Ilk defa yurtdışına gidecek biri tatil icin önerileriniz

pukkodu

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2013
21
0
Arkadaslar merhaba..yurtdisina tatile gitmek istiyorum.ilk defa gidecegim icinde pek fazla bilgim yok.Daha once yurtdışına gidenler nereyi tavsiye eder ve maliyeti ne olur...

Konu, içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

bu nasıl bir tatil istediğine göre değişir.kendin mi gitmeyi planlıyorsun yani demek istediğim bir tura bağlı değil de kendiniz mi gideceksiniz?kaç kişisiniz kaç yaşındasınız?

öncelikle bence turla gitmeyin.kendi planınızı kendiniz yapın öyle gidin.tabi ilk deneyimde zor olabilir.

ben 7 tane Avrupa şehrine gittim her yerin kendince güzelliği var ama ben en çok Paris'i beğendim.benden daha çok yere giden kişiler arasında da Paris'i beğenenler var.o yüzden ben Paris'i tavsiye ederim.ama aynı anda birden fazla yere de gidebilirsiniz.avrupa şehirleri arasında yolculuk yapan otobüsler var.onları kullanabilirsiniz.gidiş biletini başka dönüş biletini başka yerden alırsınız oradan oraya otobüsle geçersiniz mesela.

maliyet ise kaldığınız yere falan göre değişir.internet üzerinden yer ayırtılan siteler var onları kullanabilirsiniz.uygun fiyatlı hostellerden daha pahalı otellere kadar seçenek çok.tercih sizin.şehir merkezine yakın uzak olması da etkiler.ama Paris'te her yere metro var.o yüzden çok sorun olmuyor ulaşım.tabi Paris'e giderseniz.

İlk kez yurtdışına çıkacaksanız önerilerim :

Paris, Amsterdam veya Roma olabilir. Barselona ve Berlin de güzel seçenekler.

Bu arada biz yurtdışına gitmeden önce bencetatil.com , gumuspusula.com ve seyahatperest.com gibi siteleri okuyup onlardan faydalanarak gidiyoruz, size de tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…