ilk dişş :)

yaseemin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2007
1.461
7
46
uzun zamandır mertin bol salyası oluyordu önlğk yetişmiyordu heryerde ıslak önlükler vardı :) dün akşam bi bakım dedim bide ne göreyim altta her iki dişide patlamış:lepi: çok az ama toplu iğne başı kadar baya sevindik oğlumla :) hihoyyytmahmud 8 aylıkken çıkarmıştı.sizin bebişlerde varmı diş çıkaran?hadi sıraya dizilelim bakalım :1hug:

Yasemincim hayirli olsun..Ben ilk biz cikaririz diye dusunuyordum cunku kayarnin altlar iyice beyzledi ve kabardi.Son 3 gundurde artik mama sandalyesinin onudeki ouncakalra kafa atip sinirle kemiriyor.Dun tamam yarin cikar herhalde deyip bugday islattim hemen dis bugdayi yaparim diye ama dah bisey yok oturup bi guzel bugdayi tek basima yedim...

SErpilcim bende belki 10 tane dislik var jel gibi olanindan tutda,buzlu olani ve hatta titresimle masaj yapani ...Ama Kayra mama sandalysinin ya da araba koltugun kemeriyle veya hafif titikli pikesiyle hic bisey bulamazsa ayagini agzina sokup kasiyor...3gundur ciglik atip bi kizyor dislerini nerey surecegini bilemiyor...
Bizde dis bugdayini cocugun ilkk disini goren yapar,tabi hediyesini de yanina koyar..Asurelik bugdayi gecedensuya koyuyorsun,Sabah guzelce hasliyorsun uzerine hafif bir seker ekip yiyorsun...Annem bazen haslanmis bugdaydan keskek de yapar Ama maksat adet yerini bulsu diye ben sekerleyip yapiyorum .Cikacaksa ciksin su dis bende bosuna yemis olmayayim bunca bugdayi.Turkiyede olsam konu komsuyla tersin minnacik bi tabak duser...Burda tek olunca kendin gor disi,kendin pisir,kendin ye,kendi kendine kutla..sonra aldigin kilolara da otur kendi basina agla senağlamasenağlama

Yasemincim canım hayırlı olsun :) mayıs bebişlerinin ilk incisi mert bebekde göründü. :teytey: Çok güzel bi,r duygudur eminim.fırat ın da salyası sular gibi ama daha bir belirti yok.

hayırlı olsun yasemincim.bişey sorcam çok ateşlendi mi?pazartesi oğlum aşı olcak pnömokok ve diş çıkarma evresinde olduğu için aşı da olunca ateşlenir mi diye korkuyorum.eşim de nöbetçi yalnızım.daha önceki aşılar ateş yapmadı ama diş çıkaracağı için değişiklik olur mu acaba.

hayırlı olsun yasmincim bizimkinin de akşama sabaha çıkıcak galiba annem öyle söyledi:))))) görünüyomuş ben pek anlayamdım ama abisi 10 aylıktı bakalım hayırlısı

gökçencim ateş olmadı ama geceleri baya huzursuzdu uykusu azdı.dr mutlaka sor ama sorun olacağını sanmıyorum ben

hayırlı olsun yasmincim bizimkinin de akşama sabaha çıkıcak galiba annem öyle söyledi:))))) görünüyomuş ben pek anlayamdım ama abisi 10 aylıktı bakalım hayırlısı

bizimkinin pek görünmüyordu yani beyazlık fazla yoktu çok sertte değildi damağı ama delinmiş uçlarından işte :)) ya erken çıkan dişler çabuk çürürü diyolar ama napalım önünede geçemeyiz ya durun çıkmayın diye .))

çok güzel yaa dilanında beyazlık vardı ele geliyodu ama sonradan kayboldu 2 gün çok huysuzlandı sizcede olurmu öyle kaybolma falan daha kontrolede bayağı var

ah yavrum benim ne hastalıklar atlattı arkası dişmiymiş hayırlıs olsun inciniz bakalım mert'i kim takip edecek.

uzun zamandır mertin bol salyası oluyordu önlğk yetişmiyordu heryerde ıslak önlükler vardı :) dün akşam bi bakım dedim bide ne göreyim altta her iki dişide patlamış:lepi: çok az ama toplu iğne başı kadar baya sevindik oğlumla :) hihoyyytmahmud 8 aylıkken çıkarmıştı.sizin bebişlerde varmı diş çıkaran?hadi sıraya dizilelim bakalım :1hug:

ah canım benim...hayırlı olsun mert'imizin dişleri...bizim oğlanın da altta iki diş yeri var beyazlamış olan ama daha yok sanırım..bizim de salyalarımız akıyor..hele elini yumruk yapıp ağzına soktuğunda her yer salya oluyor..önlük yetiştiremiyoruz biz de..sanırım bizim de dişlerimizin patlaması yakındır...

canancım yazıları tam okuyamadım ama moralin nasıl..kendini nasıl hissediyorsun..canım beniiim....ecrin nasıl..eşinle telefonla görüşürsün..çok mu ayrı kalacaksınız ya...aklım sende kaldı biliyor musun?kendi halim geliyor aklıma...biliriiiiiim..

çok güzel yaa dilanında beyazlık vardı ele geliyodu ama sonradan kayboldu 2 gün çok huysuzlandı sizcede olurmu öyle kaybolma falan daha kontrolede bayağı var

merhaba neyseeen hoşgeldin:1hug:

yaseminciğim hayırlı olsun canım. bakalım darısı başımıza.

erken çıkmasından korkmayın demişti dr. damakları yumuşak olduğu için daha rahat çıkarırlar dedi. çürüme konusundada alakası yok demişti

yaseminciğim mertin dişi hayırlı olsun. bu inciler doğuran incilerden. yenilenince dişleri biriktirip kolye yaparız çatıya filan atmak yerine artık. darısı başımıza (ay hamileyken doğuranlara derdik bu lafı hep:)))

kızlar acayip hızla çıkıyorlar nasıl batıyo elime,sert şeylere tak tak diye vuruyo :) dün dr gittik gece hiç uyumuyo 15 dk ancak uyuyordur zor oluyo bide sabah işe gidince baya yoruluyorum bu ban sinir ve stres olarak dönüyo ne yazıkki patmaya hazır pimi çekilmiş el bombası gibi oluyorum...biraz önce tam mertin banyosunu yaptırdım yatırdım ohh dedim biraz kendime vakit ayırayım mahmud uyandırdı merti çok sinirlendim ben kendime 1 saat vakit ayırıyorum ne yaparsanı yapın bana dokunmayın dedim mertide babasına verdim laptopu aldım başka bi odaya geçtim napim yaaa kaldıramıyorum artık.işlerimde çok yoğun yarın yorgun bi halde işe gidicem verimlide olamıyorum ki....

X