İstanbul'da Diş Hekimiyim..Sorularınız varsa yardımcı olabilirim..

kırık çok mu fazla? ön bölgeye dolgu yapılır eğer kırık çok fazla değilse
eğer dişetine yakın kırıldıysa porselen gibi protetik bir restorasyonla düzeltilmesi daha sağlıklı olur çünkü dolgu pek de tutucu olmaz eğer o kadar kırık varsa.

merhaba öncelikle böle bi topik açmanız gercekten cok hoş
benim normalde hiç bi sorunum yok ama hamile kaldığımın 10. haftasından beri diş eti kanamalarında şikayetçiyim herzaman kan kokusuyla dolaşıyorum agzımın içi birden kanla doluyor
çürüğüm yok hiç olmadı kalsiyumu almaya dikkat ediyorum vitaminlerimi de alıyorum özellikle diş fırcalamak benim için işkence gibi yardımcı olabilirmisiniz bana acaba

ben 18 yaşındayım öndeki 2 dişimin (tavşan dişi : ) arası açık tel taktırmak istemiyorum zaten fazla açık deil ama beni rahatsız ediyo fotograf falan çekilirken gülümsemek istemiyorum dişlerimin arasını nasıl kapatabilirim aslında dişlerim hoşuma gidiyo öyle kalın büyük falan deil ama ben arada açıklık olsun istemiyorum diger bi sorumda dişlerimi günde 2 kere fırçalıyorum ama istedigim beyazlıga kavuşamıyorum çok sarı deil ama beyaz olsun istiyorum bana önerebileceginiz beyazlaştırıcı bi diş macunu varmı açıkçası diş bakımı konusunda pek bilgili deilim saglıklı dişlere sahip olmak için neler yapmalıyım sadece fırçalamak yeterlimi önerileriniz için şimdiden teşekkürler

merhaba ben şuan 2 aylık hamileyim , sağ ve solda üstte çürüklerim var ve şimdiden sızlamaya başladı napcam ben yaaa bu çürükler vardı zaten sırf korkudan gitmedim şimdi bide hamileyim tedavi olurmu hamileyken, büyük ihtimalle kanal tedavisi olcak.ben çok korkuyom dişçiden ya bi kere kanal tedavisi oldum korkudan uçuk çıktı dudağımda
bana fikir verebilirmisiniz hamileyken dolgu veya kanal tedavisi yapılırmı?yada ne yapmalıyım

merhabalar..
dişlerim kanıyor hiç durmadan. Diş hekimine gittim diş hijyenin çok kötü dedi halbuki mutlaka dişlerimi fırçalarım. Temizledi dişlerimi ama o kadar kanadı ki rahatlatır dedi ama aksine daha da ağrıdı dişlerim. sabah kalkıyorum dişlerim hep kan gece kanamış dişlerim ağzım çok kötü oluyor kalktığımda. Diş ipini kullandım bu beni rahatlattı biraz ama kanama halen devam ediyor ne yapmam gerekiyor..

dydyn merhaba

devlet hastanesinden sevk alarak özel muayenehanede tedavi yapılabilmesi için bir karar çıkacak diye duymuştum..gerçekleştimi bilgin varmı bu konuda....çünkü 2 dişim için kanal tedavisi yapılması gerekiyormuş fakat haseki hastanesinde yapmıyorlar...özelde de fiyatlar malum beni çok zorlar...

merhaba benim 20 lik diş sorunum var. biri çıkarken yarı gömük kalmıştı ve sürekli iltihaplanma yapıyordu. Korktuğum için doktora gitmedim. Ancak bir süre sonra dayanılmazbir koku ile birlikte inanılmaz dil ve kulak ağrısı oldu çenemiaçamıyordum. Sonunda gittim iltihap heryere dağılmış ufak bi ameliyat dediler zaten enjeksiyon fobim var iğne yapıldığı anda bayıldım. Operasyona girene kadar baya bi ortalığı karıştırdım:) Nİhayet aldırdım rahatladım. Şimdi ise öteki yirmilik dişim aynı halde ya ama fena korkuyorum bunu başka bi hal çaresi yok mu ? Ağrılardan bir yana çok fena bir koku oluştu buna dayanamıyorum<(( Sorum şu dur ki aldırmak istemiyorum başka bir yolu yok mu??senağlama

merhaba yaklaşık bir ay önce üst dişime dolgu yaptırdım fakat bir hafta oldu dişim soğuğu ve sıcağı duymaya başladı..doktoruma gittim çürük olmadığını söyledi ve ilaç adı verdi..dişin yapısından kaynaklanan bir şey olabilir bu ilacı bitir , diş kenidini toparlamazsa sinirleri alırız dedi...Sizce ilaç tedavisi olurmu diş için... teşekkür ediyorum

hamilelik döneminde hormonal değişikliklerden dolayı bu tarz problemlerle karşılaşmanız normal. sadece dişinizi değil dişetinizi de fırçalayın.
eğer sizi hala çok rahatsız ediyorsa diş tedavisi için en güvenli aylar 3. ve 6. aylar arası bu dönemde bir diş temizliği yaptırabilirsiniz. bu rahatlatır sizi.
geçmiş olsun.

öndeki ayrı dişler tel takmak dışında dolgu maddesiyle veya kaplama tabiri caizse protetik restorasyonlarla kapatılabilir.
dişlerinizi sadece fırçalamanız yeterli değil tabi diş ipi de kullanmanız gerekiyor dişlerinizin birbirine temas ettiği aralarda:) ve sadece dişlerinizi değil diş etinizi de ferçalayın. mümkün olduğunca sert fırça kullanmayın! bi de dişlerinizin sadece görünen yerlerini değil görünmeyen bölgelerini de fırçalayın:)
beyazlatma konusuna gelince benim şahsi fikrim beyazlatıcı macunları tavsiye etmiyorum. diş yüzeyinde aşınmayı hızlandırıyor. onun yerine hekim kontrolünde beyazlatmayı deneyin. hem daha kesin ve etkili bir yöntem.

merhaba ben 22 haftalık hamileyim ve çürük bi dişim beni mahvediyor doktordan korkuyorum ama gitmemde lazım dayanamıyorum çünkü parol içiyorum sizce muayeneler bernim için güvenli olurmu hastanemi tercih etmeliyim yoksa?birde istanbul anadolu yakasında bildiginiz ticari amaç gütmeyen iyi bi doktor ve temiz bi hastane varmı? birde uyuşturmak için iğnemi yapılıyor artık bi fısfıs yardımıyla uyuşturuyolar diye duydum doğrumu?

hamileyken tedavi yapılır tedavi için en ideal aylar 3. ve 6. aylar arası. ama ağrı çok fazlaysa ve siz duramıyorsanız durum başka tabi.
geçmiş olsun

diş eti probleminiz olduğu için kanıyor,kokuya da muhtemelen bu sebep oluyor.
diş eti çekilemsi için periodontolog a muyane olursanız size yardımcı olur.
bir de dilinizi de fırçalayın. buradaki gıda artıkları da kokuya neden oluyor.

merhaba,
kesinlikle bir uzmana muayene olmanızı tavsiye ediyorum. bir de dişleri fırçalamak demek etkili temizlemek anlamına gelmiyor. bir çok insan fırçaladığını sanıyor ama ağzı hala çok kötü. devlet diş hastaneleri ya da fakülte hastanelerinde bir periodontolag a muayene olmanızı tavsiye ederim.

fakülte hastanelerine başvurun o zaman. tedavi ücretini karşılıyor para vermek istemiyorsanız özele.

üzgünüm başka yolu yok.
isterseniz sedasyon altında bu tedaviyi olabilirsiniz siz hiç birşeyi hatırlamıyorsunuz uyandığınızda bu sayede.
ama hem biraz daha fazla para vermeniz gerekiyor hem de üniversite hastanelerinde bu tedavi gerçekleştiriliyor çünkü bie anestezi uzmanı gözetiminde yapılıyor bu tedavi.
geçmiş olsun.

dolgu nasıl yapıldı,ne kadar derin bilemediğim için muayene etmeden bi fikirde bulunmak zor.
diş için tabiki de ilaç tedavisi uygulanır. ama sizin dişinizin durumu hakkında böyle uzaktan yorum yapmak zor olacak.

benm 2dişimin üstü kıpkırmız oldu vede fırçalayınca acıyo kanıyo bunun nedenı nedr..okul tataıl olsun doktrada gıdıcem

bide dişimi ne kadr fırcalasmada mutlaka üstund ebırıkıntikalıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…