İnsan Kendini neden değersiz hisseder

Derin duygular

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2024
53
0
24
Merhaba hanımlar biraz dertleşmek istedim
İnsan kendini neden değersiz görür yaşadıklarımı yoksa hayatın sunduğu şartlardan dolayı mı bilmiyorum ben herşeyden önce insanların mutluluğu ile mutlu olan onların tokluğu ile tok olan bir insanım kendimi hiç değerli görmedim hep ben sevdim hep ben üsteledim hep ben sorunları çözmeye çalıştım ben düştüğümde kimse bana el uzatması uzatan hep ben oldum hep ben ilgilendim ben pofpofladım ben alttan aldım ya anlatsam roman olur bir insan kendine nedne bu kadar yüklenir ki merhametten mi insanlıktan mı peki bunlardansa neden merhametim ve insanlığımı biraz olsun kendim için kullanmadım

kendinize değer vermediğiniz için? millet neler neler yasıyor ama yine de kendilerine olan sevgileri ve güvenleri tam. kendinizle olan ilişkinizi başkalarının size verdiği değere bağlarsanız sürekli değersizlik duygusuna kapılmanız normal

Değersizlik, elalem , hep onlar duygu ve düşünceleriyle büyümüş olmalısınız.

ben herşeyden önce insanların mutluluğu ile mutlu olan onların tokluğu ile tok olan bir insanım..

kimse bana el uzatması uzatan hep ben oldum hep ben ilgilendim ben pofpofladım ..
Çocukken değer verilmemiş/hissettirilmemis. Büyüdüğünüzde sizin de önceliğiniz başkaları olmuş. Haliyle ilk sıraya hiç siz konulmayinca bunun sonucunda değersizlik hissetmek çok normal. Şu alintiladigim kısımlardaki yaptıklarınızı yapmayı bırakıp ilk sıraya kendinizi koymakla başlayabilirsiniz. Başlangıçta zor olabilir belki ama zamanla öğrenirsiniz.

Aslında çocukluğumda ilgi çok üzerimdeydi hastalığımdan ötürü

Peki önceliğinizi başkanlarınıza verme sebebiniz nedir? Bunun altında bildiğim kadarıyla onaylanmak/kabul görme düşüncesi yatıyor.
İşte bende çözemedim yıllardır bi insanın karnı doyunca kendim yemiş gibi oluyorum bir insan mutlu olunca ben daha çok oluyorum bir hayvanın karnı doyunca aynı şekil bunun sebebini çözemedim insanlar hep mutlu olsun istiyorum önceden bu kadar farkında değildim ama yaş ilerledikçe gördüm ki kimse benim mutluluğum için çabalamıyor kimse benim açlığımla tokluğumla ilgilnmiyor benden böyleyim diyorum Allah korkusundan Allah sevgisinden mi bi karıncaya bile zarar veremiyorum bilmiyorum

İnsanlar icin cok fedakarlık yaptıgınızda,bu durum zamanla o kisilere göreviniz gibi gelmeye baslar ve karsılıgında kocaman bir hiç ile kaldıgınızda “ben değersizim”demeyip ederince değer vermeyi öğrenmezseniz önce siz sonra herkes değersiz görür sizi.Fazla mal göz çıkarmaz ama fazla merhametten maraz doğar diyeyim..

Bu bir oynatma listesi, değersizlikle ilgili.
Gerçekten soruyorsanız cevabı burda.
Soru bahanesiyle söylenme ihtiyacınızı gideriyorsanız muhtemelen videolar da bir işe yaramaz

Mesela karşılık beklediğiniz kişiler yakın çevreniz mi, arkadaşlariniz mi? Açlık tokluk kısmından ziyade belki konuyu çevrenizden birileriyle olan örnek üzerinden yazarsanız daha farklı yorumlar gelebilir.

Yaa yine burca bağlayacağım ama inanın tanıdığım bütün balıklar sizin gibi fedakar ve merhametli.. Ama yaş ilerledikçe, yedikleri kazıklar arttıkça o işleri bıraktılar.

Sizde zamanla düzeleceksiniz. Ama daha fazla üzülmek istemiyorsanız bu konuda kendinizi frenlemeye daha gerçekçi olmaya çalışın.

Sürekli birilerine bağlanmak, birilerini mutlu edebilmek için çaba sarf etmek bu hayattaki en b.ktan şey bana kalırsa.
İnsan bir süre sonra kendisini unutuyor.
Başkasının sevdiği şeyleri bile ozumsemeye calisiyor.
Hayır demeyi öğrenmeniz gerek.
Birileri uzuluecek,birileri sizin hakkınızda kötü dusunecek diye darlanmayin.
Zaten şu an kendi hayatinizi yaşamıyorsunuz.

Aynen öyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…