Instagram oluşturabileceği yeni hesapları da engelle durumundan kurtulma

Dslrsmv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
394
455
Merhaba
Aranızda mühendisler vs belki vardır bu işlerden anlayan diye yazıyorum.
İş yerinden bir arkadaşım öğle molasında internetinin tam çekmemesi gerekçesiyle benim telefonumdan instagrama girmek istedi, boşandığı eşini stalklamak için, psikolojik durumu da pek iyi değil ama sevdiğim bir arkadaşımdı, neyse verdim. Meğerse kendi hesabından engel yediği için bunu yapmış sonra itiraf etti. Eşiyle ekli değildim zaten ama ortak çevremiz çok, meğer amacı birini taklit edip tanıdım kişileri ekleyip hesap oluşturup hepsiyle takipleşmekmiş bi yarım saat net aldı telefonumu. En son çok rahatsız olduğum için istedim. Bu olay bir hafta önce filan oldu. Dün merak ettim bende eşini arattım baktım görünmüyor akşam arkadaşımla telefonda konuşurken dondurmuş heralde dediğimde itiraf etti. Eski eşi dahil bir sürü kişi engellemiş. Ve olan bana oldu başka kimlere istek attın diye sordum o kişilerin nerdeyse hiçbiri benim şahsi hesabımda dahi görünmüyor çok sinirlendim ve küstüm, özür diledi ağladı çok merak ettim dedi ama sonuç olarak olan bana oldu.
Sosyal medya işlerinden de pek anlayan biri değilim. O ara kendi hesabımdan çıkış yapmıştım benim hesabımla bunu yapmadığına eminim ama.
Sorun şu ki bir sürü kişi Şuan arattığımda benim hesabımda görünmüyor muhtemelen onu oluşturabileceği tüm hesapları engelle şeklinde engellemişler.
Bugün fake hesap açtım yine görünmüyorlar internetin ip adresini değiştirmeye çalıştım yok ne yaptıysam görünmüyor bu durumdan nasıl kurtulabilirim??
Şuan sanki ben birilerini fake hesaptan işletmişim gibi olacak biri beni aratıp bulamazsa.
Çözümü olan var mı?
Yeni Instagram da açıp denedim fayda etmedi.
Telefonumu da değiştiremem böyle saçma sapan bir olay için ama zaten kaygı bozukluğum var anksiyetesi yüksek biriyim bu durum dünden beri beni uyutmuyor

Görünmeleri için farklı bir cihazdan falan hesap açmanız gerekir artık sizin telefonunuzdan yüz hesap açsanız hiçbirinde görünmezler. Bilgisayarınızdan hesap açarsanız o zaman engelli olmazsınız ama bu durumda da eski hesabınızı kapatıp yeni hesapla devam etmeniz gerekir

Görünmeleri için farklı bir cihazdan falan hesap açmanız gerekir artık sizin telefonunuzdan yüz hesap açsanız hiçbirinde görünmezler. Bilgisayarınızdan hesap açarsanız o zaman engelli olmazsınız ama bu durumda da eski hesabınızı kapatıp yeni hesapla devam etmeniz gerekir
Peki o açtığım hesaba sonrasında kendi telefonumla girsem de aynı sorunla karşılaşmaz mıyım

Peki o açtığım hesaba sonrasında kendi telefonumla girsem de aynı sorunla karşılaşmaz mıyım
Hayır başka cihazdan açıldığı sürece sorun olmaz ama telefonunuzdaki başka bir hesap yeni baştan engellenirse o hesap da gider

zaten kaygı bozukluğum var anksiyetesi yüksek biriyim
Böyle biriyseniz telefonunuzu neden veriyorsunuz ki çok saçma. Arkadaşınız da şuursuzun teki ben olsam bir daha görüşmem. Ağlamışmış gitsin ötede ağlasın.

Telefondan açtığınız her hesap aynı şekilde engellenir. Bilgisayarda Instagram oturumunuz açıksa kapatın, başka bir tarayıcı üzerinden hesap açın sonra telefondan giriş yapmayı deneyin.

Ben şöyle biliyorum eğer engellediği hesap direkt sizinki değilse siz benzer hesap olarak engellendiyseniz o sizi arattığında arama kısmında siz çıkıyorsunuz o kişi de, o sizde çıkmıyor diye biliyorum

X