İSTANBUL ARET KAMAR TÜP BEBEK MERKEZİNE GİDENLER

Sunset8989

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2024
17
9
27
Merhaba ben cumartesi günü tüp bebek sürecime başladım. Bir sonraki regl de tedaviye başlayacağız bir çok genetik test ve sma testi istediler herkesten isteniliyor mu
Doktorum aret kamar

Merhaba ben cumartesi günü tüp bebek sürecime başladım. Bir sonraki regl de tedaviye başlayacağız bir çok genetik test ve sma testi istediler herkesten isteniliyor mu
Doktorum aret kamar
Merhaba bizde Aret kamarı düşünüyoruz ama bi sene erteledik malum çok pahalı birikim yapmamız gerekiyor doktor nasıldı davranışı yaklaşımı klinik çalışanları felan biraz bahsedebilirmisiniz ? Bu arada genetik test ama testi felan istemeleri bence çok iyi herkesin yaptırması da mantıklı olur aslında öncesinde sağlıklı gebelik veya sağlıklı bir evlat olucak mı olmicak mi bazı şeyleri öğrenmiş oluyo insan bide kendinde veya eşinde bi genetik sıkıntı varmı oda önemli aslında keşke hani evlilik hazırlığı yaparken test veriliyor ya nikah işleminde bu testler yer alsa keşke listede ilerde insanlara extra masraf çıkartamamış olurlar

Gitmeden önce çok yorum okudum kafam çok karıştı. Bir çok kişi çok bekledik 1 saati buluyor randevu saatinden harici gibi yazmış. Benim randevum dan yarım saat önce çağrildim doktorun yanına. Asistanını çok samimi bizlerden biri gibi sanki. Hoca hep kızım diye hitap ediyor. Muayene olmadan önce çikolata kist tanım vardı onun üzerine konuştuk. Kesinlikle alınma taraftari değil yapan vücut yine yapar dedi. Herhangi bir olumsuz tepki ile hic karsilasmadik. Test yaptırıp gitmistim fakat eksikler varmış. Liste verildi isterseniz burada isterseniz dışarıda yaptırabilirsiniz denildi. Biz tek sma testini sağlık ocağında yaptırdık. Zorlama asla yok hicbir konuda. Hatta işini şansa bırakmak isteyen biri değil kesin bilgiler üzerinden giden bir doktor. Eylül 1 de başlıyorum ilaçlara onun için heyecan var biraz

Çok güzel bence iyi bir doktor bende çok okudum hatta 1 ay önce asistan beni aradı ben bilgi aldım biraz ohss den korktuğum için ve risk gurubundayım pko yüzünden ama beni çok güzel yatıştırdı güzel aydınlattı. Doktorun kendisiyle görüşemedik tabi ondan merak ettim ben. Randevu olayları bazen öyle olabiliyor tabi tüp bebek de ki doktorlar çok yoğun oluyorlar ama bu bence normal önemli olan doktorun işi şansa bırakmaması ve sizi hiç zorlamaması güzel aslında Allah yardımcın olsun canım fiyat sorsam ayıp mı etmiş olurum bana baya yüksek söylediler

Muayene ücretini ilk 4000 verdik , sonraki süreçte paketin içinde olmaya basliycak 80.000 civarı sanırım dürüst olayım o fiyatı da telefonda almıştım merkeze gidince sormadık çünkü öyle yada böyle başlamaya karar vermiş olduk hayırlısı diyeceğiz bundan sonra

Anladım canım bana da 90.000 demişti asistan ondan merak ettim ben iğneler felan da dahil değilmiş zaten Allah yardımcın olsun şans senden yana olsun güzel haberler alırsın tek seferde inşallah

Anladım canım bana da 90.000 demişti asistan ondan merak ettim ben iğneler felan da dahil değilmiş zaten Allah yardımcın olsun şans senden yana olsun güzel haberler alırsın tek seferde inşallah
Yaa evet değilmiş biraz onlarda tutucak tahlillerde pahalı tuttu bizim dış merkezlerde sma testi de çok tutuyor devlette yaptırın mutlaka baslayinca , laboratuvar çok hızlı cumartesi verdik tahlil pazartesi oglende arandim sonuçlar normal diye , tek genetik testi 20 -25 günlük süreçte çıkıyormuş. Biz arkadaş tavsiyesi ile gittik onlarında orda yapıldı testleri sorduk ona dışarda yapilan ile merkez ile aynı dedi bize. Bizde dolaşmamak için hepsini burada yaptırdık dolaşmak zor olacakti şehir dışından geliyoruz çünkü

Biz yurtdışına yaşıyoruz muhtemelen hepsi merkezde yapılır aynıysa zaten aynı masraf olacaktır ama devlette olursa da araştırırz randevular çok geç verilirse bizim için baya sıkıntı olur zaman açısından hep izin alarak gelmemiz gerekecek Türkiye’de yaşayan çiftler bu konuda şanslı gerçekten tüp bebek olayı yurtdışında hiç iyi gitmiyor yapamıyorlar işinin ehli değiller

genetik testleri devlette yapılınca 5 6 ayı buluyormus o sebeple bu merkezde yaptırdık , diğer türlü olsaydı bizim için zaman kaybı olacaktı. Doktor iyi aklınızda soru işareti kalmasın transfer öncesi hsg çekimi yapılacak kist hangi tüpe daha az zarar verdiyse oraya yerleştirilcek bunu demesi bile içimi rahatlattı Gitmeden önce mutlaka rahim filmi çektirip ve amh testi yaptırın derim

İçinize sinmesi güzel doktorla anlaşabilmeniz iyi olmuş , bende bu yıl yeni çektirdim hsg gerekli görürlerse mecburen yine çekilirim inşallah gerek kalmaz uzun sürdüğünü biliyorum o yüzden tedavi olduğum merkezde hepsini yaptırır çıkarım oraya buraya koşturmak için çok az vaktimiz olucak hayırlısı o günler gelince artık düşünürüm şimdilik erteledik .. bol şans diliyorum inşallah eylülde güzel haberlerini alırız hatırlat kendini

İnşallah iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim dilerim sizde tez zamanda güzel haberler alırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…