İş yerinde dışlanıyorum

Strangerthings0

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2018
509
55
4 aydır yemek sektöründe çalışıyorum.Arkadaşlarım var fakat eskisi kadar samimi değiliz çünkü yeni gelenlerle daha iyi anlaşıyplar ve seviyorlar bende kıskanıyorum.Zaten çalışanlar bilir tam dedikodu kaos yeri.geçen gün yardım etmicem dedim diye nankör olduğumu söyleyip hepsi üstüme geldi ve şuan birisiyle hala aram bozuk.onla aram bozuk olmasına rağmen genede onu savundular arkadaş dediklerim yani görmezden geliniyorum zoruma gidiyor 11 saat işteyim tüm günüm onlarla geçiyor.işten çıkmalımıyım sizce? Zaten yokluğum koymaz çok

Başka bir yerde iş bulacağınızı düşünüyorsanız mutlu olmadığınız bir ortamda elbette durmayın

İşe arkadaş edinmek için değil çalışmak için gidilir.
Mesafeni koy,işini yap.

Bı taraftan iş arayın buldugunuzda ayrilirsiniz iş yerinde dışlanma,sorun yaşama maalesef işten ayrilmayla sonuçlanıyor ama tatlıya bağlarsanız da çok samimi olmayın.

Yanlış anlamayın sizi tanımam etmem ama hepsi bir olup bir tek sizi disliyorsa biraz sapkanizi önünüze koyun hepsi kötü olamaz ya belki bir hareketinix yada lafinizdan sonra oldu bu olay bence olgunluk gösterin konuşun hepsiyle iş sarpa sarmadan stresli bir donemimdi yanlış anlasildiysam kusura bakmayın siz benim arkadaşımsiniz uzak kalmsk beni üzüyor diyin en azından kendinizi artık dışlanmış hissetmezsiniz onlarda çocuk değilse bu olgunlugunuza güzel bir karşılık verirler siz bence yeni gelenlerke samimi oldukları için trip boyutunu çok abartmış siniz gıcık almışlar gibi

Boyle olaylar genelde lise caglarindan kopamamis kisilerde oluyor. Yetiskinsiniz is hayatinizda arkadas tartismasi yasiyorsaniz kendi duygu dunyanizi gozden gecirmenizi oneririm. Isyerine tasimayin duygularinizi hic profesyonel degil.

Bi iş için yardım etmicem kimse bana etmedi dedim ondan sonra yok nankörsün vs özür diledim de geçmedi

Boyle olaylar genelde lise caglarindan kopamamis kisilerde oluyor. Yetiskinsiniz is hayatinizda arkadas tartismasi yasiyorsaniz kendi duygu dunyanizi gozden gecirmenizi oneririm. Isyerine tasimayin duygularinizi hic profesyonel degil.
Haklısınız bazen zorlanıyorum tek arkadaşım onlar

İş yerlerinde, gruplarda, topluluklarda birini dışlamak, gruplaşmak olağan şeylerdir. Her yerde var ve olacak. Birinden çıksanız diğerinde gene başınıza gelebilir. Garantisi yok.

Tartışmalarda ne kadar haklı taraf da olsanız, aranızı düzeltmeye bakın. Ufak bir jest yapın, çay ısmarlayın, ya da elinizle Türk kahvesi yapın, götürün ve geçen haftalarda biraz özel sorunlarınız olduğu için gergin olduğunuzu ve bunu onlara yansıtmış olabileceğinizi, yanlış anlaşıldığınızı, aranızı düzeltmek istedğinizi söyleyin. Ortamı yumuşatın ve etliye sütlüye pek karışmayın. 11 saat çalışılan bir iş yerinde yapayalnız kalmak mı, vakit geçirebilecek kadar sohbet edebilmek mi? İkisinden birini seçeceksiniz.

Zaten artık çıkmayı düşünüyorum yenilsrle daha yakınlar zoruma gidiyor

görmezden gelin
bir süre sonra onların zoruna gitmeye başlar
hem orası sohbet kafesi değil ,işyeri, çalışmak için gidilen yer yani, buna odaklanın ,işinizi yapın ,geçin.
ben işyerinde herkesle konuşurum ama bir kaç kişi dışında samimi olmam
işyerinden sağlam arkadaşlık çıkacağını düşünmeyenlerdenim
arkdaşlıklarımı iş dışı çevremden kurarım hep
bu konuda da hiç yanılmadım
iş yeri arkdaşlıkları hep hüsran,dedkodu ve kavga ile bitiyor
ne gerek var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…