insanları dış görünüşüylemi değerlendiriyoruz acaba..???

simdi kuruntu olarak algilanmasin ama yasli amcalar teyzeler masum cocuklar oyalarken baskasının plan dahılınde bisey kapip gitmeyeceginin, o masum yada yasli kisinin suratimiza bisey sikmiycaginin garantisi yok yani..
he etraf kalabaliktir vs diyceksiniz kadin bayiltmis bi kizi iste pamukla ne koklattiysa
ayyy gelinim bayildi diye feryat ediyo taksiye bindirmesine de yardimci oluyor halk..
ben nasi guvenim yasli amca ve teyzelere simdi..
ya halimize cok yazik insani duygulardan yoksun kaliyoruz :çok üzgünüm:

haklısın canım insanlara güvenimiz kalmadı..ama insanlığıda unutmamamız gerek diye düşünüyorum..

Vallaha kizlar beni yanlis anlamayin genelleme yapmak istemiyorum fakat ben anladigim kadariyla türkiyedeki cok insanlar cok etketci dis görünüse bakiyor ve üstü basi düzgün olmayan insanlari hakir görüyor kac defa buna sahit oldum, lokantada veya bir magzada falan.

Ben almanyada büyüdüm 5 yasindan beri burdayim inanki kizlar gercektende burda öyle degil mesela esimin patronu adam milyoner ama iscilerinle beraber insaata üstü basi pas icinde calisiyor onlarla beraber mc donaldsa yemek yiyor buraki yani adami görseniz kim bu berdus dersiniz burdaki cogu insanin üstünden basindan anlamasin maddi durumunu cünkü dis görünüse önem vermiyorlar o kadar.

Babam tamirci bazen üstü basi yag icinde bankaya veya özel bir yere gitmek zorunda kaliyordu ama oranin sefleri bile oh hosgeldiniz söyle buyrun diyorlardi.

Böyle sacma düsünenen insanlara sadece sunu demek lazim o hor gördügün insanin yerinde belki bir gün sen olabilirsin dikkat et.

böyle şeyler duydukça çok üzülüyorum.
insanlığın gittiği yer beni düşündürüyor ve korkularım
artıyor.öğrenemedik önyargısız olmayı gitti ya,,,
yok yok düzelmiyo dünya daha beter oluyor.

malesef bende bunu çok yapıiyorum.Ama bilerek yaptiğim bişey değil gerçekten. Sokakta bana yanaşan kılık kiyafeti düzgün olmayan insanlara bende pek cevap vermem. Kesinlikle azarlamam ama yanindan geçer giderim hizli bi şekilde. Sebebi onlari küçümsemem felan değil. Artik haberlerde felan okadar çok kapkaç vs. haberler oluyorki resmen ürküyorum. Yani mantıksız belki ama kıyafeti düzgün bi insanın öyle bişey yapmicakmiş gibi geliyor aslinda bilinç altı bişey. Yani kesinlikle bilerek yapmiyorum ama artık insanin içindeki tüm iyi niyetleri öldürdü kötü insanlar. Malesef.
Bu arada o amcaya çok üzüldüm. İyiki sen yolu tarif etmisin canım.

malesef bende bunu çok yapıiyorum.Ama bilerek yaptiğim bişey değil gerçekten. Sokakta bana yanaşan kılık kiyafeti düzgün olmayan insanlara bende pek cevap vermem. Kesinlikle azarlamam ama yanindan geçer giderim hizli bi şekilde. Sebebi onlari küçümsemem felan değil. Artik haberlerde felan okadar çok kapkaç vs. haberler oluyorki resmen ürküyorum. Yani mantıksız belki ama kıyafeti düzgün bi insanın öyle bişey yapmicakmiş gibi geliyor aslinda bilinç altı bişey. Yani kesinlikle bilerek yapmiyorum ama artık insanin içindeki tüm iyi niyetleri öldürdü kötü insanlar. Malesef.
Bu arada o amcaya çok üzüldüm. İyiki sen yolu tarif etmisin canım.

hiçkimseyi kıyafetiyle değerlendirmeyin o zaman hayatta çok yanılırsınız..genelleme yapmıyorum ama çoğunlukla böyledir..bazıları yemez üstüne başına alır ve giyer ve bilirki etraftaki insanlar ona üstündeki kıyafet için saygı gösterirler...bazılarıda elindekilerle yetinir... bunu çok iyi ayırmamız lazım..tekrar söylüyorum genelleme yapmadan bu yorumu yapıyorum...

X