İş kadınlarına sesleniyorum! Uyku problemim var, uykusuzluk iş hayatını nasıl etkiliyor?

Trvatcat

Çok neşeli ama yalnızken düşünceli
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
27
9
34
Geceleri arada uykuya dalmakta güçlük çekiyorum. Bu yüzden işe başlama fobisi oluştu. Korkuyorum işe girdiğimde gece uyayamadığımda ertesi gün uykusuzluktan işime odaklanamıcam diye. O yüzden başvuru yapmıyorum hep erteliyorum. Gece uykusuzluk iş hayatını etkiliyor mu gerçekten yoksa kısır bir kehanette miyim tecrübeleriniz beni cesaretlendirecektir!??

Uykusuzluğu yenmek adına nefes egzersizleri var hiç denediniz mi ? Gözlemlediğim kadarıyla oldukça etkili .

İş hayatında da oldukça konsantrasyonu düşürüyor . Sanki böyle sanal bir dünyadaymışım da kendimi hayatı dışarıdan izliyormuşum gibi oluyorum uzun süre uyumadığım zaman .

TEKNİK NASIL UYGULANIYOR?
1- Dilinizi damağınıza değdirerek, üst ön dişlerinizin arkasına dayayın ve tüm egzersiz boyunca aynı pozisyonda tutun.
2- Ağzınızdan vızıltı sesi çıkararak soluk verin.
3- Ağzınızı kapatın ve 4 saniye boyunca burnunuzdan soluk alın.
4- 7 saniye boyunca nefesinizi tutun.
5- 8 saniye boyunca ağzınızdan vızıltı sesi çıkararak soluk verin.
6- Tekrar nefes alın ve tüm işlemleri 3 kere daha yaparak 4'e tamamlayın.

Ayy aynı ben yaa. Ben de geceleri uyuyamiyorum uyku tutmuyor açıp film falan izliyorum sabah da çok geç uyaniyorum bundan dolayı işe başlamayı erteler oldum. İse baslayinca napacam diye. Şimdi bı de ramazan girdi artık o geçsin öyle başlayım diyorum gelip burda millete yorum yapiyorum:halay:

Geceleri arada uykuya dalmakta güçlük çekiyorum. Bu yüzden işe başlama fobisi oluştu. Korkuyorum işe girdiğimde gece uyayamadığımda ertesi gün uykusuzluktan işime odaklanamıcam diye. O yüzden başvuru yapmıyorum hep erteliyorum. Gece uykusuzluk iş hayatını etkiliyor mu gerçekten yoksa kısır bir kehanette miyim tecrübeleriniz beni cesaretlendirecektir!??
Bence sizin çalişmaya niyetiniz yok bahane buluyorsunuz. Denwmeden nerden bileceksiniz kötü etkileneceginizi ?
Bir ay sabah erken kalkip işe gidince zaten erken uyumaya başlarsiniz yani büyütecek bir mesele degil bu

Uykusuzluğu yenmek adına nefes egzersizleri var hiç denediniz mi ? Gözlemlediğim kadarıyla oldukça etkili .

İş hayatında da oldukça konsantrasyonu düşürüyor . Sanki böyle sanal bir dünyadaymışım da kendimi hayatı dışarıdan izliyormuşum gibi oluyorum uzun süre uyumadığım zaman .

TEKNİK NASIL UYGULANIYOR?
1- Dilinizi damağınıza değdirerek, üst ön dişlerinizin arkasına dayayın ve tüm egzersiz boyunca aynı pozisyonda tutun.
2- Ağzınızdan vızıltı sesi çıkararak soluk verin.
3- Ağzınızı kapatın ve 4 saniye boyunca burnunuzdan soluk alın.
4- 7 saniye boyunca nefesinizi tutun.
5- 8 saniye boyunca ağzınızdan vızıltı sesi çıkararak soluk verin.
6- Tekrar nefes alın ve tüm işlemleri 3 kere daha yaparak 4'e tamamlayın.

Evet nefes egzersizi yapıyorum, böyle hatta hipnoz etkisi yapan meditasyonlar var, kitap okuyorum, hatta uyuyamazsan yataktan uzaklaşıp odağını değiştirme teknikleri var gerçekten işe yarıyor, benim sorum daha farklı aslında. Sorun şu ki eğer ki gerçekten o gece uyuyamadım ne yapsam da, olabilir uyuyamayabilirim o sorun değil, benim korkum ertesi gün işe gidince öyle malak gibi boş boş etrafa mı bakacam yorgunluktan ve bu patronun gözüne batmayacak mı? Bu yüzden korkuyorum. Patrona da uykusuz kaldım eve gidip uyuyabilir miyim diye izin de alamam ama o gün de işte verimli olamam, bunlar gözümü korkutuyor, ya da ben mi abartıyorum

Size tanı kondu mu? Yoksa benim gibi şımarıklıktan akşam 5teki derse alarm kurup mu kalkıyorsunuz? Üniversite hayatım boyunca sabah ezanını duymadan uyumadım. Şimdi her sabah 6'da kalkıyorum. Bir işe başlayın seve seve kalkacaksınız.

Ayy aynı ben yaa. Ben de geceleri uyuyamiyorum uyku tutmuyor açıp film falan izliyorum sabah da çok geç uyaniyorum bundan dolayı işe başlamayı erteler oldum. İse baslayinca napacam diye. Şimdi bı de ramazan girdi artık o geçsin öyle başlayım diyorum gelip burda millete yorum yapiyorum:halay:
Sen de mi uzun bir ara verdin iş hayatına? Benim iki sene oldu neredeyse işe ara verdiğim. Şimdi şu evdeki rahatlığı özleyeceğim, iş hayatında zorlanacağım diye erteleye erteleye evde çürüyeceğim :KK70:

Etkilemez mi tabi ki etkiliyor uykusuzluk. Ama işe başlayınca belirli bir uyku düzeni oturtuyorsunuz. Bi de beni düşünün. İşe gitmek için 2,5 saat önce kalkıp 4 aylık bebeğimi emzirip altını değiştirip sonra anneme bırakıyorum ve bunu uykusuzken yapıyorum. Düzen oturtunca bu sorunlar ortadan kalkar merak etmeyin.
Daha öncesinde 6 da çıkıp evden 8 de işbaşı yapardım her akşam 10 da uyurdum. Böyle düzene giriyor

Uykusuz calisiyorum :KK14:
Ama bekarim. Evli ve cocuklu olsam hicbirseye yetisemezdim sanirim :KK70:
İs cikisi uyuyacagim mesela ..

Bence sizin çalişmaya niyetiniz yok bahane buluyorsunuz. Denwmeden nerden bileceksiniz kötü etkileneceginizi ?
Bir ay sabah erken kalkip işe gidince zaten erken uyumaya başlarsiniz yani büyütecek bir mesele degil bu

bana da öyle geldi valla sabah 5 de kalkınca paşa paşa akşam 12de uyuyor insan

Ben
Sen de mi uzun bir ara verdin iş hayatına? Benim iki sene oldu neredeyse işe ara verdiğim. Şimdi şu evdeki rahatlığı özleyeceğim, iş hayatında zorlanacağım diye erteleye erteleye evde çürüyeceğim :KK70:
Benim de bir sene oldu. Cidden bu ev rahatlığına alışınca insanın calisasi hiç gelmiyor. Ben de evde çürüyeceğim diye korkuyorum ama evde rahat oluyor:halay:

Canım çalışmak istemiyor deseniz daha mantıklı olurdu.
Bir gün uykusuz olursunuz, 2 gün geçer, sonra nasılsa düzene girer. Yorulunca erkenden uyursunuz.

Valla ben de zar zor uyanıyorum hiç de alışamadım ama 6 senedir sabahları kalkıp işe gidiyorum
Sabah geç gitme lüksü var da ben mi bilmiyorum :işsiz:

çalışıyorum
1,5 yaşinda bebe sahibim...
ama uykusuzluk bence demir eksikliğinden kaynaklaniyor.
bende demirimin kapasitesi 0.
eve geliyorum
yemek yap
bebeyle ilgilen.
uykum çok geliyo ya.
10 da yatiş
bebeyi kocaya birak o uyutuyo. bebem de 10 da uyuyo.
ya ben çok yoruluyorummmmmm:KK43:

bu zihniyette bekleseydım 15 senedir aralıksız calısıyor olmazdım
her sabah sürüne sürüne işe geliyorum resmen
ve zor ayılıyorum

Evet nefes egzersizi yapıyorum, böyle hatta hipnoz etkisi yapan meditasyonlar var, kitap okuyorum, hatta uyuyamazsan yataktan uzaklaşıp odağını değiştirme teknikleri var gerçekten işe yarıyor, benim sorum daha farklı aslında. Sorun şu ki eğer ki gerçekten o gece uyuyamadım ne yapsam da, olabilir uyuyamayabilirim o sorun değil, benim korkum ertesi gün işe gidince öyle malak gibi boş boş etrafa mı bakacam yorgunluktan ve bu patronun gözüne batmayacak mı? Bu yüzden korkuyorum. Patrona da uykusuz kaldım eve gidip uyuyabilir miyim diye izin de alamam ama o gün de işte verimli olamam, bunlar gözümü korkutuyor, ya da ben mi abartıyorum
Abartıyorsun tabii ki..... bu sorunun hayatını etkilemesine izin mi vereceksin Allah aşkına....
Uykusuz işte çalışmak zor ama çok da dert edilecek, bunun için çalışmaktan vazgeçmeye sebep bi şey değil.
Çalış bence, çalışmak güzeldir...

Uykusuz calisiyorum :KK14:
Ama bekarim. Evli ve cocuklu olsam hicbirseye yetisemezdim sanirim :KK70:
İs cikisi uyuyacagim mesela ..
bekarken ne cok uyurdum işten eve gidince
aksam 6 da evde olurdum 8 e kadar annem yemeklerı hazırlayana kadar mis gibi uyurdum

haftasonları kahvaltı ederdik annemle 11-12 gibi
ben öğlen 2 den aksam 5 e kadar birdaha uyurdum:KK70:

Şimdi evliyim aksam eve gidince yatak odası yerine direkt mutfaga gecıyorum
bekarkenki uyumalarımı öyle özledim ki
uyuyabildiğin kadar uyu bu yüzden :KK70:

X