İlk hamileliği kürtaj olup sonra sağlıklı gebelik yaşayan varmı?

kardelen135

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2022
148
-3
34
Bazı sorunlardan dolayı ilk hamileliğimi kürtaj olmak zorundayım..doktor sonraki gebeliklerde sıkıntı olabiliyor dedi.Acaba aranızda ilk kürtaj olup sonra sağlıklı gebelik geçiren var mı?

Ay sen bekardın değil mi? Dün devlette kürtaj oluyor mu diye sormuştun.
Sana bunu doktor dememiştir. Kim dedi onu söyle. Mahalleden x abla diyebilir en fazla bunu yani.

Benim ilk bebeğimim kalbi durduğu için kürtaj oldum, sonra iki sağlıklı bebeğim oldu

Benim ilk bebeğimim kalbi durduğu için kürtaj oldum, sonra iki sağlıklı bebeğim oldu
Ben çok üzgünüm...eşime güven problemim var doğru zamanda değilim.telefonlarını gizleyen, bana karışamazsın diyen bi tip.Doktor rahim toparlayamıyabiliyor dedi hani bu riski kabul etmek gerekir diye..

Ben çok üzgünüm...eşime güven problemim var doğru zamanda değilim.telefonlarını gizleyen, bana karışamazsın diyen bi tip.Doktor rahim toparlayamıyabiliyor dedi hani bu riski kabul etmek gerekir diye..
Hayır sadece bir süre ara veriyorsun 3 Ay gibi bir sürü ondan sonra sağlıklı bebişiniz olur . Yakınlarımdan çok fazla örneği var içinizi ferah tutun 🌺

Bebeğinizin kalbi acaba neden durmuştu? Benimde bebeğimin kalbi durudgu için kürtaj oldum da :KK43:
Geçmiş olsun. Ben iki defa yaşadım aynı şeyi, testler yapıldı ve pıhtılaşma sorunu çıktı. Durumunuz varsa pıhtılaşma testleri yaptırabilirsiniz. Devlette iki kayıptan önce yapmıyorlar.

Pardon yahu karıştırmışım. Niye kızıyorsunuz ki? Bekar olup kürtaj yaptırmak suç mu?
Neyse, sorunuzun cevabı şu: bunu diyen doktor değildir.
Üslubunuz çok emin gibide ona kızdım.Doktor kürtajda rahim duvarına zarar veriyoruz dedi yani kimisinde toparlamayabiliyor.sonraki gebelikleri tutmuyor dedi daha bu sabah.Yani sonuçta bi müdahale var oraya..Bu durumdan korktum.Zaten çok hassasım çok üzgünüm....

Doktor biraz seni vazgeçirmek istiyor gibi geldi, durumunu bilmiyorum yargılamak da istemem asla zira çocuk büyük sorumluluk layıkıyla büyütmek gerek, hem anne hem baba olarak, rahim toparlar enfeksiyon filan olmadığı (ilacını aksatmazsan) sürece iyi bir hastane ortamında. Onlarca kürtaj olup sonra sağlıklı doğum yapan kadın var..

Geçmiş olsun. Ben iki defa yaşadım aynı şeyi, testler yapıldı ve pıhtılaşma sorunu çıktı. Durumunuz varsa pıhtılaşma testleri yaptırabilirsiniz. Devlette iki kayıptan önce yapmıyorlar.
Saol canım :) pqtoji sonucum aslında parsiyel mol çıkmıştı. Pek fazla yaşayan olmadığı için merak ediyorum 🥺

Hayır sadece bir süre ara veriyorsun 3 Ay gibi bir sürü ondan sonra sağlıklı bebişiniz olur . Yakınlarımdan çok fazla örneği var içinizi ferah tutun 🌺
Eşinize çocuk istemeyecek kadar güvenmiyorsanız bence ayrılın dedi doktor zamanınıza yazık çünkü.. Bi yandan aile baskısı..bi yandan bu olanlar.Biliyorumki doğduğunda mutlu bi ailesi olmayacak.Belkide biraz onun iyiliği için bu kararı vermeliyim.

Bebeğinizin kalbi acaba neden durmuştu? Benimde bebeğimin kalbi durudgu için kürtaj oldum da :KK43:
Geçmiş olsun, hele ki ilk gebelikte insanın dünyası başına yıkılıyor, oysaki ilk gebelikte olağan bir durummus, sağlıksız gebelikti benimki pataloji raporunda öğrenmiştik. Çok istemiştim ama olmamıştı. Persiyel mol gebelik benim de

Üslubunuz çok emin gibide ona kızdım.Doktor kürtajda rahim duvarına zarar veriyoruz dedi yani kimisinde toparlamayabiliyor.sonraki gebelikleri tutmuyor dedi daha bu sabah.Yani sonuçta bi müdahale var oraya..Bu durumdan korktum.Zaten çok hassasım çok üzgünüm....

Geçmiş olsun, hele ki ilk gebelikte insanın dünyası başına yıkılıyor, oysaki ilk gebelikte olağan bir durummus, sağlıksız gebelikti benimki pataloji raporunda öğrenmiştik. Çok istemiştim ama olmamıştı. Persiyel mol gebelik benim de
Benimde aynı parsiyel mol gebelik 5 Ay oldu hala atlatamıyorum maalesef tekrar ne zaman hamile kaldınız acaba 🌺

Tövbe tövbe. Kürtaj kazıma yoluyla olacaksa rahim iç duvarı komple kazınıp dokular alınacak. Vakum yöntemiyle olursa kazıma olmuyor. Genelde vakum yöntemi kullanılıyor. İlk kurtajim vakumla, ikincisi parsiyel moldan şüphelendikleri için kazimayla oldu. Doktorlar hiç sonra hamile kalamazsın demedi. Ama uygulayan doktor işini bilmiyorsa merdiven alti dediğimiz yerlerde yapılıyorsa ve rahim delinirse sıkıntılar olur tabi. Siz doğru dürüst bir hastanede yaptıracaksanız değil mi?

X