İNSÜLİN DİRENCİ

umarım hamile kalırsın canım. Ben de bebek düşünüyorum hatta çok istiyorum ama şuan evli değilim evleneceğim. Annem de doğum kontrol hapı kullandığım için çocuk sahibi olamayacağımı düşünüyor zaten sorun yaşadığım için çocuk artacağıma çok emin. merak ediyorum da çocuk yapabilecek miyim 🤣 şimdiye kadar doğum kontrol hapı kullanıyorum ama antidepresan kullandığım için etkisini yitirdiğini söylüyorlar. başka türlü korunmuyorum geri çekilme harici hiç hamile kalmadım daha. bazen bana da geliyo ben kesin hamile kalamayacağım düşüncesi
Her şey nasip işi ya kimi hiç korunmuyor hamile kalamıyo kimi hap bile içse hemen hamile kalıyo

Her şey nasip işi ya kimi hiç korunmuyor hamile kalamıyo kimi hap bile içse hemen hamile kalıyo
evet gerçekten öyle benim annem kendi deyimi ile çok kolay hamile kalan birisi ama bebekleri rahminde tutunmuyor. ben şey suydum ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer bebek oluşmuşsa bile eğer uygun değilse atılıyormuş illa düşük olmasına gerek yokmuş yani. belki doğru değildir bilmiyorum. Yani şuan senin bedenini ona hazırlamaya çalışman lazım zaten şeker çok sıkıntı malesef. biraz diyet yapmayı dene sonrasına bakarsın başka bir çareye. hamilelik için vitaminler var folik asit vs onları kullan.

Bende öyle yapıyorum ara öğünlerde meyve veya ceviz yoğurt vs yiyorum ben dikkat edersem şekerin düşüceğini biliyodum çevremdeki çoğu kişinin iki haftadaşekeri düzeldi ama insülin değerim düşermi ondan emin olamıyodum herkes direnç çok inatçı diyor korkuyodum
youtube da proftan dinledim degil insulin direnci dort dortluk seker hastaligi bile gecer dedi aslinda.esas olan ara ogun yememek surekli oynama yapiyor indeksi dusuk bile olsa ama merak etmeyin duzelir

youtube da proftan dinledim degil insulin direnci dort dortluk seker hastaligi bile gecer dedi aslinda.esas olan ara ogun yememek surekli oynama yapiyor indeksi dusuk bile olsa ama merak etmeyin duzelir
Ara öğün olarak ceviz badem yoğurt yiyorum bunlarıdamı yememeliyim ki

Merhaba arkadaşlar 2 ay önce insülin direncim olduğunu öğrendim. Glukoz 97 insülin direncim 2,99du iki ay boyunca metformin kullandım şu an düşeceği yerde yükseldi 4,9 oldu. Beslenmeme dilkat etmedim ve son zamanlarda yumurta kalitemin artması için incir yiyordum sanırım o etkiledi. İnsülin direnci kırılır mı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
Degerleriniz ilac kullanack kadr deildi bnce drum 3-3.5 dan sonra kullanilir dedi zten normal glukozda 105 veya 110 sinir yani kullanmaya gerek vrmiydi bilemedm sdce diyet verebilirdi ayrica ilac size yaramamis olablr. Bnm seker 100 insulin 3,5-4 du iki ay ilac kllanmstm duzelmisti smdi yine kllaniorm cnku sonrdan dikkt etmedigimden yine cikti ve dustu yine
Glifor en iisi ozellikle hamilelik dusundugunde glifor veriyor bnm gittigim drlr

Ara öğün olarak ceviz badem yoğurt yiyorum bunlarıdamoyememeliyim ki
Degerleriniz ilac kullanack kadr deildi bnce drum 3-3.5 dan sonra kullanilir dedi zten normal glukozda 105 veya 110 sinir yani kullanmaya gerek vrmiydi bilemedm sdce diyet verebilirdi ayrica ilac size yaramamis olablr. Bnm seker 100 insulin 3,5-4 du iki ay ilac kllanmstm duzelmisti smdi yine kllaniorm cnku sonrdan dikkt etmedigimden yine cikti ve dustu yine
Glifor en iisi ozellikle hamilelik dusundugunde glifor veriyor bnm gittigim drlr
Ben ilaçtan ziyade kendime bağlıyorum çünkü kilo vermem gerektiğini ve bu besinleri tüketmemem gerektiğini bilmiyordum düşünsenize her gün kola ve ekmek tüketiyorum + incir kürü bence komaya bile girmemem şansmış😂 suçu kendimde arıyorum yani bir ay sonra tekrar gidicem bakalım ne değişecek ben sadece direnç kırılmazsa diye korkuyordum

Glifor en iisi ozellikle hamilelik dusundugunde glifor veriyor bnm gittigim drl2 doktora gittim birisi yumurta tembelliğim olduğunu diğeri ise pcos olduğumu söyledi anlamadığım usg da gayet iyisin hormon bakalım dedi hormondan sonra pco dedi yani lh fsh da normal adetlerimde çok düzenli nasıl pco oluyorum anlamıyorum

Ara öğün olarak ceviz badem yoğurt yiyorum bunlarıdamoyememeliyim ki

Ben ilaçtan ziyade kendime bağlıyorum çünkü kilo vermem gerektiğini ve bu besinleri tüketmemem gerektiğini bilmiyordum düşünsenize her gün kola ve ekmek tüketiyorum + incir kürü bence komaya bile girmemem şansmış😂 suçu kendimde arıyorum yani bir ay sonra tekrar gidicem bakalım ne değişecek ben sadece direnç kırılmazsa diye korkuyordum
Kirilir ben tbi dikktte etmiştim suan etmiyorum ama edecem bubara karisik gnlerdeym braz sonra duzen kurcm ozmn direnc kiriliyor zaten suan seker hastaligimz degil yatkinligimiz var bnm ozmn tokluk sekerim 200 e bile cikiordu o kirildi seninkimj kirilmick :)

Kirilir ben tbi dikktte etmiştim suan etmiyorum ama edecem bubara karisik gnlerdeym braz sonra duzen kurcm ozmn direnc kiriliyor zaten suan seker hastaligimz degil yatkinligimiz var bnm ozmn tokluk sekerim 200 e bile cikiordu o kirildi seninkimj kirilmick :)insülin direnci yumurta tembelliği yapıyor mu peki biliyomusunuz acaba kırılırsa cocugum olur mu

Şu an insülin direnciniz kaç yani dikkat ettiğinizde kaça düşmüştü

Şu an insülin direnciniz kaç yani dikkat ettiğinizde kaça düşmüştü
Suan bilmiyorum cnku bnm sdce tokluk sekerim vr aclik 107 cikmisti sinir 110 du ve ilaca basladm yine
Ama bnm onceden aclik 88-97 arasi cikiyordu sonra bir dr tokluga bakalm dedi orda 150 cikti sonra seker yuklemesi yaptirdim baska zaman ordada 200 cikti ozmn ilaca basladm dikktte ettm braz dustu ama uzerinden sene gecti dikkt etmedm hic smdi bu alemdyim daha ck yuksektir buyuk ihtimal toklugm hic bakmadm ilacla duser cnku sinirimin gecmesnden aliorm :)

Suan bilmiyorum cnku bnm sdce tokluk sekerim vr aclik 107 cikmisti sinir 110 du ve ilaca basladm yine
Ama bnm onceden aclik 88-97 arasi cikiyordu sonra bir dr tokluga bakalm dedi orda 150 cikti sonra seker yuklemesi yaptirdim baska zaman ordada 200 cikti ozmn ilaca basladm dikktte ettm braz dustu ama uzerinden sene gecti dikkt etmedm hic smdi bu alemdyim daha ck yuksektir buyuk ihtimal toklugm hic bakmadm ilacla duser cnku sinirimin gecmesnden aliorm :)
Bugün tahlil verdim açlık kan şekerim 83 insülin 8 dirençte 1,83 e düşmüş direnç resmen kırıldı ama amh 0,38 çıktı çok düşük sanırım tüp bebek harici çocuğum olmayacak

Bugün tahlil verdim açlık kan şekerim 83 insülin 8 dirençte 1,83 e düşmüş direnç resmen kırıldı ama amh 0,38 çıktı çok düşük sanırım tüp bebek harici çocuğum olmayacak
Seker cok iyi cnm amh icinde instagramdan clife diye bir sayfa var oraya yazin ve ordaki paylasimlari okuyun derim macunla dusuk amh ile hamile kalanları okudum

Seker cok iyi cnm amh icinde instagramdan clife diye bir sayfa var oraya yazin ve ordaki paylasimlari okuyun derim macunla dusuk amh ile hamile kalanları okudum
E nabızda referans dışı gözükmüyor ama yinede düşük dimi değerim
4FC5165B-2E3E-4DF2-A958-9FDAA7E7B42D.png

E nabızda referans dışı gözükmüyor ama yinede düşük dimi değerimEki Görüntüle 3217303
Cnm internetten baktim dusuk amh diyor sizin sonuc icin. Doktorunuz soyle mutlaka birde dedgm gbi o macunu satan sayfaya bakin orda dusuk amhlilrin cock sahibi oldugu var. Cevremde kllananlarda var. Veya yumrta gelistirici ikaclar verior bazn drlr takip yapiyor o sekilde uc ay deneyin bence

Cnm internetten baktim dusuk amh diyor sizin sonuc icin. Doktorunuz soyle mutlaka birde dedgm gbi o macunu satan sayfaya bakin orda dusuk amhlilrin cock sahibi oldugu var. Cevremde kllananlarda var. Veya yumrta gelistirici ikaclar verior bazn drlr takip yapiyor o sekilde uc ay deneyin bence
Klomen + iğne olarak 6 ay denemeyi düşünüyorum olmazsa mecburen tüp bebek denicez

Klomen + iğne olarak 6 ay denemeyi düşünüyorum olmazsa mecburen tüp bebek denicez
Aynen cnm bencede fazlada beklemeye gerek yok. Rabbim insallah nasip eder tez vakitte saglikla. Bu isler cok zor bnde 8 senedir ugrasiorm. Rabbim selamet versin hepimize her nerde bekleyen varsa tez vakitte nasip etsin aminnn

X