İş kadınlarına sesleniyorum! Uyku problemim var, uykusuzluk iş hayatını nasıl etkiliyor?

Çalışmaya ihtiyaç olsa gece bile işe gidersiniz. İnsanın hedefleri olmalı bence denemeden bazı şeyleri kabul eden insanlar bana güçsüz geliyor. İki ay önce doğumuna bir hafta kalana kadar özel dersler veren etüt anlatan bir öğretmendim bebeğim için para kazanmak için hatta şöyle diyeyim işi bıraktıktan 3 gün sonra doğum yaptım uykusuz işe gittim çoookk aşırı yoruldum ama hedeflerim için yapmalıydım yanı durum şu insanın bir hedefi bir amacı olmalı gerisi zor

Uyku terapisine gidin. İlaç isteyin. Benim kv ilaçla uyuyor mesela.

Bebeğim doğduktan bir süre sonra işe başlayıp, gece defalarca uyanmış ve işe gelmiş hallerimi düşününce bu da dert mi diyorum?
Çalışmamak için bahane bence bu. Zira insanlar az uyumaya bile alışıyorlar.

Kızlar bende aynı düşünüyordum ayrıca 11 aylık bebeğim var. İşe başlayalı 1 ay oldu. Normalde yatakta 3 saat dönerim ben. kafamda konu konuyu açıyor uyuyamıyordum :KK70: ama şimdi 11 de çoktan bayılmış oluyorum. hatta diyorum ki ev işi yapayım çocuk uyuduktan sonra 1 e kadar falan diyorum ama yok gözlerimde cüceler oturuyor. hop yataktayım. beş dakka bile sürmüyor. hiç korkmayın.

bekarken ne cok uyurdum işten eve gidince
aksam 6 da evde olurdum 8 e kadar annem yemeklerı hazırlayana kadar mis gibi uyurdum

haftasonları kahvaltı ederdik annemle 11-12 gibi
ben öğlen 2 den aksam 5 e kadar birdaha uyurdum:KK70:

Şimdi evliyim aksam eve gidince yatak odası yerine direkt mutfaga gecıyorum
bekarkenki uyumalarımı öyle özledim ki
uyuyabildiğin kadar uyu bu yüzden :KK70:
ayy bende bekarken öleydim uyumayi çok özledim evlendim çocuk var. uykusuzluk çekiyorumm..

Geceleri arada uykuya dalmakta güçlük çekiyorum. Bu yüzden işe başlama fobisi oluştu. Korkuyorum işe girdiğimde gece uyayamadığımda ertesi gün uykusuzluktan işime odaklanamıcam diye. O yüzden başvuru yapmıyorum hep erteliyorum. Gece uykusuzluk iş hayatını etkiliyor mu gerçekten yoksa kısır bir kehanette miyim tecrübeleriniz beni cesaretlendirecektir!??

Ben çalışıyorum ve dediğiniz sorunu yaşıyordum ama şöyle aştım belki size de fikir olur; gün içinde yürüyüş spor yaparak bedenimi yoruyorum, gece erken uykum geliyor erken kalkıyorum, haftasonu ise yine erken kalkıyorum, geç kalkınca uykun düzenim bozuluyor. Bazen beyniniz yorgundur ama bedeniniz değildir ve uykuya dalamazsınız, spor yapmayı deneyin bence ya da mümkün olduğunca aktif olun gün içinde. Ben böyle yapmaya başladıktan sonra mışıl mışıl uyumaya başladım çok şükür.

Erken Yatarım erken Kalkarım

Bir Yumurtayı Sütle Çırparım

Kızarmış Ekmek Birazda Peynir

Aman Efendim Ne Güzel Yenir

İster Yaz Olsun İster Karakış

Sabah Olunca Karnım Doyunca

Çantam para karıyer:KK48: Dolunca

Giderim işe Ben Tıpış Tıpış

Geceleri arada uykuya dalmakta güçlük çekiyorum. Bu yüzden işe başlama fobisi oluştu. Korkuyorum işe girdiğimde gece uyayamadığımda ertesi gün uykusuzluktan işime odaklanamıcam diye. O yüzden başvuru yapmıyorum hep erteliyorum. Gece uykusuzluk iş hayatını etkiliyor mu gerçekten yoksa kısır bir kehanette miyim tecrübeleriniz beni cesaretlendirecektir!??

Birkaç gün erken kalktığın zaman vücudun kendini ona göre ayarlıyor.Bence işi ertelemeyin deneyin.Vücut erken kalka kalka alışıyor.

Bi gün iki gün uykusuz kalırsın
Sonra zaten erken uyur erken uyanır vücudun
Bunun için işe başvurmuyorum demek biraz garip olmuş :)

Erken Yatarım erken Kalkarım

Bir Yumurtayı Sütle Çırparım

Kızarmış Ekmek Birazda Peynir

Aman Efendim Ne Güzel Yenir

İster Yaz Olsun İster Karakış

Sabah Olunca Karnım Doyunca

Çantam para karıyer:KK48: Dolunca

Giderim işe Ben Tıpış Tıpış

Yaaa bu tekerlemeyi rahmetli dedem söylerdi bana :KK51: okuyunca duygulandım

Bence bunu bahane olarak kullanmayın. 4 saatlik uykuyla 7 derse girdiğim oluyor. Eve dönünce de uyumuyorum geceye kadar.. Çünkü gündüz asla ama asla uyuyamam. Kaldı ki uykucu biriyim ben bile uykusuz yapabiliyorsam herkes yapar.

uyumak için değil uyumamak için direnin.
ah gençlik ah..

5 senedir uykusuzluk çekiyorum.
kışın grip olduğu için nefes alamayan iki çocuğun arasında mekik dokuyup, illa ki hasta olup işe gelmek zorunda olduğum günler o kadar çok ki..

çalışılıyor. bir şey başınıza gelmeden dert etmeyin.
işe girin. uykusuz kalın. sonra uykusuz kalınca çalışmak zorunda kalın en fazla 1 hafta dayanırsınız..

kronik tembellik oluşmuş sizde.
paraya ihtiyacınız olsa nasıl kakarsınız sabahları. nasıl uyurdunuz geceleri görürdünüz.

Benim su an 5 aylik bebegim var ve geceleri kalkip emziriyorum, arti sabah is icin erken kalkiyorum 6.30 gibi. Bende uykuya duskundum ama su an inan ne kadar yorgun olsamda kafami ise verince yorgunlugumu bile unutuyorum. Bence isini sevip sevmemenle alakali olur. Isini severek yaparsan sorun olmaz. Ve tabiki calismayida sevmen lazim :KK66:

Beni cok etkilemiyor cocuklarla ugrasiyorum gece hep toplasan 5saat araliksiz uyumadim 3senedir ama işim cok yogun ve her sey yolunda ayrica evde de işim cok..bahane olmasin işe baslayin yorulup uyursunuz

Bence sizin çalişmaya niyetiniz yok bahane buluyorsunuz. Denwmeden nerden bileceksiniz kötü etkileneceginizi ?
Bir ay sabah erken kalkip işe gidince zaten erken uyumaya başlarsiniz yani büyütecek bir mesele degil bu
1 ay bile degil, insan aniden bi temponun icine düşünce 3 gunde erken uyumaya başlıyor : )

X