İşe başlayacak olanlardan yardım...

Gxuxlter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
96
1
46
Selamlar.
Benim bebeğim 2,5 aylık ve ben Şubat başı çalışmaya başlayacağım. Şuan sadece anne sütü veriyorum ve böyle devam etmesini istiyorum. İşe başlayan anneler bebeklerini beslemek, sütünü saklamak, sakladığı sütleri kullanmak ve bu tempoyu tutturmak konusunda nasıl bir yöntem kullanıyorlar yada bu konuda bildikleriniz, tecrübe ve tavsiyeleriniz neler benimle paylaşırmısınız acaba.
Şimdiden teşekkür ederim.
:uhm:

bu başlık iyi olmuş bende şubat sonu başlıyorum ama şimdiden panik haldeyim ne yapacağım diye

Evet. Bir çok çalışan annenin düşüncelerinde eminimki şu an bu var, en önemlisi de ben bebeğimi bırakmayı hiç istemiyorum ama çalışmakta istiyorum !!! Çok çelişkiliyim :KK43:

canım benimde derdim aynı 17 şubatta göreve başlamam lazım ama 40 gün rapor almaya çalışacağım20+20 o zaman 30 martta başlayacağım derin dondurucuda sütümüzü 3 aya kadar saklıyabiliyoruz o yüzden şubattan itibaren yavaş yavaş sağıp saklamayı düşünüyorum süt saklama poşeti alacağım eğer rapor almayacaksan yavaş yavaş başlamanlazım süt saklamaya üstüne tarih yaz ki ilk sağdığından başlayarak verirsin inan bende hiç yavrumu bırakmak istemiyorum daha bakıcısını bile ayarlayamadım

bende şubat 18 de başlayacam ama ben heyet raporu alacam..üstüne yıllık izinlerim var onlara kullanacam.bebeğimi bırakmayı hiç istemiyor.keşke izinlerimiz daha uzun olsaydı... sende biraz daha uzatabilirsin rapor falan al...1 gün 1 gündürrrr.bebişlerimize değer :)))

ben de haftaya başlıyorum çalışmaya benim oğlum da sadece anne sütü alıyor. Doktordan öğrendiğim kadarıyla 3 saatte bir 50-100 cc arası süt içmesi gerekiyormuş. Süt saklama poşetleri çok pahalıya geliyor o yüzden ben avent via süt ve mama saklama kabı aldım sağıp onlarda saklıyorum , işyerinde de sağıp o kaplara koyacağım. gerçekten çok zor olucak bırakıp gitmek :KK43:(

Ben de 23 şubatta işe başlayacağım. 15 günlük de olsa rapor almak istiyorum eğer bunu yapamazsam mecbur başlayacağım. Süt konusunu ben de çok düşündüm hatta şimdiden çalışmaya başladım. Her gün 100 cc çıkarıp biriktiriyorum. Medela süt sağma poşetlerinden aldım. Yedekleri bununla saklıyorum. İŞ yerinde saklamak için de Avent in süt saklama kaplarından alacağım. Bensiz günde 3-4 öğün gecirecek. En az 300 cc süt sağmam lazım yani. Elimden geleni yapacağıma ama yetmezse artık mecburen bir öpün mamayla geçirmek zorunda kalacağız çünkü ne yazık ki süt sağma pompası kızımın emdiğinden daha az çıkarıyor. Hiçbir makine onların emdiği etkiyi yapamaz. En azından 5 ayı anne sütüyle tamamlamak istiyorum. Umarım bunu başarabilirim... Size de tavsiyem şimdiden yedeklemeye başlamanız.

X