İştahınız açıldımı???

gulcinf

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
305
7
kızlar benim 2 gündür iştahım açıldı daha 5 haftalık hamileyim normalmi acaba korkuyorum böyle giderse 9 ay sonra nolurum diye :icecream::sm_confused:

Hamile olupta iştah açılmazmı? Ben tam 21 kg almıştım. Sadece meyve yiyerek. Hamur işi neredeyse hiç yemedim ama kilolarca meyve yedim. Bir oturuşta yarım karpuz yiyordum yani. Sonra şekerim yükseldi. Doktor herşeyi yasakladı tabiki. Bide çok süt içtim çünkü mide yanmam vardı. Topu tüfeği 3 - 4 kg doğacak olan yavrumuz için 21 kg aldım. Halada vermek için uğraşıyorum. 3 ay sonra 2 yaşına girecek inş. İştahın çoksa ye ama bunun yanında düzenli yürüyüş yap ve ne yediğine dikkat et. Hem doğumun içinde yürüyüş çok önemli. Allah hayırlısıyla yavrunuzu kucağınıza almanızı nasip etsin.

sağol tavsiyelerin için inşallah çok fazla kilo almam ama insan kendini zor kontrol ediyo malesef :) ablam da 20 kilo almıştı kızı 4 yaşında ve daha şimdilerde eski haline gelebildi.. neyse bebişim sağlıklı bir şekilde büyüsünde artık kiloları veririz bi şekilde..senin ve tüm annelerin çocuğuna allah sağlıklı ve uzun ömürler versin inşallah..

mrb kizlar ya bende isteh yok ama resmen ac kalsam bisey araaamam ya bende bebisim saglikli beslensin diye istemessemde habire yiyomya.bu arada 4hafta 5günlük hamisim yarin sabah doktora gitcem.

heheeee...
bende de olmustu ilk haftlarimda gerci fazla surmedi dusuk oldu ama neyse...ilk baslarda oluyor ya ben de ne yesem doymuyordum resmen midem kaziniyordu surekli elde degil tabi bir de vucut alisana kadar bazi degisikliklere olur ama bir zaman sonra fazla yemezsin e yersen de dr a danis derim ben....

Allah tamamina erdirsin insallah sevgiler...

benimde istahim artmisti ilk hafta ama simdi yine acikiyorum cok fazla malesef yemege gelince tiksiniyorum ve yiyemiyorum merak etme seninde oyle olmaya baslar simdi ne yersen kar sana ne buluyosan ye cunku bu gunleri cok ariyacaksin

Benimde ilk haftalarda iştahım çok artmıştı, aynen böyle panik haldeydim.
2 aydan sonra düzene giriyor insan. Eski iştah kalmıyor, vücut alışıyor sanırım.
Ben sadece öğünlerimi iyi yemeye çalışıyorum, geçiştirirsem gün boyunca saat başı acıkıyorum çünkü. a.s.

Allah hepimizie sağlıklı kucaklarımıza almayı nasip etsin.

kızlar benim 2 gündür iştahım açıldı daha 5 haftalık hamileyim normalmi acaba korkuyorum böyle giderse 9 ay sonra nolurum diye :icecream::sm_confused:

canım ben 4 haftalıkken öğrendim hamile olduğumu. öğrenmeden önce ve soraki ilk haftalar o kadar çok yiyordum ki hiç doymuyordum. hatta o haftalarda 1 kilo aldım. ben de senin gibi panik olmuştum. mide bulantısı kusmam falan da yoktu. çok yiyip çok kilo alıcam zannettim ama sonra iştahım azaldı. çok sık acıktığım için ana ve ara öğünlerde azar azar yedim ama çok sık yedim.şu an 14. haftamdayım ve 2 kilo aldım. bende böyle oldu. sen de çok prblem etme kendine. canın istiyorsa azar azar sık ye bence. hem mideni de çok zorlamamış oluyorsun

kızlar umarım benimde daha sonra azalır ve normal beslenmeye devam ederim gerçi 2-3 gündür çok hafif mide bulantısı oluyo ama rahatsız etmiyo ve tiksinti de yok bakalım daha sonra nasıl olucak..herkese sağlıklı bebişler diliyorum..

inşallah benim gibi olmazsın canım.ben 25 haftalık hamileyim tam 18 kilo aldım.o iştah bi açıldı maşllah kapanmanın k sı yok:)inanılmaz zayıf başladıım için hamileliğe 18 kilo almama rağmen 6 aylık olduumu duyunca inanmıyorlar aa hiç kilo almamaışn diolar:)benhalimden oldukça memnunum ama dr.um haliyle sürekli kızıyor.çok şükür şişlik hiç olmadı çünkü tuz yemiyorum ve çok su içiyorum ve tansiyonum hep düşük seyretti bu zamana.sende en azından tuzsuz yemeğe çalış ve bolsu tüket.

senin şansın zayıf olman...ben yaz geliyor diye fazla kilolarımdan kurtulmanın yollarını ararken bebiş haberini aldım :) hayırlısı bakalım 1-2 ay sonra belli olur gidişatım artık..bende su içmeye ve tuzsuz yemeye çalışıyorum çünkü ilk günlerde idrarda protein çıktı bu iyi değilmiş su içmem gerekiyormuş..

benimde istahim artmisti ilk hafta ama simdi yine acikiyorum cok fazla malesef yemege gelince tiksiniyorum ve yiyemiyorum merak etme seninde oyle olmaya baslar simdi ne yersen kar sana ne buluyosan ye cunku bu gunleri cok ariyacaksin

dediklerinde haklıymışsın ,bir anda herşey ne çabuk değişiyor cumartesi istifra etmekten hiçbirşey yiyemedim ve doğal olarak halsizlik ve uyku yapıyor. bugünde yanma var midemde hergün yeni bişeyle karşılaşıyorum..:bbo:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…