instagram durumuna ne tepki vermeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

denzozgur

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2012
38
-9
Arkadaşlar merhaba. Nişanlılık döneminden beri görümce ile ilgili üzüldüğüm birçok şey olmuştu. Daha sonra evlendikten itibaren bi karar alıp instagram hikayelerimi kapattım görümce vs akrabalar kapattım. Kimseye prim vermemek ve sakin yaşamak adına.. görümcemde sürekli hikaye kapatırdı özel bir şey olunca hiçbir zaman sorup tepki vermedim. Şimdi ben kapattıktan sonra hikayeleri bana gizli ama eşime açık.. amaç ne yani ve sessiz kalmaya devam edip kendimi bozmamalı mıyım? Fikir verirseniz sevinirim, teşekkür ederim.💐

senin kapattığını anlamışlar gıcık veriyorlar hiç sorup yüz göz olma benimde çok yakın yediğim içtiğim ayrı gitmeyen kuzenim işletme hesabının hikayelerinden beni engellemiş sormadım bile tırnak yapıyor oda bende gidiyorum ele yaptırıyorum tırnaklarımı umrumda değil göruyor soramiyorda

Kendini nasil bozacaksin misal ?
Bi bozsana..
İstedigine acar istedigine kapar..
Sen de kime istiyorsan acip kime istiyorsan kapat..
Cocuklar bile sosyal medyayi sizden daha bilincli kullaniyor artik.
Her halta derin manalar yuklemekten vazgecin derim.
Bu nasıl bi üslup bi bozsana derken ? Şurda bir şey danışmışım böyle mi yazmak gerekir

Birbirinizden hoşlanmamışsınız o size kapatmış siz ona. Daha iyi değil mi? Zaten sizde görüşmek, haberdar olmak istemiyorsunuz diye düşünüyorum.
Evet, yani sürekli yaptıklarımı koyup ne göze sokmak isterim ne de laf olmak isterim. Takmaya gerek yok öyleyse

senin kapattığını anlamışlar gıcık veriyorlar hiç sorup yüz göz olma benimde çok yakın yediğim içtiğim ayrı gitmeyen kuzenim işletme hesabının hikayelerinden beni engellemiş sormadım bile tırnak yapıyor oda bende gidiyorum ele yaptırıyorum tırnaklarımı umrumda değil göruyor soramiyorda
Teşekkür ederimm 💜

E sen yapınca normal onlar yapınca niye tepki veriyorsun yaa? Ben de bunu anlamıyorum.
Sen onları sevmediğinden,muhatap almak istemediğinden kapatmışsin. Ki iyi yapmışsın,ben akraba eklemiyorum bile.
Onlar da seni sevmediğinden, muhatap almak istemediğinden kapatmış. Kardeşlerini sevdiği için ona açık hikayeleri.
Ne var bunda?
Sen kendini bozarsan yüzde yüz haklı olarak karşı taraf da kendini bozar,senin başlattığını söyler. O zaman ne demeyi düşünürsün?

Görümceniz olsam mesela bana whatsap durumunu bana niye kapadın desen verecegim cevap sanane olurdu.
Sen kapatırken sorun yok, onlar kapatırken mi var :)
Ben genelde bi kapatma yaptım yani alınma olacak şekilde birine açık diğerine değil şeklinde yapmadım. Ama şuan eşime açık bana kapalı.

E sen yapınca normal onlar yapınca niye tepki veriyorsun yaa? Ben de bunu anlamıyorum.
Sen onları sevmediğinden,muhatap almak istemediğinden kapatmışsin. Ki iyi yapmışsın,ben akraba eklemiyorum bile.
Onlar da seni sevmediğinden, muhatap almak istemediğinden kapatmış. Kardeşlerini sevdiği için ona açık hikayeleri.
Ne var bunda?
Sen kendini bozarsan yüzde yüz haklı olarak karşı taraf da kendini bozar,senin başlattığını söyler. O zaman ne demeyi düşünürsün?
Ben genelde bi kapatma yaptım yani alınma olacak şekilde birine açık diğerine değil şeklinde yapmadım. Ama şuan eşime açık bana kapalı. Bu açıdan sormuştum.

Bu nasıl bi üslup bi bozsana derken ? Şurda bir şey danışmışım böyle mi yazmak gerekir
sessiz kalmaya devam edip kendimi bozmamalı mıyım?
Bozmak sekinde yazan sensin,cevap veren de benim
Herkese acik bir konu acarsaniz her yanit sizi memnun etmeyebilir..
Bana su sosyal medya takintiniz oldukca cocukca geldi..
Kimin kimi engelleyecegine yada paylasimlarini gorup gormeycegine ne siz ne bir baskasi karar veremez..
Ve sen bu konuda hicbir sey yapamazsin.
Kendimi bozmamaliyim diyorsun ya ?
Nasil bozacaksin bilmiyorum ama ola ki bozdun diyelim yine de degisen bir sey olmayacak..

Yahu bu ayrıntılarda boğulursanız işimiz var. Benim de kişiselleştirerek attığım çok şey oluyor. Gelinimle çok iyiyiz ama ondan ve akrabalardan gizlediğim storyler mevcut. Hem ne diyeceksiniz çok komik olmaz mı? Ben takılmazdım. Büyütmezdim. Kaldı ki siz de gizliyormuşsunuz.

Arkadaşlar merhaba. Nişanlılık döneminden beri görümce ile ilgili üzüldüğüm birçok şey olmuştu. Daha sonra evlendikten itibaren bi karar alıp instagram hikayelerimi kapattım görümce vs akrabalar kapattım. Kimseye prim vermemek ve sakin yaşamak adına.. görümcemde sürekli hikaye kapatırdı özel bir şey olunca hiçbir zaman sorup tepki vermedim. Şimdi ben kapattıktan sonra hikayeleri bana gizli ama eşime açık.. amaç ne yani ve sessiz kalmaya devam edip kendimi bozmamalı mıyım? Fikir verirseniz sevinirim, teşekkür ederim.💐
Ciddi ciddi amaç ne diye sorgulamanız çok saçma değil mi? Sizin amacınız neyse onunki de odur. Aynı şeyi ilk siz yaptığınıza göre empati kurabilmelisiniz. Eşinizle siz de bir değilsiniz buarada kardeşinin gözünde. Bundan daha doğal ne var?

Bozmak sekinde yazan sensin,cevap veren de benim
Herkese acik bir konu acarsaniz her yanit sizi memnun etmeyebilir..
Bana su sosyal medya takintiniz oldukca cocukca geldi..
Kimin kimi engelleyecegine yada paylasimlarini gorup gormeycegine ne siz ne bir baskasi karar veremez..
Ve sen bu konuda hicbir sey yapamazsin.
Kendimi bozmamaliyim diyorsun ya ?
Nasil bozacaksin bilmiyorum ama ola ki bozdun diyelim yine de degisen bir sey olmayacak..
Yani benim demek istediğim ben direkt hoşlanmadığım şahsa gıcıklık olacak şekilde kapatma yapmadım. Genel olarak aile tarzındaki kişilere kapattım. Ama benim şuan gördüğüm bana gizli eşime açık. Misilleme ve gıcıklık yapar gibi bunu demek istemiştim

Yüzüne karşı saygısızlık soylem hareket vs oldu mu?
Sanal alemde herkes ne ederse eder bunu niye takıyorsunuz ki ..

Ciddi ciddi amaç ne diye sorgulamanız çok saçma değil mi? Sizin amacınız neyse onunki de odur. Aynı şeyi ilk siz yaptığınıza göre empati kurabilmelisiniz.
Ben genelde bi kapatma yaptım yani alınma olacak şekilde birine açık diğerine değil şeklinde yapmadım. Ama şuan eşime açık bana kapalı. Ben şahsa yönelik değil kırmamak için genelde aileye kapattım ama şuan aynı evdeki eşime açık bana kapalı. Bu açıdan bir şey dememe yine de gerek yok değil mi demek istedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X