Piercing, Hızma ilk hızmanın burunda ne kadar kalması gerek?

A

ateş böcüğü

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ateş böcüğü
kılzar ben burnumu bugün deldirdim tabancayla deldiler çok acımadı bi sorun yok gibi duruor şu an..şimdi burnumda o ilk deldiklerinde taktıkları kocaman hızmalardan var ya ondan var..bir tane de ince top uçlu hızma aldım bunu çıkarıp onu taksam yarın,yapabilir miyim ki...çünkü bu çok büyük ve kaba :KK43: yardımlarınızı bekliyorum

uzun bir süree durması gerekiyor diye biliyorum ben 3-4 ay:):) we yaklaşık 1 sene boyunca bazı sorunlar oluyor, kızarıklık falan, temizlik de çok önemlii yara olabiliyor

benim 2 seneye yakın delik ilkten nokta küpe takıyodum sonra halkaya geçtim ve hiçbizamanda şikayetim olmadı sadece ilk başlarda hafiften kızarıklık oluyodu oda çok normal bence hijyene dikkat et ve sık sık hızmanı değiştirme zaten zamanla alışıcak sen ona oda sanahihoyyyt

Bünye meselesi , hızmayı takan kişiye sorsan 2 hafta falan der ama sakın çıkarma derim , benim 1 ayda bile zar zor oturmuştu.

10 gun sonrasında deiştirilebilir ... cilddim cok hassas olmasına ragmen 1o gun sonrasında deişmiştim sorun yasamadım ...

bende yıllar önce deldirmiştim burnumu ve o ilk takılan hızmayı ikinci gününde çıkarmıştım. erken öıkardım diye mi yoksa cildim mi alerji yaptı bilemiyorum ama burnum sonraki aylarda çok fena oldu iltihap kaptı ki temizliğine dikkat etmeme rağmen. deliğin etfarı şişti kocaman oldu.. çok kötüydü. şimdi yine deldirmek istiyorum ama korkuyorum da aynı şeyleri yeniden yaşarmıyım diye.. sizce o başta takılan hızmayı erken çıkardım diyemi olmuştur böyle? bazı arkadaşlar ikinci gününde çıkarmış olmalarına rağmen hiçbir sorun yaşamamışlar.. çok kararsız kaldım..

bende yıllar önce deldirmiştim burnumu ve o ilk takılan hızmayı ikinci gününde çıkarmıştım. erken öıkardım diye mi yoksa cildim mi alerji yaptı bilemiyorum ama burnum sonraki aylarda çok fena oldu iltihap kaptı ki temizliğine dikkat etmeme rağmen. deliğin etfarı şişti kocaman oldu.. çok kötüydü. şimdi yine deldirmek istiyorum ama korkuyorum da aynı şeyleri yeniden yaşarmıyım diye.. sizce o başta takılan hızmayı erken çıkardım diyemi olmuştur böyle? bazı arkadaşlar ikinci gününde çıkarmış olmalarına rağmen hiçbir sorun yaşamamışlar.. çok kararsız kaldım..

Cnm ben taksimde bi piercingci arkadasıma deldirmiştim ... Bana söylediği sey en az 1 haFTa kadar dokunmamam gerektiğiydi .. Dediği gibi 1o gün kadar dokunmadım sonrasında deiştim sorun yaşamadım hiç .. Dediğim gibi cildim felaket hassasdır dokundugum yer kızarır kabarır :)

Bi arkadasımın annesini gördüm deliğin etrafı şişmişti :S

ben karar verdim deldircem yine, geçen bir arkadaşımdan duydum artık ilk deldikleri hızmalar da ufak oluyomuş yani o kocamanlar tek secenek deilmiş.. haberiniz var mı? eğer öyle ufak olursa ben de takarım 10 gün.. yoksa bi daha düşünmem gerekecek sanırım

ben deldirdikten 5 dakika sonra taktım küçük olanı, biraz acıyor hepsi bu. kremle çok kolay girip çıkıyor problem olmadı, o koca şeyle dolaşamazdım :icecream:

aynen ben de onla dolasamam diye erteliyorum hep.. bi ara taksimdeki yerlere sorucam küçük hızmayla delen yer bulurum umarım

aynen ben de onla dolasamam diye erteliyorum hep.. bi ara taksimdeki yerlere sorucam küçük hızmayla delen yer bulurum umarım
öyle yapacaqına git bir dövme stüdyosuna çoğunda piercing yapılıyor çünkü tbanca yerine iğneyle deldir emin ol daha çok memnun kalacaksın tabancada burnun yırtılma riski bile var canım hemde kocaman küpeyle dolaşmak zorundada deyilsin iğneyle deldirdiğin zaman u seklinde olan titanyum çelik meteryallerden takıyorlar daha sağlıklı oluyor ayrıcada çok kibar :KK66: buarada burundan 1 ay çıkarmamak en sağlıklısı

kılzar ben burnumu bugün deldirdim tabancayla deldiler çok acımadı bi sorun yok gibi duruor şu an..şimdi burnumda o ilk deldiklerinde taktıkları kocaman hızmalardan var ya ondan var..bir tane de ince top uçlu hızma aldım bunu çıkarıp onu taksam yarın,yapabilir miyim ki...çünkü bu çok büyük ve kaba :KK43: yardımlarınızı bekliyorum

büyük ve kaba olması doğal :KK70:
ama şöyle bişi var
benim burun kanadım çok kalın
o yüzden o top uçlular kısa olduklarından uçları diğer tarafa geçmiyor.
sen hızmanı değiştirmeden önce bir de uzun olanlardan al.
çünkü top uçllu olmazsa kalın olanı geri takmak işkence :KK70:
diğerini alana kadar da kapanır.
sen yedekte bir uzun bulundur :KK70:

İlk deldirdiği küpeyi 1 hafta tutma en az 2 çirkinliğine dayanamassan 4 gün tut.Yoksa delik büyük olabilirmiş.Ben 2. gün çıkarmıştım

X