda yatmadan önce fırçalamış olmama rağmen ağzımda bir koku oluyor. dişlerim kanıyor hafif sanırım o koku yapıyor. bunun sebebi nedir ne yapmalıyım?
periodontologa görünmenizi tavsiye ederim.
etkili bir biçimde fırçalamıyorsunuz demek ki .
daha çnce koku sebeplerinden bahsetmiştim orda bulabilirsiniz nedenlerini.

mrb benim de bir sorum olacak dişlerim inci gibi beyazdı son zamanlarda sarımtrak bir görünüm aldı fırçalamama ragmen bir çözüm bulamadım sanırım beyazlatıcı kullanacagım dişimin renginin sarıya dönme sebebi ne olabilir .birde dişimin arka kısmında tabakalar olustu kşrec gibi ara ara kırılıyor vs çok sert diş aralarında bunun olusma nedeni nedir nasıl kurtula bilirim abimin dişini inceledim kafama takılıyor ya onda öyle bir sorun yok soruma yanıt verirseniz çok memlun olurum şimdiiden tsskrler[/QUOTE
diştaşı oluşmuştur.
beyazlatmayı kendiniz yapmayın. bir hekime konrolünde yapın.tabi öncesinde diş taşı temizliği yaptırmanız lazım.

Merhaba,

Estetik diş hekimliği ile ilgili bir şey duydum. Azı dişleri yükseltilerek yüze çok daha genç bir ifade veriliyormuş. Fazla değil 1-2 şer mm yükseltilmeleri için illa kaplama mı yaptırmak gerekir yoksa bunun için başka bi yöntem var mı?

niye 1-2 mm için dişlerinizle oynatıyorsunuz ki?
lamina da yapılabilir ama eğer dişiniz sağlamsa(çürüksüz) ve estetik açıdan çok rahatsız eden bi sorun yoksa bence gerek yok.

merhaba arkadaki dişlerimin hepsi çürük ve dolgulu...
en son iki ay önce yine arkadaki bi dişe dolgu yaptırdım ve aynı yerden tekrar çürüdü,üst üste iki kez aynı dişi tekrar doldurttum şimdi yine aynı.çürükte şöyleki iki dişin arası komple aşa kadar..hani iki dişin arasına nası ulaşıp dolgu yapacaklar ki ?her defasında oldu diolar tekrar o boşluğu dilimle hissediyorum.çektirmek mi gerek...

çürüğün iyi temizlendiğine ve boşluk kalmadan yapıldığına emin misiniz?
iki ay kısa bir süre o kadar fazla çürümesi için.
fırçalıyor musunuz? diş ipi kullanıyor musunuz?
beslenme alışkanlığınız nasıl?
iki dişin arasına ulaşıp dolgu yapılır o kolay,bence hekiminizi değiştirin.

merhaba,

ortodonti tedavisi gördüm en son 19 yaşında ünversiteyi kazanınca alt ön 4-5 dişe içden tel takıldı (girintili cıkıntılı görümü yok etmek amaçlı) uzun bir süre kalacak denildi İstanbul- çapada tedavi gördüm en son 22 yaşımda Samsun 19 mayıs ünv kontrol yaptırım dedim telleri gösterdim birkaç sene daha kalsın dediler şuan 25 yaşındayım teller hala dişlerimde illa ortododnti uzmanımı telleri mi cıkarmalı yoksa herhangi bir diş doktoruna gidip aldırabilirmiyim.(teller okadar sıkı ki hiçbir sorun yaşamıyorum ama bir yandan da dişlerimle bütünleşecek diye korkuyorum sonuçda 5 yıl oldu) önerileriniz bekliyorum

merhaba:) ya benim son 1 ayda ağzım çok fasla kokmaya başladı. her gün fırçalıorum temizliğine çok dikkat ediorum ama hala kokuyor. ve bu aralar kanamaya başladı. bi meyve ısırsam kanıo hemen bazende durup dururken kanıyo. yani kokusundan çok rahatsız oluyorum ne yapmalıyım..

X