İşle ilgili... Ne yapsam bilemedim

MissAmor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
954
1.106
Merhaba arkadaşlar
Başlıkta yazdığım gibi konu işle alakalı
Ben şu an bir kamu kurumunda çalışıyorum, tekniker kadrosundayım ama idari işler yapıyorum maalesef artık pek memur kadrosuna personel alınmıyor biz yapıyoruz o işleri de
Neyse...

İki sene önce bağlı bulunduğum Bakanlık, AFAD ile anlaşmalı bir hizmet içi eğitim verdi. Katılanların çoğunluğu Sivil Savunma Uzmanı. Bizde öyle bir kadro olmadığı ve sivil savunmaya dair işlerimiz az olduğu için ben gittim. Eğitimde benden kıdemli insanlar vardı haliyle ve onlar bana ilk yardımcı eğitimini almamı tavsiye ettiler. Ben de bunu idare ile görüştüm "araştıralım bakalım ona göre seni gönderelim" dediler. O dönem Sağlık İl Müdürlüğü aranmıştı ama çok arkasına düşülmedi kaldı öyle. Dün de mevzu geçti ben de "hani beni gönderecektiniz" dedim yine "araştır bakalım" dendi. Ben de bugun Sağlık Müdürlüğüne gittim o hastaneye yönlendirdi oradan 112 Acil birimine gideceksin dendi velhasıl üç ayrı bina gezdim. En sonunda ulaştığım kişi bana eğitimlerin yılda birkaç kez yapıldığını ve dilersem özel kuruluşlara başvurabileceğimi, ücret olarak daha düşük ve avantajlı olduğunu, sonuçta o belgelerin de yine kendisinin onayından geçeceğini söyleyerek bana birkaç telefon numarası yazdı, gayet güzel ilgilenip yönlendirdi.

Ben de kuruma gidip bunu amirimle paylaştım. Adam dinler gibi yaptı ama çok umursamadı. "Hele bekle bakalım kış geçsin yaza doğru düşünürüz" diyerek geçiştirdi.

Şimdi diyebilirsiniz ki bekle n'olcak. Sorun şu, birkaç ay sonra tam ben eğitim almak isterken başkasını da gönderebilirler, "sen teknikersin mühendis gitsin" diyebilirler. O zaman ben boşuna beklemiş olacağım.

Sorum şu ki ben bunu kendim alsam mı? Yani bireysel başvuru ile ben ödeyeceğim ücretini (kurum gönderirse kurum ödüyor ben kurumun ilk yardımcısı oluyorum). O zaman gelip de başkasını gönderirlerse ben boş yere umut etmiş olacağım, sonuçta bugun bina bina gezip detaylı bilgi almaya çalıştım sorumluluğu bana yüklediler diye. Ha ileride başkasını gönderip ücretini öderlerse de üzülürüm sonuçta emeği ben çekiyorum kaymağını başkası yiyor. Başkası dediğim de işle alakası olmayan eğitim almak istemeyen kurum gönderdi diye formalite icabı gidecek olan emekliliği bekleyen bir mühendis. Ama o mühendis!

Kurumda bu ilk kez başıma gelmiyor, daha önce de benim heves edip kendimi geliştirmeye çalıştığım konularda hep önüme taş kondu ama sonra sen yetersizsin denildi. İş konusunda çalışmayı seven ve bir çok sorumluluğu olan bir personelim hani işten kaçan, kaytaran bana ne diyen biri de değilim.

Tekrar soruma gelirsek, bu eğitimi ben kendim bireysel başvuru ile alayım mı yoksa birkaç ay bekleyeyim mi?

Canim isin icinde olmayinca anlamak zor oluyor egitimi almaktaki amacin kurum veya mevki mi degistirmek anlamak icin soruyorum basim da agriyor su an.Egitimi kendin aldiginda amirlerin sorun cikartir mi bu da onemli bence.Sorun teskil etmicekse al bence.

Bu kamu kurumlarında yapılan eğitimlere alakasız kişilerin katılmasına sinir oluyorum. Yerinde olsam napardım bilemedim ücreti verip alırdjm sanırım.

Canim isin icinde olmayinca anlamak zor oluyor egitimi almaktaki amacin kurum veya mevki mi degistirmek anlamak icin soruyorum basim da agriyor su an.Egitimi kendin aldiginda amirlerin sorun cikartir mi bu da onemli bence.
Çıkartmaz işlerine gelir masrafı ben karşılamış olacağım
Mevki olarak bana maddi bir getirisi olmayacak ama şöyle ki ben kurumun ilk yardım grubundayım ama belgem yok kimsede bu belge yok kurumda en az bir kişide olması lazım ben de daha önce eğitimler aldım ilk yardımla ilgili ama Sağlık Bakanlığı onaylı olmadığı için geçerliliği yok

Bu arada geçmiş olsun dinlen baş ağrısı çekmek kolay değil

Bu kamu kurumlarında yapılan eğitimlere alakasız kişilerin katılmasına sinir oluyorum. Yerinde olsam napardım bilemedim ücreti verip alırdjm sanırım.
Evet aynen işte ben de buna kızıyorum
Mesela benim sorumluluğumda bir işin eğitimine başkası gönderiliyor ama o iş benim yine ve eğitime giden de bir şey öğrenmeden geliyor konuyu bilmediği için, ben de hevesliyken gidemiyorum ve o işi öğrenmek için ayrı kafa patlatıyorum
Bunu bir kaç kez yaşadım o yüzden böyle doluyum yoksa konu açmaya değecek kadar büyük bir mesele değildi alt tarafı bir eğitim derdim ama bir kez olmadı işte

Çıkartmaz işlerine gelir masrafı ben karşılamış olacağım
Mevki olarak bana maddi bir getirisi olmayacak ama şöyle ki ben kurumun ilk yardım grubundayım ama belgem yok kimsede bu belge yok kurumda en az bir kişide olması lazım ben de daha önce eğitimler aldım ilk yardımla ilgili ama Sağlık Bakanlığı onaylı olmadığı için geçerliliği yok

Bu arada geçmiş olsun dinlen baş ağrısı çekmek kolay değil
Bu belgenin sana katkisi ne olucak canim.Katkisi iyiyse mucadele et bence.Ama cok degmicek birseyse kendini yorma bence sen azimli birisin ve hep boyle davranmalarindan bikmissin haklisin da.

Bu belgenin sana katkisi ne olucak canim.Katkisi iyiyse mucadele et bence.Ama cok degmicek birseyse kendini yorma bence sen azimli birisin ve hep boyle davranmalarindan bikmissin haklisin da.
Evet canım aynen öyle açıkçası bir katkısı olmayacak sadece resmi belgeli bir ilk yardımcı olacağım :)

X