Kekler - Pastalar Ispanakli Pasta

AkdenizHandan

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
229
23
harika oluyoristerseniz ara katına kivi koyabilrsiniz

MALZEMELER
3 adet yumurta
1,5 su bardağı toz şeker
2,5 su bardağı un
1su bardağı sıvı yağ
1 kabartma tozu
1 vanilya
250gr ıspanak püre halide 1 su bardağı kadar
ARA KATINA :pasta kreması 1 sb damla çikolata
ÜZERİ İÇİN
1 paket krem şanti
1 su bardağı soğuk süt

Ispanakları yıkayın doğrayın ve haşlayın püre haline getirmek için blendırdan geçirin soğusun krem şantiyi sütle çırpın buzdolabında bekletin yumurtaları şekerle iyice çırpın içine yağ vanilya kabartma tozu ıspanak püresini ve unuda ekleyin çırpın yağlanmış düz tepsiye veya kelepçeli tepsiye boşaltın önceden ısıtılmış 180 derecede fırında pişirin pişince kıyılarını kesin robotta un haline getirin keki ortadan kesin pasta kremasını içine yaydırın diğer parçayıda üzerine koyun krem şantiyi her yerine sürün un haline getirdiğiniz keki üzerine serpin buzdolabında mümkünse 1 gün bekletin istediğiniz zaman servis yapın afiyet olsun...

Son düzenleme:
ispanaklikek11ae2.jpg

ilk duydugumda iiiii diye bir ses cikarip zar zorda olsa israrlar üzerine tadina bakip 2. dilimi istemeye utandigim pasta :sm_cool: tatli ile aram iyi degil fakat yedigim nadir tatlilardan birisi herkeze tavsiye ederim. icindeki ispanak ispanakliktan cikip antep fistigi tadina bürünüyor. bilmiyorum rengindenmidir nedir ben öyle hissettim hihoyyyt. tarif icin tesekkür ederim arkadasim bende deneyecegim en kisa zamanda.

ben ıspanağı cok sevyomm ve bunun kekını yengemde yapıyoo ama senınkkı farklı olmuş bızmkı kakaolu olup ıçı yemyesıldı ama senıkı muthıs gorunuyoo ağlayan pastanı yaptım kkda reklam ettım resmını koydumm herkes cok beğendı bu haftada sıra ıspanaklı kekte zaten bu mevsım cok harıka olurr emeğıne sağlık becereıklı hatun yerimseniben

bende biliyorum bu tarifi çok güzel oluyor.. hemde ıspanağa bayılıorum zaten. gerçi bu pastada ıspanak sadece renk veriyor, tadını vermio:)

ilk duydugumda iiiii diye bir ses cikarip zar zorda olsa israrlar üzerine tadina bakip 2. dilimi istemeye utandigim pasta :sm_cool: tatli ile aram iyi degil fakat yedigim nadir tatlilardan birisi herkeze tavsiye ederim. icindeki ispanak ispanakliktan cikip antep fistigi tadina bürünüyor. bilmiyorum rengindenmidir nedir ben öyle hissettim hihoyyyt. tarif icin tesekkür ederim arkadasim bende deneyecegim en kisa zamanda.

tatlım herkes antep fıstıgı zannediyor ama tadı muhatesem oluyor cokacimcoook

kızlar denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. bende sık sık yaparım ve yiyen herkes bayılır.

bu akşam ıspanaklı pastayı yapçam da aklıma bişey takıldı şimdi 250 gr ıspanaktan püre yapınca bir su bardağı püre ıspanakmı çıkıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

Ellerine saglik,cok güzel görünüyor.
Ben her pastayi yapmis biri olarak bun
henüz denemedim.Ne biliyim,ispanak oldugu
icin herhalde.Ama merakta ediyorum cok.
Ilk firsatta deniycem.

bu pastayı ilk yapıp eşime sunduğumda nefes bile almadan yuttu koca bir dilimi.ya ne güzel olmuş fıstıklı fıstıklı deyince ben güldüm ve ıspanaklı olduğunu söyledim tiksinmesini beklerken aşkım süper olmuş ellerine sağlık demezmi o günden beri vazgeçilmez tarifimdir kendileri.denemeyenler çok şey kaybediyorsunuz bence...

şok şok bugün merak edip yapayım dedimm sonuca hayret ettim!!
Çok güzel bir tad yaa arkdaşlarım bile ıyy demişti ama olunca hepsii yedii 2-3 kere :)
gerçi benimki resimdeki kadar kabarmadı ama gene de güzeldii :teytey:

X