Aile Planlaması ilk gece nasıl korunmak gerekiyor?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

aserenhan

E bebeğime E E
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2011
303
10
kızlar merhaba yaza düğünüm var İnŞALLAH.hemen çocuk olsun istemiyorum. nasıl korunmam lazım?:26:

prezervatif, doğum kontrol hapı, iğne yöntemi var ..

biz prezervatif ile korunuyoruz gayet sağlıklı ama seni bilemem canım ..

ilk gece icin dogum kontrol hapi kullanilabilir tabii dugunden 2 ay once baslamak gerekiyor..1 ay once baslandigi zaman kesin korumadigini soylemisti dr.Diger yontemleri de kullanabilirsin cnm ama ilk gece cok fazla tecrubeli olmadigi icin insan prezervatifi tercih etmiyor snrm ciftler.Ama yine de esinle sana kalmis tabi ki..

bence en rahatı 1 ay önceden doğum kontrol hapına başlamak ama tabi size hangisi uygunsa

ilk olduğu için insan merak ediyo tabi :KK1:
2 ay önce mi başlamak gerekiyo doğum kontrol hapına hangisi daha iyi peki bilen var mı

ilk olduğu için insan merak ediyo tabi :KK1:
2 ay önce mi başlamak gerekiyo doğum kontrol hapına hangisi daha iyi peki bilen var mı

genellikle yasminin iyi olduğu söyleniyor ben de kullanıyorum hiçbir yan etkisini görmedim, 1 ay önceden başlamak yeterlidir. ama mutlaka doktora görünün

Bir ay öncesi yeterli dedi doktor bana. İlacın yan etkisi çok. En mantıklısı bir ay kullanıp sonra kondoma başlamak sanırım.

ilk gece doktorlar prezervatif kullanmayı alerji yapabılecegı ve diğer yöntemlere göre biraz daha fazla can yakacagı için tavsiye etmıyo hap daha sağlıklı 2-3 ay kullanıp prezervatife dönebilirsin onunla korunmak istersen ben bu 2-3 ayda birbirinizede alışmıs olursunz

arkadaşlar 2ay sonra düğünm var ve ben bu konuyu daha nişanlımla konuşmadım biliomsnz:KK43: napmam lazım bilmiorm

bende aynı derttenim..ama ilça kesinlikle tavsiye etmiyorum ben...doktorlada konutum oda dedi,,,ilaç kullanmıcam...

X