İşime geri dönmek istiyorum :((

lilywater

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
89
0
Ücretsiz iznimin bitmesine 4 ay kaldı,kızımda suan 5 aylık ı,se dondugumde 9 aylık olcak,bugunde esımle tartıstık;kızım 3 yasına gelene kadar calısmayacakmısım ısımı bırakacakmısım bu adam kafayımı yedı yaaa,ha bıde alacagım maası o bana verecekmıs neden cıktı bu asırı koruyucu babalaık bılmem ,kavga ettık ,ne yapcam bılmıyorum,evde durmak bana gore degıl,bakıcı kelımesını bıle duymak ıstemıyo,halbukı cok guvenılır bı bakıcıda buldum kacırmakta ıstemıyorum,yoksa annesını bızemı getırecek (annnesı baska bı sehırde yalnız yasıyo,o da ben bakarım deyıp duruyo)
aynı durumu yasayan varmı ? ısım de sabah 8 aksam 5 rahat bı ıs................offffff

canım çalışan anne olmak çok zor , ben zaman zaman bakıcıyla yaşadığım sıkıntıları burda paylaşıyorum ama herşeye rağmen kendi adıma konuşuyum ben evde oturamam.. 3 aylık doğum izninde bile başımı kaşıyacak halim yoktu ama sıkıntıdan patladım , darallar geliyo bana evde sanırım alışkanlık yada karakterle alakalı bişey bilemiyorum..tabi işteyken oğlumu çok özlüyorum ve sürekli onu merak ediyorum bu da işin en zor kısmı..
bana fikrimi sorarsan evde oturamam diyosan işine dön , bide yanlış anlama ama benim kocam dahi olsa bu tarz konularda kendime karıştırtmam , o zaman o çalışmasın evde çocuğuna baksın neden bu görevi sadece sana yüklüyor anlayamadım .. kayınvalide meselesine yorum yapmıyorum

keşke bende çalışmadan evde durabilsem ama maddi sebeplerden dolayı çalışmam şart.daha yeni ev aldık bi sürü borcumuz var:KK43: evde kalmaya tahammülüm yok dediğiniz gibi bende senelerdir çalışıyorum evde olmayı bile unuttum ama yine bebeğimin annesi olarak onu ben büyütmeyi herşeyden çok isterdim.bu sabah bende tam bunu düşünüyordum.keşke dubai kadar zengin bi ülke olsak fakir kimse olmasa bütün analar kuzucuklarının yanında olsa. :KK43:(((( ahh bi çocuğun anneden başka neye ihtiyacı olur ki en çok.bizi annemiz büyüttü herşeyde annneeeee demeye çok alışkındık.benim oğluşum böyle olamayacakmı yaa.bu ona haksızlık hemde çok büyük haksızlık:KK43:(

Son düzenleme:
ben de aynı derinxby gibi düşünüyorum şuan maddi durumlardan dolayı çalışmak zorundayım bizde lilywater'ın tam tersi olay yaşanıyor ben çalışmak istemiyorum diyorum eşim çalışmam gerektiğini söyleyip beni ikna etmeye çalışıyor her seferinde, keşke zengin olsaydım da tüm vaktimi bebeğimle geçirebilseydim,onun her anına şahit olabilseydim,oysa ben onun neler yaptığını ananesinden öğreniyorum,insanın kendi çocuğuyla ilgili durumları başkasından dinlemesi çok kötü birşey bence, evde olsaydıım hiiçte sıkılmazdım senağlama

benimde haziranda işe başlamam gerekiyor kızım ozaman 6,5 aylık olucak ve ben onu hiç bırakmak istemiyorum işimi çok seviyorum benimde kamu sabah 8 akşam 5 ama yinede kızımı bırakmak okadar zor geliyor ki imkanım olsa 2 yaşına kadar gitmezdim işe ama malesef :KK43:
kayınvalide işine gelince benimde aynı problemim var ve ben onların bakmasını pek istemiyorum çünkü kadın evde oturamıyo ordan oraya aktarcak çocuğumu ve terbiye konusuna gelincede kadın günlerinde nasıl bi çocuk yetişir bilemiyorum çok dertliyim bu ara sürekli b konu aklımda napıcam bilmiyorum :KK43: bakıcılarada güvenilmiyo ve bakıcı tutsam onuda eleştiricekler kayınvalide tarafııı hep kusur bulma derdindeler zaten offff offf

Bende bebeğimi kendim büyütmek isterdim.hatta evde kendi bebeğini kendisi büyüten annelere çok kıskanıyorum.ama çalışmakta güzel her zaman insanın maddi özgürlüğünün olması güzel.ben çalıştığım müddetçe kızıma daha güzel olanaklar sunabileceğim herşey maddiyat değil ama buda bi gerçekki ihtiyaç.kızımla akşamları işten gelince ilgileniyorum. tüm akşamımı ona ayırıyorum.lilywatercim kesinlikle işini bırakma derim.benim babam her zaman şöyle der 100 dölüm tarlan olacağına 100 tl maaşın olsun der özelliklede bayanlar için mutlaka olmalı der.Yarınların bize ne getireceğini bilemyiz onun için kendi ayaklarımızın üzerinde durmalıyız derim.eminim bebişlerimiz bizi anlayışla karşılayacaktır biraz daha büyüdüklerinde.andianın dediği gibi madem öyle işini eşin bıraksın o fedakarlık etsin.sakın erkekler bakamaz demesin kimse işlerine gelince gayet güzel yaprlar yeterki istesinler diyorum kocamdan biliyorum :))) burda bi teyze var bende çok yakınıyordum işe nasıl başlayacam nasıl kızımı bırakacam zengin olsam bugün bırakırdım işi diye...oda bana sakın öyle bir şey yapma dedi. kendisi bir zamanlar bankada çalışıyormuş eşi oğlu olunca işini bıraktırmış(bu lafa çok gıcık oluyorum ya eşi bıraktırmışşşş:eek:klava::eek:klava:) neyse gel zaman git zaman yıllar geçmiş kocasını bi kazada kaybetmiş.maddi sıkıntılarla oğlunu okutmuş.oğlu şimdi amerikada doğru dürüst aramıyo bile diyo.arada bi para gönderirmiş ne kadar zor birinin eline bakmak onun için asla işini falan bırakayım deme.hem akşama evde olursun kızınla ilgilenmezsin ama çalışırsın akşam gelir kızınla 2 saat ilgilenirsin işte budur olay demişti herşey senin elinde demişti. ve hak veriyorum kendfisine yarınların bize neler getireceğini bilemeyiz ....herkese mutlu yarınlar dileğimle...a.s.

sadece hafta ıcı sabah 9 aksam 5 arası evıme yakın mesafede calısıyorum
ve gunde ıkı kere olmak uzere toplam 2,5 saat ıs saatınde oglumun yanına gıdıyorum
evet belkı calısmasam da ıdare ederız ama annem calısma hayatımı asla bırakmamam ıcın sureklı motıve edıyor benı
ama annem degıl de bakıcı bakacak olsaydı ve gun ıcınde ıstedıgım an cocugumu goremeseydım kesınlıkle ıs hayatıma ara verırdım
cunku cocugun en onemlı donemlerınde bence anne terbıyesı gerekıyor
evet calısan bayanın evde durması cok zor
ama herkesın oncelıklerı ve beklentılerı gorecelıdır
eger evde oturman sana ve cocuguna daha cok zarar verecekse esınle konus ve calıs derım
eksı ve artılarını ıyı muhasebe etmek lazım en ıyısını yıne sen bılırsın

herkesin hayatı ,hayata bakış açısı farklıdır..
hayatın ,ailen ve çocuğun hakkındaki artıları eksileri en iyi sen bilirsin...
bizimkisi dışarıdan gazel okumak lur..aynı durumda ben olsam eşim dahi olsa kimsenin eline bakmam..
beni annem ve babam elimde bi mesleğim olsun diye okuttu..ayrıca bende çalışan bir annenin çocuğuydum ve annemi çalışıyor diye hiç suçlamadım..çalışan anne daha sosyal daha mutlu ve çocuğuyla daha kaliteli zaman geçiren annedir bence...
kayınvalide sorunu bizdede var...2 saatllik mesafede oturuyor..bizde kalmaya ve torununa bakmaya can atıyor..hafta sonları evine gidecek..ben ise bi istiyorum bi istemiyorum..yani kafam karışık bu konuda..eşim ise annesinin bu fedakarlığının!!!bizim için bulunmaz fırsat olduğunu düşünüyor..anlaşabilirmiyiz acaba falan diye konuşmalar yapınca aacaip sinirleniyor..bakıcı kelimesini ağzıma bile aldırmıyor..

X