'İnsülin Direnci' olan var mı

Çok sağol canım, teşekkür ederim. Hemen bakacağım o siteye.

Teşekkür ederim canım, soruna cevap vereyim.

Evet, 142 çıkan değer, ilk lokmayı yedim (ve yemeye devam ettim) o saatin 2. saatinde gidip kan verdim.

Ayrıca benim ilacım, 1000mg'lık. Dediğin gibi beni zayıflatmayı planlıyor. Diyetisyene gönderdi çünkü. Ben diyetisyene nasıl gideceğim bilmiyorum. Ya devlet hastanelerine bakacağım, ya da işe

girdiğim zaman özele gideceğim. Bu ilaca ilk başladığımda hemen diyetisyene gitmem gerekir mi, onu da soracağım doktoruma. Ayrıca senin midene dokundu mu bu ilaç?

İnan ben de çok şaşırdım. Anladım ki, (ve sizin yazılarınızı okuduktan sonra farkettim ki) tıp fakültelerinde koruyucu tedavi öğretilmiyor. (demek ki!)

Çok teşekkür ederim. İyi bir anlatım olmuş:)
Dahiliye uzmanım, gerekli görseydi endokrinoloji'ye gönderirdi herhalde. Çünkü gittiğim özel bir hastane, (ve çok köklü, iyi bir hastane) bunu göz ardı etmiş olamaz.
İlacı 3 ay kullanacağım, gerekli görürse o zaman gönderebilir.
Diyetisyene gönderdi ama o ayrı tabii. Diyetisyen için devlet hastanesine gidebilirim, var mı bildiğiniz bir uzman?

Ayrıca doktorum, b12 vitamini vermişti, ilaçla beraber kullanırsam bir sorun olmaz herhalde.

Benim gittiğim hastane, SSK ile anlaşmalı bir hastane olmadığı için ilacı ödemiyor SSK.

Tek başıma diyet ve spor yapamam ki
Yürüdüğüm zaman dizlerim ağrıyor. Dizimde başka bir problemim var

Yani şu an için ilacı kullanmaktan başka bir çare yok. Çünkü yeme problemim de var. Tatlı yeme isteği, bir kere yiyince bir daha yemek isteme gibi.
Durduramıyorum kendimi

insülin düzeyin mi burda 142 olan yoksa akş adı altında geçen açlık kan şekeri yada glükoz seviyen mi?

kızlar benim de insülin direncim olduğu ortaya çıktı.ama ben d.k.h olarak yazz kullanıyorum.bana glukofen verdi.yazz ile glukofeni beraber kullanmaya korkuyorum.dr bişey olmaz dedi ama ben tedirginim.var mı ikisini bir arada kullanmak durumunda olan?

Ben varım arkadaşım. Testlerde insülin direnci olduğu ortaya çıktı, bunun yanı sıra Yazz kullanıyorum. Polikistik over sendromu yüzünden. Yalnız insülin direnci için tedavi daha başlamadı, kortizol hormonunda da problemli sonuçlar çıktı, başka testler de istedi şu an onların sonucunu bekliyoruz. Benim durumum o zaman belli olacak.

Merhaba arkadaslar ben 3 yildan fazladir diyabetliyim.ilac tedavisiyle hersey normal giderken hamile kaldim ve insuline gectik.fakat vucudum direnc gostetiyormus.doktor humulin n ve humulin r seklinde iki ayri insulin verdi 3 gundur kullaniyorum ama hala yuksek.bi turlu sekerim dusmuyor.bebege bisey olacak diye cok korkuyorum bilgisi olan varsa yazabilir mi lutfen...

arkadaslar bende de var ünsilin direnci.boyun ve koltuk altı bölgemde renk koyulasması ve enine cizgiler var.spor ve diyet yapıyorum bide glifor kullanıyorum.bu direnci kırıp kilomu da korusam bu renk koyulasmaları fln gcer mi?? normalde tenim bembeyaz ama boyun ve koltuk altı bariz koyu renk ve cok rahasızımmmmmm

merhaba canım,
sana tavsiyem karbonhidratı hayatından çıkarmaya çalış.....kilo verirken ve spor yaparken......karbonhidrattan kasıt (beyaz şeker,un,nişasta)......
meyveden alacağın karbonhidrat doğal olacağı için canın istedikçe meyve ye canım ama ölçülü tabi....annemin bir sözü vardır önemli olan sağlığı korumak hastalık gelince savaşmak daha zor oluyor........bende aynı durumdayım....doktorum göbek oluşumumdan dolayı bunlara dikkat etmemi söyledi.....
tabi sabırlı olmamız gerekiyor......

canım konunun üzerinden biraz zaman geçmiş ama tecrübe etmiş biri olarak senin fikrini almak istedim.....bende göbek oluşumu var (103 cm) vede karbonhidrata düşkünlük.....daha önce başka sebeple gittiğim doktorum göbekğini erit demişti....ama ben bununla mücadele etmekte zorlanıyorum...sağlık ocağında açlık kan şekerine bakılıyormuş.....orada yaptırsam insülin direnci olup olmadığını öğrenebilir miyim?
bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim.......

bende yapılan açlık glukoz 63 çıktı .1-2 hafta sonra tekrar ölçüldü. 64 çıktı . sonra tekrar açlık şekeri,insülin direnci baktı. bu kez şeker 69, insülin direnci 23 çıktı. sınır 0-25 imiş. bana insülin direncin yüksek dedi.
doktorum glukojen testi yaptı 4 saat sürdü. yarım saatte bir kan alındı aç karnına yapıldı . bu testin yanında açlık şekeri, tsh, t3,t4,bakıldı.sonuçlar 1 hafta içinde çıkacak ..

merhaba bendede insülin direnci çıktı..spor ve diyet yapmama rağmen kilo veremedim artışa geçti hatta..ayrıca aşırı terleme yedikçe yeme doyma hissim yoktu doktora gittim dahiliyeye açlık kan şekeri ve tokluk normal insülin direnci bunlardan ayrı..sonuç metful adlı bir ilaç verdi sana kilo verdirelim önce dedi..kilom direk göbek bölgesindeydi..3 aydır kullanıyorum..daha yeni yeni kendime geldim düzene girdim..
şu an iyyim 5.5 kilo verdim..ani açlık tatlı isteği doymama hepsi ortadan kalktı şükür..ilk günlerde mide bulantısı çok çektim.. hayatımdan bezmiştim.

Arkadaşlar Merhaba ben 3 aydır ilaç kullanıyorum ama diyet yapmadığım için kilo vermedim. Ama daha sağlıklı beslendim ilacın bugün itibari ile bitti. Ben doktoruma gidemedim başka sehirdeyinm. Ilıca ara vermek sakincalimi tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi.

birşey sorucam akş 88 hba1c 5.3 tokluk şeker 120 dakika 157 ,140 geçmiycekmiş insülin hormonu açlık8.3 yaş 37 kilo68 değerlerim çokk mu kötü sizce metformin kullanıyorum cevaplarsdanız sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…