İNÜLİN DİRENCİM VAR KİLO VEREMİYORUM BENİM GİBİ OLUP KİLO VEREN VAR MI?

qserpo

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2016
238
301
46
Merhabalar,

Bende insülin direnci yüksekliği olduğu için hızlı kilo alıyorum ama verirken zorlanıyorum. Benim gibi olup kilo verebilen arkadaşlar var ise yardımlarınız benim için önemlidir.

tşk

Merhaba :) Benim de insülin direncim var malesef Bir hafta gibi bi süre diyet yaptım. Diyetisyenimin verdiği listenin biraz dışına çıktım fakat olumlu yönde oldu yani yeme imkanım varken yemediğim şeyler oldu ama sık ve az yediğim için şeker isteği tatlıya sarılma gibi bir durumum olmadı. Tartım yoktu malesef ama belirgin bir şekilde midemin indiğini hissedebiliyordum. Ayrıca insülin direnci olanlar kilo veremez diye bir şey yok sadece biraz zor oluyor :) Ama amacımız belliyse önümüze bahaneler sunmanın anlamı yok değil mi ? Bu çeşit bahaneler sunarak kendi sağlığımız ve mutluluğumuza ulaşmayı zorlaştırıyoruz. Tabii ki zorlanacağız belki biraz daha fazla olacak ama ne demişler; hiç bir zafere çiçekli yollardan gidilmez :) moralini dinç tut, olumlu düşün, olumlu yaşa Birden ben de motive oldum ayol

Gunaydın,

Vallah sağolun motive ettiniz beni. Eksik olmayın dediklerinizi uyguluycam. Hiç birşey ertelemeye gelmez.

Ayrıca hareketli yaşam insülin direncini kırmana yardımcı olur diye okumuştum. Doğru mu bilmiyorum ama ne kaybederiz ki? Sadece biraz daha fazla hareket

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…