İsraili protesto edelim......

evet israilde yaşayan bir Türküm ama İsraile sempati duymuyuyorum. sadece burdaki halkın bir bölümününde barış istediğini olayları kınadığını biliyorum.görünmeyen bu sadece.3 kızım var bende onlar için tedirginim okula gidiyorlar o sizin değiminizle mücahit bence başlı başına terörist olan hamas patlamalar sebep oluyor yani bunu anlatmak zor anlamanızda beklenemez zaten bende burda yaşamasam belki aynı düşüncelere sahip olurdum.sadece demek istediğim nefret en kötü duygu.bu olmamalı.düşmanlık bitmeli kan dökülmemeli artık nefretle kinle intikam duygusuyla büyümemeli çocuklar tek dileğim bu.huzur ve barış tek istediğim...hamasın attığı füzelerden biri israilde bir okula denk geldi o okul boşaltılmış olmasa yüzlerce çocukta israilde ölecekti ne diyecektik o zaman yaşasın İsraildede çocuklar öldümü?demek istediğim bu işte her iki taraftanda ölmesin kimse derken bunu anlatmaya çalışmıştım...

acaba israil değilde,filistinde yaşasaydınız düşünceniz ne olurdu merak ettimCADIARZU

Bir şehri geceleri Ay ışığı, sokak lambası yerine insanlığın göbeğine düşen ateş aydınlatıyorsa, insanoğlu diri diri yanıyor demektir. İnsanoğlunun yandığı yerde güneş, hayaletler ve tepeden tırnağa vahşetin üstüne doğar.

Savaş tüm zamanlarda aynıdır. Bilançosu değişmez. Her savaş insanoğluna, derin bir yıkıma mâl olmuştur. Savaşın olduğu yerde insanlık barınamaz. Barınmamıştır da. Bu yüzden bugün Gazze’de olup bitenler hepimize insanlık dışı gelir. Öyledir de. Gazze’nin fotoğrafında insana yer yoktur. Orada insanlık yoktur. Her şey vardır. Bir tek insanlık yoktur. Çünkü insanlık katledilmekte yerine insaniyetsizlik geçmektedir. Bu nedenle, ürkütücü bir vahşetle doludur Gazze’de yaşam.

Peki neden bu vahşeti yaşıyor Gazze?

1990 yılında Gazze kıyılarındaki 4 milyar dolarlık doğal gaz rezervleri uğruna mı?

Yoksa, Şubat ayında İsrail’de yapılacak olan seçim yüzünden mi?

Ya da, birbirinin can düşmanı İsrail ve Hamas’ın bugün birleşen çıkarları uğruna mı?

Sebebi her ne olursa olsun, hiçbiri masum insanların zulüm çekmesine, çocukların hayatlarını başkalarının kurduğu oyun üzerinden yitirmesine “neden” olarak gösterilemez.

Bir şehir sesini kaybediyor. Orada bir yerde. Bir şehrin soluğu kesiliyor, yüreği kan ağlıyor. Tek umududur bir şehrin çocukları. Bugün çocuklar ölüyor. Kahpe kurşunla, delirmiş bir top ateşiyle, hedef oluyor çocuklar. Avcı tarafından vurulmuş bir ceylandan farksız. Düşüyor şehrin umutları.

O şehrin adı dün başkaydı. Bugün Gazze... Yarın bambaşka olacak. Ama savaş tüm zamanlarda aynıdır: İnsaniyetsizdir.

Çocuklar ölüyor bugün. Hem de ne ateşli hastalıktan, ne kör bir kazadan, ne de yüksek çatılardan düşerekten. Çocuklar insaniyetsizlikten ölüyorlar.

Ne söyleyeceğiz, küçücük çehresini kanlı bir yara kaplamış çocuğa? Ders kitabı elinde, boylu boyunca yatan çocuğa ne diyeceğiz? Gözlerinde henüz başlamadan biten rüyasının elinden hunharca ve gaddarca çalınışını nasıl açıklayacağız?

Üzgünüz çocuklar...

4 milyar dolarlık petrol rezervinin zenginliği sizden daha değerli. Birtakım adamların şahin olduğunu göstermeleri sizin yaşamınızdan çok daha mühim. Bir şey değil ki sizin yaşamınız bunların yanında. Hayır, hiçbir şey değil.

Üzgünüz çocuklar...

Sizin doğduğunuz dünyada insan çirkin emellerin aleti, herhangi bir olayın vesilesi, istatistiksel bilgilere kayıtlı bir sayı olarak yaşıyor. Bugün Gazze’de olanlar, insanın insan gibi yaşayamadığının ne büyük, en büyük kanıtıdır.

Üzgünüz çocuklar... Size insan gibi yaşayacağınız bir dünya olarak kucak açamadık.

canım cooook harıka bı yazı..
cook tesekkurler elıne emegııne yüregıne sağlık..
Rabbim tüm müslüman kardeslerımızn yarımcısı olsun

Filistin'de Yaşaya(maya) n Çocuklara'

sapanımı almayın benim.
kuşları ben öldürmedim,
ben bozmadım yuvalarını.
ne olur almayın elimden,
kırmayın sapanımı.
bakın sokaklarda yatan cesetlere
sapan yarası değil
kurşun deliği onlar.
hadi geri verin sapanımı
geri verin taşlarımı
alın size misketleri vereyim
hiç uçurtamadığım uçurtmamı.
alın götürün yaşıtlarıma
onlar salsın ipini gökyüzüne
ama benden aldığınızı sakın söylemeyin.
sakın söylemeyin,
burda kuşların öldürüldüğünü.

kuşlara sorun isterseniz
onları kimin öldürdüğünü
kanatlarını kimin kırdığını
inanın ben masumum
hadi geri verin benden aldıklarınızı.
geri verin sapanımı
geri verin bana çocukluğumu
taşlarıma yükleyip dualarımı
atmalıyım karanlığa
biliyorum ki
içime saplanan şu kurşundan
daha tesirlidir o
kuşları ben değil
onlar öldürdü
onlar öldürdü çocukluğumu

ne oldu arkadaşlar önce yorumlar tükendi
sonra konuyu ziyaretler
ne oldu hemen unuttukmu
yoksa arada bir aklımıza düşüyormu acaba onlar şimdi ne yapıyor diye
ne kadarda çabuk her şeye alışıyoruz deyilmi
acaba bizim başımıza gelsede bu kadar çabuk unuturmuyuz
umudumuz İNŞALLAH dualar yardımlar tükenmesin
bu özeleştiri kendim adınada yanlış anlamayın
kendimede sizede hatırlatmak adına

protestoysa olabildiğine yapılmalı bence.almamda aldırmamda elimden geldiğince çünkü vicdanım sızlıyor. ölümün kalanlar için ne kötü bişey olduğunu biliyorum çünkü hergün birsürü insan ölüyor bilerek yada bilmeyerek desek olmak bence çanak tutmak gibi geliyor.
lüksümüzden fedakarlık yaparak insanlık gösterebiliriz diyeceğim umarım geçenki gibi ceza almam yine:KK43:

savaşlar oldukça bir çeçen olarak yüreğim daha bir derinden sızlıyor... Allah tüm müslümanların yardımcısı olsunn.düşmanlarına fırsat vermesin.

biten bir şey yok tabiiki....israil devleti var oldukça , bu savaş bitmeyecek...haa bugün filistinledir savaşı , yarın başka bir müslüman devletle...ama bizim protestomuz hiç bitmemeli...yaşadığımız müddetçe bu devletin müslümanlara yaptığı katliamı hiç unutmamalıyız...israil mallarını kullanmamaya ve israile bir kuruşumuzun bile girmemesine dikkat edelim...filistin için yardım toplama kampanyaları devam ediyor...duyarlı olan herkeze teşekkürler....

blanço şimdiye kadar ikibinden fazla filistinli öldü binlerce yaralı
israilin kaybı 13 asker

Eklentiler

• $Filistinli cocuk.jpg
    $Filistinli cocuk.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Arkadaşlar şu anda kanaltürkte gazze ağlamasın diye bir proğram var türk kızılayına yardım toplanıyor
ayrıca mesajımı proğrmdan sonra görürseniz kısa mesajla 2868 e sadece 5 liralık bağış yapabilirsiniz unutmayın sizin için 5 lira ufak bir yardım olabilir fakat birikince bir dağ oluşturur

18881.jpg

Filistinde Çocuk Olmak

Gürültüler duyuyorum yakınlardan
Ve genzim yanıyor
Annemse durmadan ağlıyor
Babam kapıda nöbet tutuyor
İnsanlar bağırıyor,ağlıyor
Kimileri dualar okuyor
Kimileri küfürler savuruyor
Sonra küçük evimizin çatısı çöküyor
İçeriyi duman bulutu kaplıyor
Birisi silah çıkarıyor,bomba atıyor
Annemse onlara yalvarıyor
Sonra adamlar bana bir silah doğrultuyor
Savaş 7 yaşında benden hesap soruyor
Gözyaşım artık acı akıyor
Hayat benim için son buluyor...

Daha ne kadar sessiz kalacağız bu cinayetler silsilesine,ne kadar görmezden geleceğiz dünyanın gözüne sokula sokula yapılan soykırımı.Nereye gitti insanlar,nerede iyilik.Sadece sözlerde mi kaldı yoksa?Yoksa hala var mıdır güzellikleri kalbinde taşıyan?Var mıdır güzellikleri misk satan adamlar gibi etrafına yayma çabasında olan?

İnsanlar ölüyor ey dünya!Çocuklar ölüyor daha anne diyemeden.Henüz gözlerini açamadan anne karnında can veriyor masum melekler.Bizlerse hala şikayet ediyoruz modası geçmiş kıyafetlerimizden,küçücük grip mikrobundan.

Ambulanslar vuruluyor ey dünya!Elektirkler kesiliyor.İnsanlar ölmesinler diye cep telefonu ışığında anestezi olmadan ameliyat edilmeye çalışılıyor.Doktorlar öldürülüyor.Ve dünya bu vahşete sessiz kalıyor.

Konuşmayın zaten..Sıra size,sıra bizlere gelince anlayacağız onları.Ancak onlar olmayacak o zaman...

Sessiz kalmayın!Yardım edin!Boykot edin!Eylem yapın!Dua edin!Ama ne olur, ne olur seyretmeyin artık olanları...
(alıntı)

Son düzenleme:
arkadaşlar
firmamızca yaptığımız (60-70 çalışanı var) yardım kampanyasında 1070 TL toplandı..
sizlerle paylaşmak istedim.. a.s
insan gerçekten birşeyler yapmaya niyetlendimi neler oluyor.
böyle güzel bişeye aracı olmak ne mutlu..
Allah katkıları geçenlerin tümünden razı olsun inş. :Saruboceq:

hem dualarımızla hemde kendı gucumuzun yettigi yardımlarla Gazze senin yanındayız.

Merhaba,
Bu akşam ibo show a KK olarak katılım yapalım mı ?

ne zamandandır ulusal kanallarda neden böyle bir program yok diye düşünüyordum,
evet çok güzel bir program hazırlanmış,umarım buradaki herkez (hepimiz) elimizden geleni yaparız...:enbuyukkk:

şimdiye kadar 3.800.000 TL ye yakın bağış toplandı.Allah yerine ulaştırsın inşaallah:))

veee şu an itibariyle 4.322.066 işte türk insanının yardımseverliği.
artmayada devam ediyor....

ne güzel ibo şhow bu parayı kısa zamanda topladı herkese ve katılan insanlarımızın emeklerine sağlık

X