İlk gebeliği dış gebelik olan var mı?

Kitikapa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2024
84
14
33
Merhaba arkadaşlar ben 33 yaşındayım ve bu ilk gebeliğim ama maalesef dış gebelik olduğunu öğrendim sağ tüpte. Gebeliği sonlandırmak için iğne yapıldı ilk iğnede hcg değerim 3600 iğneden sonra 4200 oldu ama bu normalmiş üç gün sonra değer düştü 3600 oldu ama sonra tekrar yükseldi şu an 4200 o yüzden ilk dozun işe yaramadığını söylediler. Ameliyat yapmak istemiyorlar ilk gebelik olduğu için. Ultrasonla bakacaklarmış eğer problem yoksa ikinci doz iğneyi yapacaklar eğer yine işe yaramazsa bu sefer kesin ameliyat dediler. İlk gebeliğim olduğu için endişeliyim çünkü ilk gebeliği dış gebelik olanların ikincisinin de böyle olma ihtimali yüksek oluyormuş. Böyle bi durum yaşayan var mı

Geçmiş olsun benimde ilk gebeliğim dış gebelik ama dediğiniz tarzda birşey okumadım şu güne kadar yani ilk gebeliği dış olan yine dış olur diye. Sadece geçirenin ikinci defa geçirme riski yüzde 15lerde seyrediyor iyi düşünelim iyi olsun diyeceğiz

benim de ilk gebeliğim dış gebelikti en fazla betam 131 di tek dozla sıfırlandı 6 ay korun dedi ben hala korunuyorum her gebelikte risk vardır olan bir daha olabilir deniliyor doktor da dedi ama olmayanda çok iyi düşünelim

X