İlk muayede vajinal ultrasona giren var mı

hududlina

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2024
53
22
2 gunde bir kan vererek beta hcg degerimi takip ettim. 400, dun baktirdigim 2800 çıkmış. Yarin kadin dogum uzmanina ilk defa gidicem. Tahminimce yarin 3000 i geçer. Sizce ilk muayenede vajinal ultrasondan bakar mı doktor keseyi gorebilir miyiz ? 5+3 olucam

Son düzenleme:
ben 2400 çıktıktan tam bi hafta sonra gittim doktora ve karından gördü. idrara sıkışık gidin karından görmeyi kolaylaştırır. ama göremezse zatem size soruyor vajinal bakalım mk diye. hayır sonra tekrar gelirim, acelem yok dersiniz bakmaz.

ben 2400 çıktıktan tam bi hafta sonra gittim doktora ve karından gördü. idrara sıkışık gidin karından görmeyi kolaylaştırır. ama göremezse zatem size soruyor vajinal bakalım mk diye. hayır sonra tekrar gelirim, acelem yok dersiniz bakmaz.
Karından 6000 civariyken bakiliyormuş. O yuzden karindan ben umitlenmiyorum zaten de vajinal erken donemde bakiliyormus o yuzden sordum

Karından 6000 civariyken bakiliyormuş. O yuzden karindan ben umitlenmiyorum zaten de vajinal erken donemde bakiliyormus o yuzden sordum
3000 üzeri görünüyor genelde karından. fazla kilonuz ve karında gaz birikmesi yoksa görünüyor genel olarak. siz vajinal ultrasona okayseniz zaten sorun yok. benim direkt görülmüstü. 8.haftada idrara sıkışık olmadığım için bebeğe görememisti. o zaman teklif etmisti istersen vajinal bakalım diye ama ben kabul etmedim. zaten ilk karından bakmayı deneyecektir size de. göremezse vajinalden görürsünüz.

3000 üzeri görünüyor genelde karından. fazla kilonuz ve karında gaz birikmesi yoksa görünüyor genel olarak. siz vajinal ultrasona okayseniz zaten sorun yok. benim direkt görülmüstü. 8.haftada idrara sıkışık olmadığım için bebeğe görememisti. o zaman teklif etmisti istersen vajinal bakalım diye ama ben kabul etmedim. zaten ilk karından bakmayı deneyecektir size de. göremezse vajinalden görürsünüz.
Benim de 5+2 şuan. Kilom 56 sabirsiz bir insanim karindan göremezse isterim sanirim😬

2 gunde bir kan vererek beta hcg degerimi takip ettim. 400, dun baktirdigim 2800 çıkmış. Yarin kadin dogum uzmanina ilk defa gidicem. Tahminimce yarin 3000 i geçer. Sizce ilk muayenede vajinal ultrasondan bakar mı doktor keseyi gorebilir miyiz ?
Keseyi ultrasonla goremezse bir de alttan bakalım diyebilir. Ilk zamanlar karindan gorunmeyen kese, kalp atışı alttan ultrasonla gorunebiliyor.

Kalp atisi duymadan once keseyi gordunuz mu
Söyle soyleyim ilk hamilelikte 7. Hafta gittim kalp atisini duyduk.
İkinci hamilelikte 6 haftalıkti kese vardi kalp atisini 7 de duyduk ama kalbi durdu.
Üçüncüde 6 haftalık gittik kese vardi kalp atışını 7 ya da 8 de duyduk kanamayla gitmiştim o zaman duymuştuk

2 gunde bir kan vererek beta hcg degerimi takip ettim. 400, dun baktirdigim 2800 çıkmış. Yarin kadin dogum uzmanina ilk defa gidicem. Tahminimce yarin 3000 i geçer. Sizce ilk muayenede vajinal ultrasondan bakar mı doktor keseyi gorebilir miyiz ? 5+3 olucam
Hamileyken zorunlu olmadıkça karından bakılıyor. Benim keseyi karından bakıp görmüştü doktor. Ama siz her ihtimale karşı hazırlıklı gidin

X