İlk denemede aşılama tutanlar

asli3006

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2023
205
67
29
Merhaba kızlar, kısaca özetlemek isterim klomen, letrol ve en son femara kullandım hiç birinde olumlu sonuç alamadım 1.5 yıldır çocuk denememiz olumlu olmadı, ne eşimde ne bende bir problem var. Doktorum dün gittiğimde artık aşılamaya geçmemizi söyledi ilk defada aşılama yaptırıp tutam varmı acaba yardımcı olur msnz lütfen

Merhaba kızlar, kısaca özetlemek isterim klomen, letrol ve en son femara kullandım hiç birinde olumlu sonuç alamadım 1.5 yıldır çocuk denememiz olumlu olmadı, ne eşimde ne bende bir problem var. Doktorum dün gittiğimde artık aşılamaya geçmemizi söyledi ilk defada aşılama yaptırıp tutam varmı acaba yardımcı olur msnz lütfen
Bende ilk defa yaptıracağım.
Siz ne zaman başlayacaksınız acaba ?

Bende çok merak ediyorum.
Bazen sanki aşılama boşuna olacak direk tüp bebekmi yapsam diyorum.

Bende çok merak ediyorum.
Bazen sanki aşılama boşuna olacak direk tüp bebekmi yapsam diyorum.
Bende aynı şeyi düşünüyorum kafam çok karışık. 2 yıldır deniyoruz hiçbir sebep de yok. İlaç tedavisi işe yaramadı. Siz nasıl tedavi uyguladınız acaba ? Ne zamandır deniyorsunuz ?

İlk aşılamamla ömrümdeki ilk pozitifi gördüm 32 yaş 5+2 de kimyasala döndü bebeğimi kaybettim 2. Negatif 3. Aşılama haftaya olacak tüp bebek raporu hazırlıyorum

İlk aşılamamla ömrümdeki ilk pozitifi gördüm 32 yaş 5+2 de kimyasala döndü bebeğimi kaybettim 2. Negatif 3. Aşılama haftaya olacak tüp bebek raporu hazırlıyorum
Allah gönlünüze göre versin umarım tüp bebeğe gerek kalmaz, devlette mı yaptıracaksınız rapor nasıl oluyor bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın

Allah yardım etsin inşallah pozitifi görürsünüz. Ne zamandır tedavi görüyorsunuz yani ilaç falan kullandınız mı
İnşallah.
Hiç tedavi gormedim.
Yaklaşık bir sene önce bir kez klomen kullandım, devlet Hastanesi'nde Dr takip bile etmedi sadece klomen verdi su günler ilişki yasa dedi olmadı onda da.
İlk 5-6 ay ovulasyon testi kullandım sonra kendi vücudumu tanıdım 1 senedirde ateş takibi yaptık ama gebelik elde edemedim.
2 ay önce özele gittim aşılama öncesi rahim filmi çekelim dedi, rahim filmi çekindim, 2 ay daha denedik yine olmadı.
Eşimde de bende de görünen bir problem yok.
Yarın asilamaya başlamak için doktora gideceğim, reglim 4. Günü oluyor.

Allah gönlünüze göre versin umarım tüp bebeğe gerek kalmaz, devlette mı yaptıracaksınız rapor nasıl oluyor bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın
Canımmm çok teşekkür ederim umarımmm♥️♥️
Kusurluk hiç bir durum yok aksine umarım faydam dokunur. 💕
Devlet Hastanesinde yaptırıyorum evet. Aşılama ücreti yok fakat ilaçları devlet karşılasa da tüp bebekte kullanılan iğneler kullanılıyor, bu anlamda yine maddi olarak bütçe gerektiriyor .
Rapor için son 5 yıllık 900 gün sigortalı çalışma şartı eş yada kendinin, 3 yıllık resmi nikah evliliği, evli olunulan eşten hiç çocuk sahibi olmamış olmak, 2 kere SGK destekli yada devlette aşılama işlemi olması , sağlık kurulu sevkiyle 7 birime giderek (KBB, göz, enfeksiyon, dahiliye, nöroloji, psikiyatri, genel cerrahi ) kontrolleriniz ve akabinde heyetten geçerek rapor çıkartıyorsunuz. Süreç çok zorlu rapor için gereken evrakları toplamak sabır istiyor. Raporu aldığınızda 6 aylık süresi oluyor.
Başka soruların varsa seve seve yanıtlarım ♥️

İnşallah.
Hiç tedavi gormedim.
Yaklaşık bir sene önce bir kez klomen kullandım, devlet Hastanesi'nde Dr takip bile etmedi sadece klomen verdi su günler ilişki yasa dedi olmadı onda da.
İlk 5-6 ay ovulasyon testi kullandım sonra kendi vücudumu tanıdım 1 senedirde ateş takibi yaptık ama gebelik elde edemedim.
2 ay önce özele gittim aşılama öncesi rahim filmi çekelim dedi, rahim filmi çekindim, 2 ay daha denedik yine olmadı.
Eşimde de bende de görünen bir problem yok.
Yarın asilamaya başlamak için doktora gideceğim, reglim 4. Günü oluyor.
Hakkında hayırlısı olsun inşallah sonuç elde edersin 🙏🏻 ben klomen bir kere kullandım direk kist yaptı, letrol kullandım ve sonrası femara. Rahim filmi çekildim o da temiz çıktı hiç bir sıkıntı yok en son aşılamaya geçeceğiz diye söyledi doktorum bakalm ne olacak. 5 gün kullanacağın ilaç verecek muhtemelen sanada, kaliteli yumurta oluşturmak için buradan yazarsan aşamalarını çok sevinirim 🙏🏻🌺

Devlet Hastanesinde yaptırıyorum evet. Aşılama ücreti yok fakat ilaçları devlet karşılasa da tüp bebekte kullanılan iğneler kullanılıyor, bu anlamda yine maddi olarak bütçe gerektiriyor .
Rapor için son 5 yıllık 900 gün sigortalı çalışma şartı eş yada kendinin, 3 yıllık resmi nikah evliliği, evli olunulan eşten hiç çocuk sahibi olmamış olmak, 2 kere SGK destekli yada devlette aşılama işlemi olması , sağlık kurulu sevkiyle 7 birime giderek (KBB, göz, enfeksiyon, dahiliye, nöroloji, psikiyatri, genel cerrahi ) kontrolleriniz ve akabinde heyetten geçerek rapor çıkartıyorsunuz. Süreç çok zorlu rapor için gereken evrakları toplamak sabır istiyor. Raporu aldığınızda 6 aylık süresi oluyor.
Öncelikle açıklamalı yazdığın için çok teşekkür ederim ☺️ 🙏🏻 bizim 3 olmadı daha maalesef :KK43: o yüzden sanırım biraz daha beklemem gerekiyor. Ben Bursa da yaşıyorum devletten randevu almak bile o kdar zor ki sanırım özelde devam edeceğim. Umarım gerek kalmadan gebeliğin olur Allah kimseyi dermansız bırakmasın 🙏🏻 pek umudum yok aşılamadan ilk defa deneyeceğim ama olumsuz düşünmek de istemiyorum

Devlette tüp bebek icin hiç cocugunun olmama şartı mi var acaba ?
Doğru mu anladım.

Öncelikle açıklamalı yazdığın için çok teşekkür ederim ☺️ 🙏🏻 bizim 3 olmadı daha maalesef :KK43: o yüzden sanırım biraz daha beklemem gerekiyor. Ben Bursa da yaşıyorum devletten randevu almak bile o kdar zor ki sanırım özelde devam edeceğim. Umarım gerek kalmadan gebeliğin olur Allah kimseyi dermansız bırakmasın 🙏🏻 pek umudum yok aşılamadan ilk defa deneyeceğim ama olumsuz düşünmek de istemiyorum
Uludağ üniversitesi bu konuda tecrübeli ve süreç hızlı ilerliyor. Hiç ziyaret ettiniz mi? 3. Aşılama denemem ve doktorum pozitif bekliyor çoğul gebelik onayı verdim bugün. 3 yumurtam var kısmetse ekimin 4ü kan günüm olacak. Aşılama erkekte sıkıntı yoksa ve kadının rahminde sorun yoksa tüp bebekten farksız.

Uludağ üniversitesi bu konuda tecrübeli ve süreç hızlı ilerliyor. Hiç ziyaret ettiniz mi? 3. Aşılama denemem ve doktorum pozitif bekliyor çoğul gebelik onayı verdim bugün. 3 yumurtam var kısmetse ekimin 4ü kan günüm olacak. Aşılama erkekte sıkıntı yoksa ve kadının rahminde sorun yoksa tüp bebekten farksız.
Yok gitmedim Uludağ üniversitesine açıkçası çünkü sıra gelmiyor o kdar yoğun ki o yüzden özele gidiyorum. Ne eşimde ne bende sorun yok rahim filmi vs de çekildi femara da kullandım ama. En son 3 yumurta oluşmuştu ve hepsi de catlamıştı sonuç alamadık o yüzden aşılamaya geçeceğiz. Diğer ay ilk denememiz olacak nasipse. Ay inşallah pozitifi görürsünüz inanın çok isterim sonuca göre buraya da yazar msnz lütfen 🙏🏻 Allahım yardımcı olsun inş miniğiniz olur da pozitifi görürsünüz 🙏🏻🌺

İki tarafta da problem yoksa tüp bebekten farksız olduğunu bilmiyordum içimi rahatlattınız çünkü aşılamadan da sonuç alamazsam tüp bebek düşünecektim

İki tarafta da problem yoksa tüp bebekten farksız olduğunu bilmiyordum içimi rahatlattınız çünkü aşılamadan da sonuç alamazsam tüp bebek düşünecektim
Tüp bebek laboratuvarda embriyo yapılıyor rahminize yerleştiriliyor. Aşılamada (gerçekten Dr başarısı takibi ve teşhisleri çok kritik önemli) yumurtaları büyütüyor, sperm wash yapıyor(en kaliteli olan spermler seçiliyor), inseminasyon kanülü ile yumurtalık tüplerine doğru enjekte ediliyor. Döllenmenin akabinde her ikisinde de rahime tutunma olasılığı benim gözümde aynı.

Yok gitmedim Uludağ üniversitesine açıkçası çünkü sıra gelmiyor o kdar yoğun ki o yüzden özele gidiyorum. Ne eşimde ne bende sorun yok rahim filmi vs de çekildi femara da kullandım ama. En son 3 yumurta oluşmuştu ve hepsi de catlamıştı sonuç alamadık o yüzden aşılamaya geçeceğiz. Diğer ay ilk denememiz olacak nasipse. Ay inşallah pozitifi görürsünüz inanın çok isterim sonuca göre buraya da yazar msnz lütfen 🙏🏻 Allahım yardımcı olsun inş miniğiniz olur da pozitifi görürsünüz
Yaaa gerçekten mi ? Yoğunluğu hakkında bilgim yok fakat oranında tüp bebek merkezinin başarılı olduğu yönünde duyumlar almıştım. Özelde tam olarak femare uygulaması nasol yapıldı, yumurtalarınız kaç mm idi, çatlatma iğnesi ne zaman yaptınız, çatladığını nasıl anladılar gibi gibi bir çok soru takıldı aslında aklıma. Fakat femare ile de çok çok olumlu sonuç alan var 😍 aşılamada 1. Denemede ömrümde hiç hamile kalamamışken hamile kalmıştım dediğim gibi. Bu ay Dr um çok umutlu 2. Denemeye nazaran.. elbette yazarım canımıniçi 💕😍🙈🥰 çok teşekkür ederim bütün güzel dileklerin için..
Hepimizin şu minnoş kolları evlat özlemi çeken bebişlerle dolsa keşke ❤️❤️

X