İlk hamileliği kürtaj olup sonra sağlıklı gebelik yaşayan varmı?

Saol canım :) pqtoji sonucum aslında parsiyel mol çıkmıştı. Pek fazla yaşayan olmadığı için merak ediyorum 🥺
Sonrasında ilaç kullandınız mı? Benim de ikinci gebeligimde parsiyel moldan suphelenilmisti ama patoloji temiz çıkmıştı. Doktor parsiyel molsa ilaç kullanacaksın bir yıl demişti.

Benimde aynı parsiyel mol gebelik 5 Ay oldu hala atlatamıyorum maalesef tekrar ne zaman hamile kaldınız acaba 🌺
6 ay korun demişti doktor, her ay beta hcg testi yaptırdım. 6 aydan sonra 5 ay denedik ve hamile kaldım. Hamile kaldıktan sonra başka bir doktor bir sene korunman gerekiyordu dedi. Ama çok şükür ikimiz de sağlıklıydık. Çok yıpratıcı bir süreç ama sabredersen Allah mükâfatını da veriyor

6 ay korun demişti doktor, her ay beta hcg testi yaptırdım. 6 aydan sonra 5 ay denedik ve hamile kaldım. Hamile kaldıktan sonra başka bir doktor bir sene korunman gerekiyordu dedi. Ama çok şükür ikimiz de sağlıklıydık. Çok yıpratıcı bir süreç ama sabredersen Allah mükâfatını da veriyor
Ben her ay yaptırmadı 2 Ay önce verdim en son 0.5 çıkmıştı acaba yükselme gibi bir durum olabilir mi ?

Sonrasında ilaç kullandınız mı? Benim de ikinci gebeligimde parsiyel moldan suphelenilmisti ama patoloji temiz çıkmıştı. Doktor parsiyel molsa ilaç kullanacaksın bir yıl demişti.
Hayır kullanmadım . Dogum kontrol hapı kullan dedi o da korunma amacıyla bebek olmaması gerekiyormuş en az 6 ay

Eşinize çocuk istemeyecek kadar güvenmiyorsanız bence ayrılın dedi doktor zamanınıza yazık çünkü.. Bi yandan aile baskısı..bi yandan bu olanlar.Biliyorumki doğduğunda mutlu bi ailesi olmayacak.Belkide biraz onun iyiliği için bu kararı vermeliyim.
Yanlış anlamazsınız bir şey demek istiyorum bebeğiniz kaç haftalık ve bir sorun yokken mi aldırmak istiyorsunuz ?

merhaba bende boş keseden dolayı kürtaj oldum 15 ay oldu tekrar gebelik oluşmadı ha hemen gebe kalan arkadaşlarımda oldu neye göre bilmiyorum çok zor bi durum herşeyi düşünüyosun kürtaj olmasaydım hapla düşürseydim bekleseydim kendi düşseydi bla bla bla dok hatası bence

merhaba bende boş keseden dolayı kürtaj oldum 15 ay oldu tekrar gebelik oluşmadı ha hemen gebe kalan arkadaşlarımda oldu neye göre bilmiyorum çok zor bi durum herşeyi düşünüyosun kürtaj olmasaydım hapla düşürseydim bekleseydim kendi düşseydi bla bla bla dok hatası bence
Hapla düşürme nasıl oluyor acaba benim şuan 5 haftalık

Tövbe tövbe. Kürtaj kazıma yoluyla olacaksa rahim iç duvarı komple kazınıp dokular alınacak. Vakum yöntemiyle olursa kazıma olmuyor. Genelde vakum yöntemi kullanılıyor. İlk kurtajim vakumla, ikincisi parsiyel moldan şüphelendikleri için kazimayla oldu. Doktorlar hiç sonra hamile kalamazsın demedi. Ama uygulayan doktor işini bilmiyorsa merdiven alti dediğimiz yerlerde yapılıyorsa ve rahim delinirse sıkıntılar olur tabi. Siz doğru dürüst bir hastanede yaptıracaksanız değil mi?
Hastanede eş rızası isteniyor yada zorunlu bi hal yoksa kürtaj yapmıyorlarmış.Bikaç doktora ulaştım kliniklerinde yapıyorlarmış.

Tövbe tövbe. Kürtaj kazıma yoluyla olacaksa rahim iç duvarı komple kazınıp dokular alınacak. Vakum yöntemiyle olursa kazıma olmuyor. Genelde vakum yöntemi kullanılıyor. İlk kurtajim vakumla, ikincisi parsiyel moldan şüphelendikleri için kazimayla oldu. Doktorlar hiç sonra hamile kalamazsın demedi. Ama uygulayan doktor işini bilmiyorsa merdiven alti dediğimiz yerlerde yapılıyorsa ve rahim delinirse sıkıntılar olur tabi. Siz doğru dürüst bir hastanede yaptıracaksanız değil mi?
Kaçıncı haftanızda parsiyel mol dediler.Hangi durumda bu teşhisi koyuyorlar

5 haftalık.Benim sorunum eşimin beni aldatmış olması..onu affedememiş olmam ve halâ telefonlarını benden gizliyor oluşu.
Bence bebisinize bunu yapmayın o size verilmiş en güzel şey ne olursa olsun ben 2 defa kaybettim bebeklerim birinin kalp atışlarını duydum elini ayağı büyüyor diye seviniyordum ki kaybettim diğeri de kimyasal dı . Tabi ki sizin kararınız ama ben sizin yerinizde olsam eşimden boşanmış bile olsam o bebeği dogururdum eşim babalık yapmasa bile ben ona hem baba hem anne olurdum . Annelik o kadar güzel bir sey ki onun orda olduğunu bilmek kalp atışlarını dinlemek çok güzel isteyen herkese nasip olur inşallah 🥰 yine de tabiki sizin kararınız ben sadece fikrimi söyledim :))

Kaçıncı haftanızda parsiyel mol dediler.Hangi durumda bu teşhisi koyuyorlar
8. Haftaydı. Kalbi durmuştu ve kesenin içinde bebekten başka büyüyen bir şey daha vardı, bebekten daha büyüktü. Üç dört gün sonra daha da büyüdüğü izlendi. Ama patolojide temiz çıktı. Muhtemelen kan pihtisiydi o dedi doktorum.

Hastanede eş rızası isteniyor yada zorunlu bi hal yoksa kürtaj yapmıyorlarmış.Bikaç doktora ulaştım kliniklerinde yapıyorlarmış.
Siz kürtaj olup evliliğinize devam edecekseniz çok yanlış yapıyorsunuz. Boşanacaksanız bir şey diyemem.
Umarım doğru dürüst bir yerde yaptırırsınız.

Hapla düşürme nasıl oluyor acaba benim şuan 5 haftalık
tam bilmiyorum sonrasında öyle neden yapmadı dedi dok die sordular hep bana araştırmadım ama bence bebişinize kıymayın bak biz nasıl uğraşıyoruz ALLAH verdiye bi yoluna koymuştur herşeyi iyi düşünün onun vebaliyle nasıl yaşayacaksınız ben bile hala 7 haftada kürtaj yaptım diyorum 2 hafta daha nie beklemedim ya sebep oldumsaa

Benim ilk gebeliğim kürtajla sonuçlanmak zorunda kaldı. 14 sene sonra tedavilerle hamile kaldım. Rahmimde yapışıklık olmuş.

benim bir tanıdığım ilkinde istemediği için kürtaj olmuştu ikincisinde mol gebelik oldu sonrasında hamile kaldı sağlıklı bir evladı var şu an gayet sağlıklı her şey yolunda.

Şuan eşinize kizginliktan bebegi aldırmak istiyorsunuz gibi geldi bosanacaginizida düşünmüyorum olan bebeğe olacak malesef ortada en masum en günahsız olan çocugun yaşam hakkı elinden alınacak..şimdi birileri çıkar benim bedenim benim bilmem neyim diye söylenenler olur hiç umurumda değiller keyfi kürtaj yaptıran kadın çocuğunun katilidir başka bi açıklaması da olamaz

Şuan eşinize kizginliktan bebegi aldırmak istiyorsunuz gibi geldi bosanacaginizida düşünmüyorum olan bebeğe olacak malesef ortada en masum en günahsız olan çocugun yaşam hakkı elinden alınacak..şimdi birileri çıkar benim bedenim benim bilmem neyim diye söylenenler olur hiç umurumda değiller keyfi kürtaj yaptıran kadın çocuğunun katilidir başka bi açıklaması da olamaz
Haklısınız belki ama ben eşimi ilkinde affettim.Bikaç ay sonra yine mesajlar görüşmeler olduğunu öğrendim.Evde gelip bişey yokmuş gibi bana sarılıp kızlarla konuşmaya devam ediyormuş.Profesyonel şekilde yalan söylediğinden emin oldum artık.Öyle yetişmişki sen erkeksin sana herşey mübah... Benim ailemse boşanma boşanırsan daha kötü olursun çok hasta bi babam var ona bişey olur üzüntüden diye beni avutuyorlar...Halbuki şuan bile telefonları şifreli.sorsam napcanki diye vermez tüm pişkinliğiyle.Ben çok çaresiz hissediyorum.Asıl böyle bi evliliğe böyle flörtöz yaşayan bi adama evlat verirsem çok pişman olurum diye düşünüyorum

X