İsmine karışan oldumu??

bizim komşumuzun çocuğunun çift ismi vardı.birini babaannesinin adı diğeri anneannenin seçtiği bir isim.baba tarafı ziyarete geldiğinde ilk adını anneanne tarafı ikinci adını söylüyordu.ama bir bayram günü iki tarafta tesadüfen aynı zamanda eve geldiğinde çocuğun suratındaki o ifadeyi hiç unutmam.aynı evin içinde her kafadan ayrı ses.sersem olmuştu yavrucak.karşı komşumuzdu bize kaçardı bunalınca:Roflol::Roflol:

Tskler teyzesi :1hug:Amin hepimizin evladini

eflatuncum esim evin tek cocugu herseylerine ya da herseyimize diyeyim karisirlar.isim konusunda bile biz ismi bulduk deyince esimle biz birsey diyemedik,hadi tamam heveslenmisler dedik.ama anlamiyorum onlar kendi cocuklarinin adini büyüklere danismadan kendileri koymus ay o zaman bende sinir oldum birakinda bari ilk cocuktur deyip biz koyalim.

bende şu evin tek çocuğu olayına sinir oluyorum bacım.tek çocuk diye herşeyine karışılmazki:1no2: hele birde evlenmişse,kendi çocuğu olmuşsa..koca adam.bari nüfuslarınada alsınlar torunu.abartılı galiba böyle şeyler.yada bana öyle geliyora.s.

Canım bizde karışan olmadı ama babamız ve ben bir türlü karar veremedik iki isimli olsun dedik onun seçtiği isimle benim seçtiğim isim uymadı yakışmadı Babamızın istediği oldu ama şimdi bende çok memnunum seviyorum:1hug:

Ben de oğluma istediğim ismi koyma şansına sahibim..İsim konusunda da etraftan dayatan olmadı açıkçası..Ben bu hakkın anne ve baba da olduğunu düşünmüşümdür her zaman:)
Eşim başka bir isim,ben başka bir isim önerdi..Ama doğum için ameliyata giderken iki duydu sömürüsü,biraz naz,isim konusunda kazananı ben yaptı:)

İsim konusnda karışan olsaydı ne mi yapardım?Özür dilerim ama o benim çocuğum,ben taşıdım,ben sancısını,ben endişesini yaşadım..O hakkı eşimin dışında kimseye vermem..

benimde aklımdaki ilk isimi eşim istememişti.ikinci ismi beğendi.yine ben verdim adını.iki isimli kuzucuğum.ikiside benim eserim sırnaşık şey şimdi neden ilkini istemedin diye sorduğumda "bilmem"diyor.laelaelaelaelae haaaa birde erkek olsaydı beyefendi verecekmiş kız olursa ben.ondan karışmadım diyor.benim cevabımda tabi tabi öyle olur zaten oldu:Roflol:isimleriyle yaşasınlar yavrularımız(bu arada gülseciğim görüşemedik bayadır.özel mesajlar bağladı iletişimimizi Şeniz )

kesinlikle hak veriyorum sana ve senin gibi düşünenlere.zaten şimdiye kadar aksini savunanda çıkmadı.tabi herkes özgür düşüncesinde.galiba büyükler içlerinde kalan bazı şeyleri,hevesleri torunlarından almaya çalışıyor.
şu duygu sömürüsü olayına bayıldım yalnız canım :Roflol: aynı şeyi bende kısmen yapmıştıma.s.

benzerini ben yaşıyorum.baba tarafı kızıma amcasının verdiği isimle ben ve ailemde benim verdiğim isimle sesleniyoruz.2 ismi var ama babamız hala hiçbirini kullanmadı.kendince sevimli hitaplar kullanıyor.kızım 13 yaşında hala babasının ağzından ismini duyamadı kızımda bende çok üzülüyoruz bu duruma.doğduğu zaman isim konusunda tartışmalar yaşanmış ve artık 2.bir çocuk yapmamaya kesin karar vermiştim.anımsadıkça gözlerim doluyor.:çok üzgünüm:

Ayça umarım o tartışmaya sebep olanlar vidcdan azabı çekerler..
Yazık değil mi ya.... saçma sapan şeyler yüzünden insanın içinde ukta bırakıyorlar..
eşinde istemezmiydi yavrusuna ismiyle seslensin...az bir süre değil 13 yıl geçmiş..
demek ki çok koymuş adamcağıza.... ben olsam senin yerinde bu duruma
sebep olanlara "alın eseriniz memnunmusunuz" derdim...
her fırsatta yüzlerine vururdum..

9 ay boyunca alpaslan diye bekledik ismi okunacagi gun kulagina baba tlf acti o cocugun ismini alpaslan koyarsaniz ben o cocugu kucagima almam sevmem dedi bizde son dakada efe koyduk tam bi efe oda ismi gibi zaten iyi oldu efe olmasi alpaslan ismini esim cok istedigi icin kabul etmisim efe ismi daha guzel kulturumuz geregide babasinin isminide koyduk basina oldu cahit efe

nasıl amcasının verdiği isim,kayınbiraderinmi verdi ismi?:uhm:daha neler artık.çok üzüldüm.ama en azından sende bir isim vermişsin onu kullanıyorsun.teselliside bu artık.ama eşinin isim kullanmaması çok üzücü.hele çocuğun için.Allah uzun ömürler versin,sana bağışlasın yavrunua.s.

efe ismine bende bayılıyorum.oğlum olsaydı isterdim bir adının efe olmasını.ama son dakika müdahelede sinir bozucu olmalı.efeler gibi olsun oğluşuna.s.

canım valla ben kızımın ismini kendim koydum. İlk başta eşimle anlaşmıştık kız olursa sen erkek olursa ben koyayım dedi sonuçta kız olacağını öğrenince 1. ye ben 2. sen koy dedi kabul etmedim. Bu sefer de dediki annemlere ve annenlere sorup bir görüş alalım dedi. Bende sorarsak onların istediği ismi koymak zorunda kalırız diye sordurmadım sonuçta o çocuğu ben taşıyorum dedim. Neyse neticede ben koydum ama çocuğun kimliği çıkınca kayınpederim soy adına bir bakayım ne olur ne olmaz belkide gelinin kızlık soyadını yazdırmışsınızdır dedi.

valla kayınpederin lafı yine esirgememiş canım..demek içlerinde kaldı,bişeyde diyemediler yüzüne karşı.ama tebrik ederim kararından vazgeçmediğin için.a.s.benimde kızımın nüfus cüzdanı çıktıktan sonra kaynanam evime geldi.arkadaşımda vardı.lafını esirgemeyen biridir.kaynanam ben eda geçirmiştim içimden dedi.arkadaşımda kızınız ikinciyi yaptığında kızı olursa ismi hazır demek dedi :Roflol:kızı hayatta kimseyi işine karıştırmayan birisi.tıkanıp kalmışlardı.öylede arkadaşımın yanında ses çıkarmayacağım ya,yiyeceğim dediklerini.tutmadı tabi hesap.arkadaşımda biliyordu gerginliğimizi.yani illaki laf söyleniyor.saygı duyan çok aza.s.

Evet canım içinde ukte kalmış demekki ama o kendisinin bütün çocuklarının adını kendisi koymuş kimseyi karıştırmamış yani yaptığı bencillikten başka bir şey değil

Evet canım içinde ukte kalmış demekki ama o kendisinin bütün çocuklarının adını kendisi koymuş kimseyi karıştırmamış yani yaptığı bencillikten başka bir şey değil

demek hevesini daha alamamış isim koymak konusunda :Roflol: bencillik denir buna zaten.eğer insanlar çocuğumuz olacak,isim konusunda sizin düşünceniz nedir?diye fikir sorarlarsa söylemeliler.aksi taktirde zaten kendileri vermek istiyor demek diye düşünmeliler

ben henüz anne adayıyım, yani hamileyim. oğlumuz olacak ALLAH'ın izniyle..
eşim beni memnun etmek için istersen oğlumuzun ismi senin rahmetli babanın ismi olsun diye teklif etti. bu teklif onun tarafından tabiki beni duygulandırdı ama düşündüm ki, yeni doğan bebeğe bu ismi koysak babamla aynı kaderi.. anlarsınız ya
sonra başka isimler aramaya başladım. seçtim bile ya Ömer yada Ayhan olmasını istiyordum, ama eşim hiç birini beğenmedi ve benim babamın ismini koyalım o zaman dedi. bende kıramadım. gerçi o ismi pek istemiyorumda ama onuda kıramadım.
Oğlumuzun ismi Bekir olacak inşallah.

Allah sağlıkla mutlulukla yavrunuza kavuşmayı nasip eder inşallah canım.rahmetli babanın adını vermenizin kaderlerini aynı yapacağını sanmıyorum.herkesin kaderi farklı farklıdır.aslında iki dedesinin ismide güzel olur.kimsenin gönlü kalmamış olur.önemli olan gönüller bir olsun a.s.

beni anlaman çok güzel.teşekkür ederim.birde şuna şaşırabilirsin;kaynımında kızı oldu ama benim eşim hiç karışmadı isim olayına.çok üzülüyorum babanın ismini vermeyişine ama ne yaptıysak söyleyemedi.kızım 13 yaşında.bunca yıl alışmadı artık çokmu geç bilemiyoruma.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…