Aile Planlaması İlk Gece Hamile Kalma İhtimali

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

hayatimin_anlami

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2010
43
0
konu cinsellik ama o bölüme konu acamıyorum nedense

yakında evleniyorum. hemen hamile kalmak istemiyorum.

ilk gece eşim prezervatif kullanmak istemiyor. ilk ilişkide kanama oldugu icin zaten sperm dışarı atılır akan kan ile birlikte. böylece hamile kalınmaz diye duydum. bu dogrumu?

ilk gece hamile kalan varmı? ilk ilişkide hamile kalma ihtimali yüzde kaç ?????

sonraki ilişkilerde prezervatif kullanacagız. sırf ilk ilişkinin dogal olması açısından yanaşmıyor ilk gece kullanmaya.

bir seferlik için ertesi gün hapı kullansam nasıl olur????

beni bilgilendirirseniz sevinrim.
cevaplarınızı bekliyorum lütfenn

konu cinsellik ama o bölüme konu acamıyorum nedense

yakında evleniyorum. hemen hamile kalmak istemiyorum.

ilk gece eşim prezervatif kullanmak istemiyor. ilk ilişkide kanama oldugu icin zaten sperm dışarı atılır akan kan ile birlikte. böylece hamile kalınmaz diye duydum. bu dogrumu?

ilk gece hamile kalan varmı? ilk ilişkide hamile kalma ihtimali yüzde kaç ?????

sonraki ilişkilerde prezervatif kullanacagız. sırf ilk ilişkinin dogal olması açısından yanaşmıyor ilk gece kullanmaya.

bir seferlik için ertesi gün hapı kullansam nasıl olur????

beni bilgilendirirseniz sevinrim.
cevaplarınızı bekliyorum lütfenn

Kanamanız eşinizin cinsel organı sizin cinsel organınızın içine girdiğinde olur, eşiniz boşaldığında değil. Zaten birkaç damla bir şey olur, içeri giren sıvıyı geri püskürtecek kadar, öyle oluk oluk akmaz yani, o ihtimali kafanızdan silebilirsiniz.

İlk gece hamile kalmamanız için herhangi bir sebep yok, ilk geceki cinsel ilişkinizi diğerlerinden ayıran bir şey yok üreme organlarınız için. Sadece bazı günler hamile kalmanız için daha elverişli veya elverişsiz olur, bu da âdet döngünüz ve yumurtlama periyodunuz ile ilgili bir durumdur.

Evet prezervatifle cinsel ilişki o kadar da keyifli değil. Ama hayatınızın geri kalanında da bu şekilde korunacaksanız, sadece ilk gece eşiniz prezervatiften kaytarsın diye sizin "ertesi gün hapı" adı altında vücudunuzu hormon bombardımanına tutup bütün dengenizi altüst etmeniz ne derece doğal? Siz bilirsiniz.

Allah mutlu etsin, evliliğiniz şimdiden hayırlı olsun.

boyle bir sey soz konusu degil...
ister ilk olsun ister son gece, her sekilde hamile kalabilirsiniz...
ayrica kan dediginiz sakir sakir degil yani az olur ya da damla halinde de olabilir...belki de hic kanama olmayabilir de....
esiniz prezervatif kullanmak istemiyorsa kendine sahip ciksin, sizi hamile birakmayacak sekilde rahatlasin, bilmem anlatabildim mi :KK53: dogal yollardan yani

ertesi gun hapini evlendiginiz ilk zamanlar icin tavsiye etmem cunku ertesi gun hapi sizin adet olmaniza sebebiyet verip hamilelik riskini ortadan kaldiriyor...
yani evlendiginiz ilk haftayi adet olmus sekilde gecireceksin...bunu istemezsin sanirim...

ya prezervatif ya da geri cekme yani dogal yol...2 seceneginiz var...
dogum kontrol hapini doktora gorunup test yaptirmadan asla tavsiye etmiyorum cok yan etkileri oluyor, bana oldu...

pardon da neden doğum kontrol hapı kullanmaya başlamıyorsun evlenmeden önce? böylece bu işe kafa yormana gerek kalmaz. kaldı ki kanın geldiği yerle spremin gideceği yer aynı değil.

Son düzenleme:
ilk geceden hamile kalabilirsiniz, doğum kontrol hapı kullanabilirsiniz ama, aile planlamasına gidin ordaki yetkililerle bir görüşün

bağlı olduğun aile sağlık merkezine (eski adıyla sağlık ocağı) gidip ordaki hemşireye yakında evleneceğini söylersen sana ücretsiz prezervatif veya hap temin eder sen hangisini istersen. düğününe daha varsa hap kullan derim ben. Ama ilk geceden hamile kalınmaz diye bir şey yok.

öğretmen bir arkadaşım vardı.ilk geceden hamile kalmıştı,inanamadılar.evliliğini yaşamadan çocuk sahibi oldular:KK51:

KArdeş sen hiç film izlemiyormusun? Tek gecelik ilişkilerde hamilem kalan yüzlerce hatta binlerce kadın var... sen nerede yaşıyorsun :KK70:

eltim hemen ilk gecede hamile kaldı,benden söylemesi:KK17: onu da eşi kandırmış (çok çocuk istiyodu:),ilk seferinde bişey olmaz demiş,ama olmuş:KK9:

Son düzenleme:
bu tur konularda bahsi gecen ilk seylerden biri dogum kontrol hapi...
her konu acildiginda soyluyorum, yine soyleyeyim, dogum kontrol hapini kesinlikle test olmadan kullanmayin...
ben kullandim, hormonlarim alt ust oldu...bununla birlikte de cesitli sorunlarim cikti...ornegin hormon duzensizligi nedeniyle regl olamadigim zamanlarda kist olustu mesela...dahasi da var ayrica...
lutfen insanlara ''doktor kontrolunden olmadan'' hap kullanmayi onermeyin, cok yanlis bu...insanlari yanlis yonlendirmek resmen...
sonra cocuk isteyince doktor doktor gezip asilamalar, tup bebekler deneyip, o hormonumu bu ot yukseltir yiyeyim su hormonumu su cay yukseltir iceyim diye gezer durur bu konuda bilgisiz olan arkadaslar...

pardon da neden doğum kontrol hapı kullanmaya başlamıyorsun evlenmeden önce? böylece bu işe kafa yormana gerek kalmaz. kaldı ki kanın geldiği yerle spremin gideceği yer aynı değil.

evet kanın geldiği yer önde spermin gideceği yerde daha ileride ama aynı yolu kullanacaklar :KK52::KK52::KK52:

Benim görümcem ilk gece hamile kaldı...
İlk gece hamile kalan onun dışında da çok kişi tanıyorum...
Ertesi gün hapı kullanıp bütün dengeni bozacağına doğum kontrol hapı kullan...
Hem ilk ilişkin doğal olmuş olur...

evet kanın geldiği yer önde spermin gideceği yerde daha ileride ama aynı yolu kullanacaklar :KK52::KK52::KK52:

Aynı yolu kullanacaklar ama akacak kanın spermi temizleme ya da akıtma gibi bir durumu söz konusu değil ki önde olduğu için. Ayrıca gelecek olan kan 3 damla.. kan götürür mü o mu bu mu diyene kadar doğum kontrol hapına başlasın. kaldı ki evlenmeden önce her kadın muayenelerini yaptırmalı bence. çok üzgünüm ama insanlar evlenmeyi gayet güzel biliyorlar ama bu işleri bilmiyorlar, araştırmıyorlar nedense...

Aynı yolu kullanacaklar ama akacak kanın spermi temizleme ya da akıtma gibi bir durumu söz konusu değil ki önde olduğu için. Ayrıca gelecek olan kan 3 damla.. kan götürür mü o mu bu mu diyene kadar doğum kontrol hapına başlasın. kaldı ki evlenmeden önce her kadın muayenelerini yaptırmalı bence. çok üzgünüm ama insanlar evlenmeyi gayet güzel biliyorlar ama bu işleri bilmiyorlar, araştırmıyorlar nedense...

korunma konusunda haklısın en sağlıklı ve kesin yoluda doğum kontrol hapı bence

canım sen nerenden uydurdun bunu :)
hymen vagina girişinde bulunur eğer ilk ilişkide karşı taraf size nazik yaklaşmayıp sert davranırsa normalde kanamaması gereken zar kanar, e penis nereye giriyor vaginaya, yani sperm de vaginaya. hymen de vagina girişindeydi zaten aa baksana hepsi orada toplandı.
idrar deliğine falan mı gidiyor sandın sen spermleri?

konuyu açana tavsiyem doğum kontrol hapı kullanması. prezervatiften daha etkili bir korunma yöntemidir hem.

X