İsim, Mavi?

Mvikdn

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2021
4.645
6.840
38
Merhaba arkadaşlar, Allah nasip ederse kızım olacak Ben ismini mavi koymak istiyorum.Bazilari çok beğeniyor bazıları gereksiz yorumlar yapıyor.Yorumlar çok önemli değil ama ileride ilkokulda falan sorun olur mu diye korkuyorum.Hos günlerdir isim forumlarında bakiyorum cok degisik isimler var şu an ,çocuğumun ismi Mavi olduğunda bence pekte garip durmayacak

Merhaba arkadaşlar, Allah nasip ederse kızım olacak Ben ismini mavi koymak istiyorum.Bazilari çok beğeniyor bazıları gereksiz yorumlar yapıyor.Yorumlar çok önemli değil ama ileride ilkokulda falan sorun olur mu diye korkuyorum.Hos günlerdir isim forumlarında bakiyorum cok degisik isimler var şu an ,çocuğumun ismi Mavi olduğunda bence pekte garip durmayacak
Yani sonuçta ay adı koyan var, mevsim adı koyan var, cicek adi koyan var, herkes ne isterse koyuyor. İcinize siniyorsa kimin ne dediğini umursamayin. Bence cok guzel bir isim

Yani sonuçta ay adı koyan var, mevsim adı koyan var, cicek adi koyan var, herkes ne isterse koyuyor. İcinize siniyorsa kimin ne dediğini umursamayin. Bence cok guzel bir isim
Ben de diyorum cok değişik şeyler koyanlar var ,Mavi neden kötü olsun ,benim amacım farklı ve cins bir isim olsun değil zaten ,tamamen ismin bana verdiği duygu.Ama ilkokulda ozellikle cocuklar cok acımasız oluyor ,ilk çocuğumun hic dalga geçilecek bir ismi olmamasina rağmen soyadını kullanarak saçma sapan üzüyorlar yavrumu o yüzden korkuyorum galiba.Boyle bir durumun önüne geçmek için önüne klasik bir isim mi eklesem diyorum ,hem uygun bir isim bulamıyorum hem de 2 isim sevmiyorum

Bence cok güzel.

Huzur, dinginlik, ferahlik cagrisimi yapiyor.

Biz isim belirledik. Belirmemis olsaydik bunu bi degerlendirirdim.

Bence de güzel neden dalga geçsinler. 🤗 Abidk gubidik isimler duyuyorum, Mavi gerçekten güzel bir isim olur.

İlk okulda dalga geçileceğinden eminim. Bizim gibi düşünmüyorlar. Ben pek sevmiyorum böyle anlamsız isimleri ama oturup da dalga geçecek değilim tabi ki

İlk okulda dalga geçileceğinden eminim. Bizim gibi düşünmüyorlar. Ben pek sevmiyorum böyle anlamsız isimleri ama oturup da dalga geçecek değilim tabi ki
Mavi nin anlamsız olduğunu mu düşünüyorsunuz?Bence cok anlamlı ve duygu yüklü, su an konan isimlerin yüzde 80 i maviden daha anlamsız bence.Ama tercih meselesi tabi,ben de bu yüzden fikir almak için konu açtım

Bence güzel bende olsam koyardım

Mavi nin anlamsız olduğunu mu düşünüyorsunuz?Bence cok anlamlı ve duygu yüklü, su an konan isimlerin yüzde 80 i maviden daha anlamsız bence.Ama tercih meselesi tabi,ben de bu yüzden fikir almak için konu açtım
Yani bende çağrıştırdığı şeyden hariç tam olarak isim anlamı önemli benim için. Bilmiyorum. Mesela siz böyle deyince ‘beyazı’ da bana çok güzel geldi. Ama konulur mu emin değilim
Bu tür isimler bana marjinal geliyor ama anlam konusunda biraz hassas olduğundan ötürü sanırım. Sağlıkla gelsin bebeğiniz 🌸

Kizlara isim kolay sanıyordum, çok zormuş😔

Oktarozge isimli bir instagram bloggerı ve youtuber bir anne var. Dunyalar tatlısı Mavi adında bir kizi var. Bence harika bir isim. Huzur veriyor insana.

X