İnfertilite- klomen tedavisi

Ayseaydn96

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
2
0
28
Kızlar merhaba. Ben 6 aydır infertilite bölümünde tedavi görüyorum pcosluyum. birinci klomen tedavımde yumurtam gelişmedi ilaç kistimi beslediği için kistim büyüme yapmış. İkincisinde bi yumurtam gelişti şuan deneme aşamasındayız. Ay başı adet zamanım adetlerim düzenli oluyor. Pcos olup klomenle gebe kalan varmı? Veya klomenın yan etkısını gören? Birde bana vitamin olarak inofolic verdiler şuan onuda kullanıyorum

Bende bu ay ilk defa klomen başladım, pco yok aslında bende. Daha önce 2 defa gebelık yaşadım biri tiroidden dolayı alınmak zorunda kaldı diğeri ise boş gebelık cıktı malesef. Olayın üstünden bi sene gecti son 7 ay olmayınca doktora gittim ve klomen başladı. 1 yumurtam uygun seviyeye geldi iğnemi vurundum 15 inde. Beklemedeyım..

İnşallah hayırlı sonuclar alırsın sende Bakalım ocağın başında adet olmam gerekıyor umarım bende guzel bı sonuc alırım

İnşallah hayırlı sonuclar alırsın sende Bakalım ocağın başında adet olmam gerekıyor umarım bende guzel bı sonuc alırım
Bende bu ay 5.gün ve günde 2kere kullandım çatlama iğnesi olmadan. Isı yöntemiyle de takipteyim. 31 Aralık regl günüm umarım hepimiz de güzel haberler duyarız.
Şöyle bir grafik oluşturdum kolaylık oluyor kızlar deneyin derim örnek olsun istedim

Eklentiler

• Screenshot_20201217_224557.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 45
Canım ben de Klomen kullanıyorum acaba klomende sonra âdetin kaçıncı gününde iyi neyi vurdun

Canım ben de Klomen kullanıyorum acaba klomende sonra âdetin kaçıncı gününde iyi neyi vurdun
Canım, ben 5aralıkta başladım kullanmaya 10 aralıkta ilk kontrolümü oldum. İki günde bir gittim. 14ü son kontrolümü oldum istediği büyüklüğe gelmişti doktorun. İğneyi de 15 inde vurdurdum. Yani ilaca başlamamın üzerinden tam 10 gün geçti iğne vurundum..

Benimde 10.gün canım
PCOs varmı sendede
Ve kaç mm’lik yumurtaların

Benım adet döngüm 35 gün aslında. O hesapla bakılırsa 5 ocak gibi olmam lazım. Ama iğne etkisiyle 14 gün sonra olabiliyorsun da diyorlar. Yani ben 30 u test yapcam sadece kendime söz verdim hasta olmazsam
Canım ben bugün gittim kontrole tekrar biri 11 biri 13 ml yani perşembe büyük ihtimal büyür 14. Gün olur tekrar çatlatma vurulacağım yanlış zamanda vurulmuşum işte kontrole gidememenin zararı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…