ilk muayeneden sonra?

neshe1976

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
168
2
Arkadaşlar merhabaa.s.,dün ilk kez kesemi gördüm.5 haftalık hamileyim.:nazar:Doktorum dün birçok tahlil istedi(hemogram,toxoplazma,rubella,hbs) 21 nisan gibi ikinci muayeneme gideceğim.O zaman da kalp atışlarını duyacağız inşallah.Dr sizden ne gibi tetkikler istemişti.Ben ilaç olrak da elivit pronatan,folbiol,coraspin ve progestan fitil kullanıyorum.sizler neler kullanıyorsunuz?sorunsuz hamilelikler herkese.

Arkadaşlar merhabaa.s.,dün ilk kez kesemi gördüm.5 haftalık hamileyim.:nazar:Doktorum dün birçok tahlil istedi(hemogram,toxoplazma,rubella,hbs) 21 nisan gibi ikinci muayeneme gideceğim.O zaman da kalp atışlarını duyacağız inşallah.Dr sizden ne gibi tetkikler istemişti.Ben ilaç olrak da elivit pronatan,folbiol,coraspin ve progestan fitil kullanıyorum.sizler neler kullanıyorsunuz?sorunsuz hamilelikler herkese.

istediği tahliller normal ama ilaç konusunda biraz fazla gibi geldi.progestan düşük tehlikesi varsa veriliyor mesela.bazı doktorlar ilaç vermekten yana değildir bazıları da ilaçla gebeliği geçiriyorlar. her doktorun sistemi farklı. doktorunun bir bildiği vardır mutlaka.

Selam Arkadasım ama benım anlamadıgım hamılesın ve neden bu ılacları kullanıyorsun doktor bana mıde bulantısı ve kan yapıcı ılac verdı sadece ama dedıgın ılaclar bıraz fazla olmadı mı hem o tahlıllerı nıcın ıstedı senden ben ılk muayeden sonra 1 nısanda gıdecem ıkılı test ıcın doktor herhangı bı tahlıl falan da ıstemedı :S

tahliller normal fakat ilaç konusuna ben de takıldım.bana doktorum sadece elevit vermişti o kadar.

ben de 5+2 günlük hamileyim ama doktora haftaya gidecem neshe cim folibolu gebelikte pek önermiyorlar progestan? düşük tehdidin mi var canım bildiğim kadarıyla o zaman veriyorlar ilk muayenede bir çok tahlil isterler merak etme ama doktoruna bir sorup folik plus kullan. inşallah sorunsuz güzel bir hamilelik geçiririz:nazar::

tüp bebek sonucu hamile kaldım.sanırım doktorum bu nedenle herseyi garantiye almaya çalışıyor.düşük tehlikem de yok ama yumurta toplandıgından beri günde 3 kez 2ser adet kullanıyorum.folik asiti de hamile kalmadan bir ay önce kullanmıştım,yetersiz sanırım.doktorum çok iyi bir doktor ,bu yüzden ne isterse yapıyorum.teşekkürler

bende 6+2 gunluk hamıleyım bende 2 ılac kullanıyorum vıtamınle folık asıt bencede cok gıbı geldı vede bende gecen hafta doktora gıttım keseyı gorduk ama benden tahlıl ıstemedı hıc sımdı tereddute dustum neden ıstemedı acaba vede 10 gun sonra kalp atıslarını duymaya gıdıcem

her yğidin yoğurt yiyişi farklı oldugu gibi her doktorun da kendine has tedavi ve tanıları var sanırım.en iyisi kendimizi doktorumuza teslim etmek ve güvenmek:)

Ben de Folbiol kullanıyorum. Doktorum onu yazdı. Folbiolü kimler önermiyor arkadaşlar? Ve neden? Biraz daha bilgi verir misiniz?

Tebrik ederim canım...Doktoruna güveniyorsan zaten sorun yok:) tüp bebek yöntemi ile olduğu için belkide normaldir..ben progestan kullandım günde 3 adet..ve folik asit günde 3..Şimdi 4.ay bitti o ilaçlarda kalktı yerine kan hapı ve demir eksikliği için günde 1 tane aldığım ilaçlar geldi..
Kimyasala karşıyım çok ilaç almak istemiyorum..

Ben de Folbiol kullanıyorum. Doktorum onu yazdı. Folbiolü kimler önermiyor arkadaşlar? Ve neden? Biraz daha bilgi verir misiniz?

canım bildiğim kadarıyla gebelere uygun değilmiş e-gebelik.net te doktor soruları cevaplıyor istersen bir bak forum bölümüne

canım kan tahlili,idrar tahlili istemişti ve folbiol 2. buçuk aylık oluncada demir hapı vermişti şimdi elevit gynofero progestan ve fitil vardı bitti prepar kullanıyorum magnezyum eksikliğinefde toz içiyorum...

ama folbiol hamileliğin ilk 3 ayında lazım ki zaten ilçtede yazıyor yani zararı olsa hem dr.verir mi...folbiol bebeğin sakat olmasını engelliyor diye biliyorum .

bence doktoruna güven.... mutlaka bir bildiği vardır,bende 7. haftanın içindeyim folbiol ve kan ilacı verdi doktor,ayrıca internetten öğrendiğim kadarıyla tüp bebeklerde progessteron takviyesi yapılıyor zaten

X