iş yerinde bize kötü davranan kişiler için hangi dua okunmalı

bennetton

Guru
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012
229
118
Merhabalar iş yerimde çok art niyetli ve dedikoducu insan çok onların şerrinden korunmak için hangi duayı okumalıyım.

Sadece işini yap çık merhaba de arada hatır sor iki gülğmse yeter. Asla dedikodu yapma üstüne katarak başkasına yetiştirirler. Asla kimsenin tarafında olma nötr tarafsız olan ol. İşine odaklan işini hatasız yapmaya çalış zaten mesai doluyo çıkıyosunn. Sosyal hayatına odaklan işten çıkınca akşam ne yapacağınıi planla haftasınunu planla. Böylece işte zaman daha hızlı grçiyo. Ne iş yapoyosun bilmiuoeum ama kitap oku film izle boşıklarda. Heeee hep susup kenarda oturma tabiki. Sosyal konularda sadcee konış insnalarla. Aaaa evet o filni bende izledim şuraya bende gittim gibi şeyler. Sakın birinin gözüne giricem diye diğer arkadaşlarının eksik yada kusurlarını buldum hadi söyliyim gözde oliyim deme. Yarın çünkü sanada aynısı yapılır.

boşluğum çok oluyor zaten .milletle dedikodu yapıp günaha girmektense kitap film daha iyi.sanki birileri bir araya gelince atomu parçlaıyor hep dedikodu.Rabbim korusun şerlerinden

23 yıldır aktif iş hayatındayım neler gördüm neler, gereksiz konulara müdahil olmayarak işlerime odaklandım. Gün içinde fırsatım oldukça buradaki dua topiklerinden okumalar alıyorum ve zamanımı o şekilde değerlendiriyorum.

Günlük okuduğum birkaç tesbihati yazayım

La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim

Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr

Hasbunallahu ve ni’me’l-vekîl ni’mel mevla ve ni’men nâsîr

La ilahe illa ente subhâneke inni Küntü Minezzalimin

Anlamlarına bakabilirsiniz selam ve dua ile

Ben genel olarak sabah akşam bunu okuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…